Praha

Blíži sa koniec školského roka a vy máte možnosť ukázať svojim deťom Prahu, ktorú ste určite počas vašich školských rokov niekoľkokrát aj vy navštívili.

Praha určite zato stojí. Je to mesto pre každú vekovú kategóriu, nie je veľmi vzdialená a navyše naše jazyky sú si ešte stále blízke. Pre deti sme vám pripravili niekoľko tipov na výlety. Do Prahy sa dostanete individuálnou dopravou, ale za pokus stojí možnosť odviesť sa moderným vlakom Pendolinom.

Prvá pochvalná písomná zmienka pochádza od židovského obchodníka, diplomata a cestovateľa Ibrahima ibn Jakúba z roku 965, ale až v roku 1615 sa Pražania dočkali prvého tlačeného sprievodcu po meste.

Deti určite potešíte prechádzkou Starým Mestom, kde sa zastavíte pred orlojom Na Staromestskej radnici. U chlapcov zabodujete návštevou Národného technického múzea (Kostelní 42, Praha 7 – www.planetárium.cz.
Návštevu Pražského hradu môžete spojiť s múzeom hračiek v Starom purkrabstve (Jiřská 6, Praha 1, www.muzeumhracek.cz), na dvoch poschodiach sa nachádzajú historické aj súčasné exponáty hračiek domáceho aj medzinárodného pôvodu.
Lanovka na Petřín k rozhliadne spojená s bludiskom poteší všetkých. Lanovka vedie z Újezdí na Petřín, kde sa nachádza 60 metrová rozhliadňa a blízko nej sa nachádza zrkadlové bludisko.
Zoologická záhrada (U Trojského zámku 3, Praha 7, www.zoopraha.cz ) vlastní stádo Převalského koňa, ktorý sa vo voľnej prírode už nenachádza. Obdivovať môžete 4500 živočíchov v 630 druhov od slonov po pavúky. Veľmi zaujímavý je pavilón Indonézskej džungle s orangutanmi, obrovskými akváriami a najväčšími jaštermi. Do areálu Vodný svet vedie dobrodružná cesta okolo vodných plôch.
Morský svet (Výstavište, Praha 7 – Holešovice, www.morsky-sveet.cz ) bol otvorený v roku 2002 na pražskom Výstavišti v Holešoviciach. V moderných akváriách nájdete množstvo exotických rýb a živočíchov. V roku 2005 expozíciu doplnili o najväčšie morské akvárium v Čechách v ktorom sa preháňa žralok piesočný.
Lanové centrum (Libeňský ostrov, Praha 8 – Libeň, www.vysokalana.cz ) je určené pre tých odvážnejších a pre deti od 10 rokov. Deti aj dospelí si môžu individuálne vyskúšať nízke aj vysoké lanové prekážky, lanové rebríky, schody a iné atrakcie.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.