Román Bezhviezdne more je vášnivým vyznaním lásky všetkým čitateľom

Napísal Albatros Media SK, Lindeni 25. júl 2020

Nová kniha úspešnej americkej spisovateľky Erin Morgensternovej je jej vyznaním lásky všetkým čitateľom. Vyznaním neskutočne zasneným, znepokojujúcim i vášnivým, prekypujúcim citmi a mystériami. Román Bezhviezdne more práve vychádza v preklade Zuzany Trstenskej vo vydavateľstve Lindeni.

am_lindeni_62

Erin Morgenstern je autorka kultového románu Nočný cirkus, ktorý bol preložený do 37 jazykov a získal si srdcia a podmanil predstavivosť miliónov čitateľov po celom svete. V novom diele nám otvára dvere do svojej zlatom pretkanej fantázie, pričom hľadá s čitateľmi odpoveď na otázku, aká je skutočná sila príbehov. „Je to kniha pre pravých knihomoľov, ktorých spomienky sú pretkané knižnicami, kníhkupectvami a antikvariátmi. Pre ľudí, ktorí na stránkach kníh opúšťajú tento svet, aby objavili niečo nové a nevídané alebo navštívili niečo staré a dobre známe. Pre ľudí, ktorí knihami žijú a dýchajú,“ hovorí šéfredaktor vydavateľského domu Albatros Media Slovakia Erik Fazekaš. „Pre mňa je to jedna z mála kníh, ku ktorým sa budem pravidelne vracať, lebo pri každom čítaní objavím novú vrstvu príbehu, nie len Zacharyho, ale aj toho svojho. A aj o tom knihy sú. Nie o nich, ale o nás.“

Hlavná postava románu Zachary Ezra Rawlins je univerzitný študent s nosom zahĺbeným v knihách v každej voľnej chvíli. No potom objaví zvláštnu knihu a na jej stránkach si prečíta jeden deň z vlastného detstva popísaný do neskutočných detailov... Tu sa začína román, ktorý je oslavou príbehov, čítania a fantázie. „Je to ambiciózny a očarujúci knižný klenot, na každej stránke plný tajomstiev aj vášne,“ napísali v oslavnej recenzii na rešpektovanom literárnom portáli Kirkus. „Toto je milostný list pre všetkých bibliofilov, plný snov a záhad. Postavený na hlboko precítených emóciách a naplnený absolútnym vzrušením,“ doplnili v Publishers Weekly.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.