Zaujímavé knihy pre deti

Napísal Ikar - Milan Buno, knižný publicista, Slovart 17. máj 2020

? Existuje veľa tipov, ale teraz máme pre vás úplne čerstvé odporúčanie na batôžky plné prekvapení od Stonožky. Deti milujú kreslenie, maľovanie a tvorivé zadania. V kreatívnej knihe Ako umelci vidia svet sa spolu s rodičmi môžu inšpirovať tým najlepším zo slovenského výtvarného umenia.

Zoznámte deti so slovenskými umeleckými dielami – aj v galérii môže byť zábava!

V knihe Ako umelci vidia svet - Umenie je hra prevedú kamaráti GALÉ a RIA deti galériou slávnych slovenských maliarov rovnako ako v prvej časti tejto populárno-náučnej publikácie. Deti sa naučia, ktoré výtvarné techniky používali a aj dnes používajú slovenskí maliari, a uvidia, aké zázraky s nimi dosiahli. Malí umelci si môžu vyskúšať, akým spôsobom slávni výtvarníci svoje diela vytvorili. Naučia sa pochopiť pojmy, ako je línia, reprodukcia, ornament či figúra. Kniha je vhodná pre deti, ktoré rady kreslia, no pomôže diela slovenských umelcov priblížiť aj tým deťom, čo sa s farbičkami veľmi nekamarátia.

Kniha, ktorá vyšla vo Vydavateľstve SLOVART, je výsledkom viacročnej autorskej spolupráce detskej pedagogičky Kataríny Kosánovej, spisovateľky Andrey Gregušovej a ilustrátorky Nataše Štefunkovej a originálnym spôsobom deťom približuje maliarske techniky najznámejších slovenských umelcov. Upriamuje ich pozornosť na jednotlivé štýly a zároveň im ponúka rôzne hry a návody na samostatné aktivity – kreslenie a maľovanie konkrétnych motívov, vymaľovávanie, dokresľovanie a podobne.

Ako umelci vidia svet nadväzuje na prvú a veľmi úspešnú publikáciu Ako maliari vidia svet. Sprevádzalo ju nadšenie a len tie najlepšie recenzie.

„Táto kniha spadla z neba. Skutočne. Je to poklad. Chce sa mi zakričať: „Do každej školy s ňou!“

Z recenzie portálu Čítajme si spolu

Publikáciu do sveta uviedli páni Miroslav Cipár a Ľubomír Feldek a asi jej priniesli šťastie, pretože v súťaži Najkrajšie a najlepšie detské knihy na Slovensku bola jedným z víťazov Najlepšej detskej knihy leta. Organizátormi súťaže, ktorá vznikla v roku 1990, sú BIBIANA a Slovenská sekcia IBBY.

O autorkách

Katarína Kosánová píše, kreslí a vedie tvorivé dielne pre deti.

Nataša Štefunková je výtvarníčka, ktorá najradšej tvorí divadelné predstavenia, výstav, šperky a ilustrácie.

Andrea Gregušová je autorka kníh pre deti, vo Vydavateľstve SLOVART vyšli Nina, Marína a povaľači, Červík ErvínOperácia Orech a iné dedkoviny.

9 úžasných batôžkov plných prekvapení pre deti

Milí rodičia, aj vy teraz častejšie rozmýšľate, aké knižky podsunúť svojím deťom, aby to bolo milé, pekné, ale tiež niečo užitočné, čo ich rozvíja? Existuje veľa tipov, ale teraz máme pre vás úplne čerstvé odporúčanie na batôžky plné prekvapení od Stonožky.

Ako možno viete, Stonožka je vydavateľská značka, ktorá prináša nádherné knihy pre deti všetkých kategórií, stačí kliknúť na www.stonozka.sk.  A teraz prináša 9 batôžkov, v ktorých je 5-6 knižiek, to celé zabalené v špeciálnom žltom batôžku s logom Stonožky a ešte navyše aj sú tam aj nejaké darčeky.

Batôžky od Stonožky sú pekne rozdelené podľa veku a témy, takže či už máte malého mudrlanta, malú princeznú, alebo vaše dieťa rado majstruje, má šikovné ručičky – každé si tam nájde ten svoj batôžtek.

Čiže napríklad Batôžtek pre mudrlantov. Ten je určený najmä pre deti, ktoré sa už nevedia dočkať školy. Stonožka doň namiešala cvičebnice z matematiky, čítania a písania. K tomu nádherný príbeh Malý vlk s veľkým srdcom, ktorý si zamilujete aj vy.
V batôžku je aj knižka Vincenta Šikulu Deti a leporelo Moja prvá cesta okolo sveta. Keď ho roztvoríte, získate glóbus, na ktorom môžu deti spoznávať našu planétu, jednotlivé krajiny, mestá.

Povedzme Batôžtek pre knižných princov, v ktorom nájdete Rozprávky ostrihané na ježka, čerstvú novinku Príhody psíka Huga či encyklopédiu z mimoriadne obľúbenej série Povedz mi – Povedz mi Prečo?
K tomu si deti nájdu v batôžku knižky Budú z toho písmenká a Počítame s Montessori, takže sa už môžu popasovať s budúcimi školskými povinnosťami.

Ku každému batôžku sú pribalené darčeky, super vymaľovánky a samolepková kniha Nalepuj a spoznávaj: farby a tvary.
Takýchto batôžkov je 9 – aj pre princezné, pre mudrlantov, veľkáčov, pre výmyselníkov či šikovné ručičky. Stačí si vybrať a čo je super – každý batôžtek je lacnejší takmer o polovicu toho, čo by ste dali za jednotlivé knižky.

ikar_0520

Pozrite si všetkých 9 batôžkov od Stonožky.

Batôžky od Stonožky sú výborný tip pre všetkých rodičov a zvlášť maminy, ktoré majú doma malé deti, chcú ich zabaviť, rozvíjať a záleží im na tom, ako hodnotne trávia deti čas. Môžete svojich predškolákov a školákov svedomito pripravovať na školské povinnosti aj z pohodlia domova. S týmto balíčkom knižiek sa deti nudiť nebudú – zabavia sa pri pekných rozprávkových príbehoch a ďalšie knižky ich niečo naučia. A uvidíte, najviac si obľúbia žltý batôžtek s logom Stonožky.
Stonožka je značka vydavateľstva Ikar a prináša knižky pre deti od o do 18 rokov :-).

Najkrajšie detské knihy hľadajte na
 www.Stonozka.sk.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.