Kniha pre odvážnych mužov a všetky ženy #bezhanby

Aký veľký je vlastne klitoris? Ako to je so „slávnym“ bodom G? A naozaj je nevyhnutné, aby žena každý mesiac krvácala? Na tieto a mnohé iné otázky vám odpovie nová kniha z Vydavateľstva SLOVART Bez hanby o ohanbí od nórskych autoriek Niny Brochmann a Ellen Støken Dahl. 

Vysvetľuje všetko, čo ste chceli vedieť o vagíne, ale neodvážili ste sa na to nikoho opýtať. Ani len lekára či svojej najlepšej kamarátky. Autorky knihy Bez hanby o ohanbí však lekárky sú a túto knihu napísali pre všetky ženy, ktoré chcú robiť informované rozhodnutia o svojom sexuálnom zdraví. Stretli sa na vysokej škole, kde obe pracovali ako osvetové pracovníčky v oblasti sexuálnej výchovy. Na stretnutiach vyvstávali mnohé otázky od účastníčok, ktoré sa opakovali. Preto sa rozhodli založiť blog Underlivet(Genitálie), aby mohli osloviť širšie publikum. Zakrátko sa stal jedným z najčítanejších blogov o zdraví v Nórsku, a aj to ich nakoplo k napísaniu knihy. Samy priznávajú, že sa pri jej zostavovaní sa stretli s mnohými predsudkami, ktoré o ženskej sexualite a reprodukčnom zdraví existujú. O mýte s dokazovaním panenstva mali aj prednášku na nórskom TEDxe, ktorej video má dnes viac ako 5 miliónov zhliadnutí. 

Neoceniteľné (a pravdepodobne prekvapujúce) informácie v tejto knihe nájdu aj chlapci a muži, no napísali ju najmä pre ženy. Predovšetkým pre tie, ktoré si nie sú isté, či ich telo funguje tak, ako má, či všetko vyzerá správne a či sa odôvodnene cítia, tak ako sa cítia. Kniha je napísaná pútavo a zábavne, napriek odborným výrazom a štatistikám a mala by byť v knižnici každej jednej ženy či dievčaťa. Slovenské vydanie je doplnené o naše reálie a vychádza v preklade Róberta Hrebíčka. 

Z recenzií: 

„Bez hanby o ohanbí je komplexná a poctivo napísaná biblia jediného náboženstva, na ktorom naozaj záleží – potreby byť informovanejšia a spokojnejšia s vlastným telom.“

„Potešenie čítať! Ellen Dahl a Nina Brochmann rúcajú jeden mýtus za druhým – to všetko v jazyku, ktorý je vecný, prístupný, angažovaný, povznášajúci a zároveň duchaplný. Táto kniha je jednoducho geniálna!“

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.