Terazzovú dlažbu...

...poznali už v starovekom Grécku; svojimi vizuálnymi a úžitkovými kvalitami spĺňa aj tie najnáročnejšie predstavy a požiadavky.

>> Móda >> Aktuálne >> Terazzovú dlažbu...

Terazzo (dlažba tvorená zo zmesi cementovej maľty a farebnej kamennej drviny) ponúka krásu prírodného kameňa v jeho prirodzenej farebnosti, ale aj možnosť farebnej úpravy v širokom spektre farebných kombinácií podľa architektonického návrhu. Spolu s vizuálnou atraktivitou disponuje vysokou odolnosťou, ktorá je daná nízkou nasiakavosťou, mrazuvzdornosťou a pevnosťou. Terazzová dlažba teda znesie vysoké namáhanie, pričom nevyžaduje náročnú údržbu.

Terazzovú dlažbu možno využiť tak v exteriéri, ako aj v interiéri. Aby však splnila náročné úžitkové požiadavieky, je potrebné dôsledné dodržiavanie základných princípov pri jej pokladaní, ako aj pri jej udržiavaní. Kvalita podkladového maltového lôžka môže totiž vlastnosti samotnej dlažby povzniesť, ale aj zničiť - napr. praskanie dlaždíc je spôsobené vždy nekvalitnou prácou. Rovnako nedostatočná alebo nesprávna údržba dlažbu (napriek jej odolnosti) poškodzuje - pred používaním ju treba dôkladne vyšpárovať, vyčistiť a naimpregnovať. Tento postup zabezpečí uzavretie povrchu dlažby pred vnikaním nečistôt a zároveň zaistí dlhodobý jas prírodného kameňa.

Pre vonkajšie priestory ako sú chodníky, okolie bazéna, terasy a pod., kde sa povrch dlažby môže ľahko zmeniť na "kĺzačku", je vhodné použiť terazzovú dlažbu s reliéfom (a túto skutočnosť využiť na vytvorenie zaujímavých obrazcov).
Terazzovú dlažbu možete nechať položiť aj na gumené či plastové terče (napr. na terasách); výhodou je jednoduchá práca a rýchle vysychanie po namočení.

Terazzo má dlhú tradíciu a klasický "pôvab". Jeho kvality a uplatnenie aj v dnešnej dobe je neoddiskutovateľné.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.