Letná nádielka príbehov pre mladých

Jedna z najobľúbenejších fantasy spisovateliek pre mladých nezaháľa a pre fanúšikov si pripravila úplne novú sériu z obľúbeného univerza Tieňolovcov. Novou knihou poteší aj slovenská autorka Miroslava Varáčková novým románom Zostanem s tebou, Séria Žatva smrti je určená pre mládež, ale rovnako uchvátila aj mnohých dospelých.

slovart_204

Prvá časť série Najstaršie kliatbyČervené zvitky mágie sa sústreďuje na postavu milovaného Magnusa Banea a jeho priateľa Aleca. Čitateľky a čitatelia sa opäť môžu tešiť na poriadnu akciu, veľkú dávku romantiky a príbeh, ktorý otáča stránky sám. Vychádza vo Vydavateľstve SLOVART v preklade Diany Ghaniovej.

Cassandra Clare je autorkou týchto sérií pre mladých čitateľov:

Nástroje smrteľníkov

Pekelné stroje

Tajomná temnota

Magistérium

Novou knihou poteší svoje fanúšičky a fanúšikov aj slovenská autorka Miroslava Varáčková. Nový román s názvom Zostanem s tebou, v ktorom sa hlavná hrdinka musí popasovať s rozvodom rodičov a dvoma domovmi, sa na pulty kníhkupectiev dostane v polovici júna. Je príbehom o hľadaní strateného pocitu istoty, o prvej láske, no najmä o tom, ako prežiť bez ujmy v striedavej starostlivosti. Mirka Varáčková je jedna z najúspešnejších autoriek slovenskej young adult literatúry a držiteľka Panta Rhei Awards za mládežnícku knihu roku 2017. Tento rok získala druhé miesto.

Séria Žatva smrti je určená pre mládež, ale rovnako uchvátila aj mnohých dospelých. Dystopická séria Neala Shustermana o svete budúcnosti, v ktorom neexistujú vojny, choroby ani hlad. Jediní, kto má právo ukončiť niečí život, sú kosci – ich úlohou je zaistiť, že nedôjde k preľudneniu. Vo Vydavateľstve SLOVART čoskoro vychádza jej tretie finálne pokračovanie – Posol – v preklade Kataríny Figovej. Je to práve tretí diel série zo sveta koscov, v ktorom sa osud ľudstva, „odsúdeného na večný život“, zavŕši. Predtým však budú musieť nové spojenectva aj staré priateľstvá prejsť najťažšou skúškou a ľudstvo opäť raz poraziť smrť.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.