NAOZAJ NA VÝCHODE NIE JE NIČ?

Napísal Albatros Media 23. marec 2018

Aj keď sa nás (a dokonca aj europoslancov) niekto snaží presvedčiť, že na východe nie je nič, nedajme sa zmiasť. Východné Slovensko ponúka nesmierne množstvo krás a zaujímavostí, že vydajú na celú knihu, plnú tipov a informácií. 

Presne taký je nový sprievodca Kam po východnom Slovensku (Výlety s deťmi i bez nich), ktorého aktuálne prináša čitateľom vydavateľský dom Albatros Media Slovakia.

 „Najskôr nám bolo ľúto, že sme knihu nestihli dokončiť pred Vianocami, no teraz som rád, že je takto výborne načasovaná,“ spokojne konštatuje autor Filip Jurovatý. „Snažili sme sa ukázať východné Slovensko také krásne, aké naozaj je.“

Kniha dáva množstvo lákavých odpovedí na otázku, kam treba vyraziť na zaujímavý výlet. „Odpoveď je jednoduchá. Mali by ste spoznať šarmantné východné Slovensko. Tento kraj je bohatý a rozmanitý, či už vyhľadávate historické miesta, kultúrny život miest, pokoj v prírode, vedomosti múzeí, rozprávkové drevené domčeky alebo odpočinok pri vode,“ píše Filip Jurovatý v úvode svojej praktickej knihy. Jeho sprievodca predstavuje výber toho najlepšieho, čo východné Slovensko ponúka. Popisuje 183 objektov, zaujímavostí či akcií, či už sú to hrady a zrúcaniny, architektonické zaujímavosti, mestá a miesta, prírodné zaujímavosti, kúpele a možnosti na kúpanie, múzeá a galérie, cyklotrasy a vychádzky za ľudovou architektúrou, ale aj podujatia a festivaly.

Kniha ďalej ponúka tipy na 110 prehľadne usporiadaných výletov, ktoré vás zavedú do rozmanitej prírody, pomôžu vám odhaliť tajomstvá historických pamiatok alebo vám predstavia spoločenské podujatia s najrôznejšími atrakciami. Krásy nášho východu ilustruje vyše 260 fotografií, k uľahčeniu plánovania výletu pomôže prehľadná mapa s podrobným registrom, ale aj overené kontakty – telefóny, e-maily či internetové stránky. Nechýbajú ani rady o ideálnom dopravnom spojení a prístupe, rodičia určite ocenia informácie o stupni náročnosti a dĺžke vytipovaných trás alebo nevyhnutných peších presunov.

Tak vám prajeme vám šťastnú cestu a veľa krásnych cestovateľských zážitkov po úžasnom východe Slovenska!

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.