Jungfrau (II.)

Pri túlaní sa pod horou Jungfrau využite "Jungfraubahnen Pass" - päťdňový cestovný lístok na všetky vlaky a lanovky v oblasti Jungfrau.

>> Móda >> Aktuálne >> Jungfrau (II.)

Ďalší tip na výlet pre milovníkov švajčiarských hôr:
Ubytovať sa môžete napríklad v Lauterbrunnen a odtiaľ vyraziť vlakom do Wengenu a lanovkou pod kopec Männlichen (2345 m). Potom stačí vyjsť sto metrov na vrchol a vychutnávať pohľad na krajinu... Nasledovať bude "kopček" Tschuggen (2520 m) v pozadí s hrozivo pôsobiacou Jungfrau (4158 m), nad ktorou sa možno bude vznášať niekoľko paraglajdov... A potom musíte si vybrať z niekoľkých možností, kadiaľ ďalej. My vám ponúkame dve - obe popod Eiger (zvládne ich aj priemerný turista).

Najprv sa vydáte po Panoramaweg - pohodlnej cestičke zdobenej nádhernou alpskou flórou. Dostanete sa do vlakovej stanice Kleine Scheidegg. Tu sa budete musieť rozhodnúť, či vaša cesta povedie popod Eiger (3970 m) vyššou alebo nižšou trasou. Ak zvolíte prvú možnosť, vyveziete sa zo Scheideggu jednu zastávku vlakom do stanice Eigergletscher (2320 m) a budete zostupovať neuveriteľne krásnou skalnatou krajinou vyše dvoch hodín do Alpiglenu (1608 m). Na to isté miesto sa však dostanete, ak pôjdete aj o čosi nižšie. V oboch prípadoch ide cesta z kopca, ale "nie je to prechádzka parkom". Z pravej strany vás pri zostupe bude chladiť tieň zlovestného Eigera, z druhej strany vás bude obveseľovať pohľad do slnečného údolia.

Záver túry: z Alpiglenu zostúpite ešte asi 600 m do Grundu a odtiaľ sa môžete vrátiť späť na Männlichen najdlhšou kabínkovou visutou lanovkou v Európe - trasa "Gondelbahn Grindelwald - Männlichen" meria šesť a pol kilometra a cesta s ňou trvá 30 minút. Za ten čas si vychutnáte pohľad nielen na Eiger, ale aj Schreckhorn, Mönch, Jungfrau, Grosses Silberhorn a Breithorn. Stojí to zato!

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.