Jesenný Salzburg

Páči sa vám padajúce farebné lístie, vôňa jesene a romantické prechádzky mestom plným histórie? Vyberte sa do Salzburgu!

>> Móda >> Aktuálne >> Jesenný Salzburg

Západorakúsky Salzburg sa honosí označením najkrajšie mesto Rakúska. Kto miluje históriu, romantiku a veľkolepé pozadie hôr, bude pravdepodobne okamžite súhlasiť. Toto všetko totiž Salzburg má, navyše, v nespochybniteľne pôvabnej harmónii.

Nie je tiež na škodu vedieť, že Salzburg, mesto ležiace na okraji Álp, lemované jazerami (tvoria jednu z najčarovnejších lokalít v Rakúsku!), ponúkajúce celý rad vzácnych historických pamiatok, patrí do zoznamu svetových pamiatok UNESCO.

História honosného Salzburgu sa spája s bohatstvom plynúcim z neďalekých soľných baní a katolíckym arcibiskupstvom, ktoré vládlo mestu od raného stredoveku. Dosť symbolicky teda mestu dominuje biskupský stredoveký hrad (jeden z najväčších a najzachovalejších hradov v Európe) vypínajúci sa nad salzburgskými vežami a strechami.
Druhým poznávacím znakom Salzburgu sú katedrály - väčšina z nich sa nesie v barokovom slohu, no ich história je oveľa staršia. K tým najreprezentatívnejším patrí stavba raného baroka a dominanta Starého mesta - Salzburgský dóm.
Tretím symbolom Salzburgu je, samozrejme, Wolfgang Amadeus Mozart. Nielen vďaka jeho rodnému domu zmenenému na múzeum, ale hlavne každoročnému hudobnému festivalu, ktorý patrí v Európe k najprestížnejším.

Nezabudnuteľnou pre návštevníkov Salzburgu sa však určite stane aj romantická prechádzka Zlatou uličkou či "blúdenie" krásnou záhradou Mirabell, ktorá leží na pravej strane rieky Salzach... A k tomu všetkému čistý alpský vzduch, kvalitné služby a dostatok voľného miesta na parkovanie vo všadeprítomných podzemných garážach.

Tip: Pri návšteve Salzburgu osobným autom (z Bratislavy trvá cesta do Salzburgu cca 4 hodiny aj s prestávkami) využite služby Turistického informačného centra - okrem iného vám tiež poradia, kde sa dá výhodne ubytovať. Cena za noc je totiž v sympatických penziónoch za mestom (pri jazerách) citeľne nižšia ako v mestských hoteloch.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.