Ako sa uzdraviť,
keď už nič nepomáha

Komplexný sebaliečivý prístup, týkajúci sa mysle, tela aj ducha. Autorka knihy Amy B. Scher roky trpela vážnou chorobou, ktorú sa jej ani napriek urputnej snahe nedarilo vyliečiť. Najskôr skúšala klasickú liečbu, potom sa vrhla na alternatívne metódy, ale dlhodobé zlepšenie nenastávalo.

Po dlhej a strastiplnej ceste si uvedomila, že jediným spôsobom, ako vyliečiť svoje telo, je uzdraviť najskôr svoju dušu a svoj život. Až keď sa naozaj zamerala na svoje nespracované emócie, traumy a vzťah k sebe samej, dostavilo sa skutočné uzdravenie. Kniha prináša jednak autorkin osobný príbeh, jednak praktický návod, ako môžete objaviť reálne príčiny svojich ťažkostí, postupne ich všetky vyriešiť, a  tým dosiahnuť zdravie a rovnováhu.

Základ liečenia spočíva teda v prvom rade v odstránení emocionálnych a energetických blokád. Autorka poukazuje na štyri hlavné oblasti nerovnováhy a ponúka účinné, a pritom jednoduché spôsoby, ako sa možno nahromadených energetických blokov zbaviť. Jej prístup zároveň účinne mení vzťah k stresu a vytvára vnútorne súladnú, harmonickú osobnosť.

Predstavte si, že ste nádherný košatý strom. Máte veľký pevný kmeň, korene, ktoré siahajú hlboko do zeme a konáre vypínajúce sa až do neba. Jedného dňa si všimnete, že niečo nie je celkom v poriadku. Vaše listy sú krehké a plné dierok a konáre ovísajú od ťažoby. Hľadáte, ale nedokážete nájsť nijakú jasnú príčinu zmeny vášho stavu. Ihneď začnete panikáriť a lepšie sa starať o svoje listy a konáre. Postrekujete ich a liečite, robíte všetko možné, ale nič sa nemení. Listy, ktorým sa venujete, sú iba vizuálnym dôsledkom nejakého problému, ktorý má váš strom. Pôda, v ktorej rastie, predstavuje vaše základy. Všetko pochádza z pôdy. To je to, čím ste vo svojej podstate. Je to súhrn všetkých vecí, ktoré na vás až do­teraz vplývali. Všetky skaly, všetky odpady, ktoré sa dostali s vami do kontaktu, budú ovplyvňovať každú časť stromu. Všetko, čo je v pôde, sa stane súčasťou vašej bytosti. Korene vášho stromu predstavujú váš energetický systém a drá­hy. Ak je vaša pôda veľmi nevyvážená – rovnako ako pôda stromu môže byť plná stresorov, ktoré ovplyvňujú životné prostredie – aj vaše korene budú vďaka pôde v nerovnováhe, a tá bude ovplyv­ňovať celý váš nádherný strom. Môže to trvať nejaký čas, aj celé roky, kým sa účinky prejavia na listoch a konároch. Ale napokon sa prejavia. Ozajstné vyliečenie nenastane tak, že sa dodatočne začnete starať o listy. Bude potrebné hlboko preskúmať pôdu a napraviť základ, z ktorého strom rastie. Musíte sa navrátiť k svojej skutočnej pod­state tým, že odstránite staré energie, ktoré kontaminujú váš zák­lad. Jednoducho musíte vyčistiť pôdu.

Slovenský preklad Marína Terenová. 

Kniha Ako sa uzdraviť, keď už nič nepomáha vychádza na 364 stranách. Odporúčaná cena 12,90 €.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.