Radšej bez!

...Čoho? Babyfónov. Produkujú totiž elektromagnetický smog, ktorý negatívne ovplyvňuje nervovú sústavu a mozog kojencov aj odrastenejších detí.

>> Móda >> Aktuálne >> Radšej bez!

Udomácnili sa aj na našom trhu... Babyfóny - elektronický dohľad nad celkom maličkými aj väčšími deťmi. Tieto miniatúrne vysielače (vybavené baterkami alebo napájané na elektrický prúd zo zásuvky) reagujú na plač dieťaťa či hluk v miestnosti a informujú o tom rodičov, ktorí majú pri sebe miniatúrny prijímač. Rodičia sú teda vďaka babyfónu "v obraze" a vedia, či dieťa spí alebo bdie, napriek tomu, že nie je nadohľad. Na prvý dojem výborná vec! Všetko má však svoje ale... Tým hlavným nedostatkom uvedenej "elektronickej opatrovateľky" je produkcia elektromagnetického smogu, ktorý môže negatívne ovplyvniť vývoj nervovej sústavy a mozgu dieťaťa.

O negatívnom vplyve mobilných telefónov na ľudské zdravie sa dnes už vlastne nepolemizuje. Diskutuje sa predovšetkým o miere a charaktere tohto negatívneho vplyvu. Súčasťou diskusie sa stali aj babyfóny, t.j. vysielače pracujúce na podobnom vlnovom rozsahu ako mobilné telefóny. Nemeckí odborníci testujúci niekoľko druhov babyfónov (vrátane tých, ktoré sú zabudované do detských hračiek a preto sa zvyčajne nachádzajú v tesnej blízkosti dieťaťa) dokonca zistili, že majú tak silné elektromagnetické pole, až boli telíčka detí (po naindukovaní) schopné rozsvietiť tužkovú skúšačku!

Čo môžete urobiť pre svoje dieťa?
1. Zaobstarajte si namiesto babyfónu prenosné detské lôžko alebo mobilnú postieľku na hranie. Dáte tak svojmu dieťaťu šancu, aby sa jeho organizmus vyvíjal bez trvalého vplyvu elektromagnetického smogu, ktorého je v domácnostiach vďaka zábavnej a výpočtovej elektronike viac ako dosť. Myslite na to, že už o pár rokov bude organizmus vášho dieťaťa pravidelne zaťažovaný elektromagnetickým smogom produkovaným televíziou a počítačom; a nebude sa tomu dať zabrániť.
2. Ak ste presvedčení, že sa bez babyfónu (minimálne niekedy) nezaobídete, kúpte si značkový prístroj od renomovanej firmy, ktorý nezaťaží detský organizmus v takej miere ako brak z lacných obchodov a trhovísk.
3. Vychádzajte z faktu, že voľakedy sa učitelia pýtali detí, ktoré neboli schopné recitovať dlhé básne klasikov, či náhodou nespávali pod veľkými hodinami. Môže sa stať, že o niekoľko rokov sa budú učitelia sústrastne pýtať detí, či nemávali v postieľke babyfón. A to by išlo len o tie ľahšie následky...

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.