Asistenčné služby

Nie ste milionár a svetobežník hovoriaci siedmymi jazykmi? Potom pri vycestovaní nezabudnite na cestovné poistenie. Môže sa vám veľmi, veľmi hodiť...

>> Móda >> Aktuálne >> Asistenčné služby

Pre každého, kto nie je svetobežník so zlatou kartou vo vrecku, je cestovné poistenie vlastne nevyhnutnosťou. Na presvedčenie, že sa nemôže nič stať, doplatili už mnohí. Minimálne finančne.

Myslite teda pred vycestovaním aj na nepríjemné náhody a uzavrite cestovné poistenie, ktorého súčasťou sú aj asistenčné služby. Vďaka nim dostanete v ťažkej situácii odpovede na naliehavé otázky "ako ďalej". Samozrejme, musí ísť o niektorú z "poistných udalostí". V takom prípade stačí zavolať na číslo asistenčnej centrály, ktoré je uvedené na poistke. Asistenčné služby sú v prevádzke 24 hodín denne a zabezpečujú komunikáciu v slovenčine alebo češtine. Pomôžu napríklad zorganizovať priebeh hospitalizácie, zrealizujú prevoz domov, zabezpečia sprievod maloletým deťom a podobne.

Telefónne číslo asistenčnej centrály (a číslo poistnej zmluvy) by ste si mali poznačiť na viacerých miestach - pre prípad, že prídete o väčšinu majetku, vrátane poistnej zmluvy.

Rozsah asistenčných služieb je podmienený štandardom tej-ktorej poisťovne. Za nadštandard si treba priplatiť. K štandardu patria zvyčajne služby súvisiace s liečebnými nákladmi a konzultáciami, právna pomoc, zabezpečenie ubytovania, prenájom vozidla a niektoré služby technického charakteru.

Tip: Pri strate či poškodení batožiny nezabudnite na potvrdenie od ubytovacieho zariadenia alebo prepravcu, policajnú správu, (pri doprave) originály lístkov a originály nadobúdacích dokladov jednotlivých vecí.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.