Funkčné materiály

Aquator, Coolmax, Cordura, Cordura Leightwight, Dunova, Exotex, Gore - Tex, Gore - Tex Paclite Laminat, Gore - Tex XCR, Gore - Tex Z - Liner...

>> Móda >> Aktuálne >> Funkčné materiály

Čo sú funkčné tkaniny? Sú to materiály vybavené ochrannými "dispozíciami", ktoré sú prioritné: napríklad proti UV žiareniu, chladu, vetru, vode alebo hmyzu... Lesk, mäkkosť či iná príťažlivá vlastnosť týchto materiálov býva zvyčajne neplánovaným bonusom.

Zorientujte sa:

Aquator (vyrába Invista Genf) - chráni pred vetrom, je vodotesný, vzdušný, elastický a ľahký. Používa sa na výrobu lyžiarskych odevov a doplnkov.

Coolmax (vyr. Invista) - transportuje telesnú vlhkosť na povrch tkaniny a rýchlo schne, ovplyvňuje žiaducim spôsobom telesnú teplotu. Používa sa na výrobu pracovného oblečenia a bielizne určenej na športovanie.

Cordura (vyr. Invista) - vyznačuje sa mimoriadnou odolnosťou. Používa sa na výrobu odevov pre motocyklistov, v obuvníctve a čalúnnictve.

Cordura Leightwight (vyr. Invista) - predstavuje odľahčený variant Cordury. Používa sa na výrobu odevov pre horolezcov, turistov a hráčov golfu.

Dunova (vyr. Spinnerei Lampertsmuhle Kaiserlauten) - patrí k materiálom, ktoré sú príjemne mäké, odvádzajú telesnú vlhkosť a rýchlo schnú. Používa sa na výrobu odevov určených na šport.

Event Protection Fabric (vyr. BHA Technologies, US/CH) - chráni proti vetru a vlhkosti, je príjemne vzdušný. Používa sa na výrobu obuvi, pracovných odevov a odevov určených na šport.

Exotex (vyr. Christian Eschler AG, Buhler ) - odolný voči vlhkosti a chrániaci pred pochladením.

Gore - Tex (vyr. W. L. Gore a Associates) - chráni pred vodou a vetrom.

Gore - Tex Paclite Laminat (vyr. W. L. Gore a Associates) - chráni pred vodou a vetrom, ponúka tiež vzdušnosť a pri zložení zaberá minimálny priestor. Používa sa na výrobu odevov určených pre vysokohorskú turistiku a náročnú cyklistiku.

Gore - Tex XCR (vyr. W. L. Gore a Associates) - odolný voči vode a vetru. Používa sa na výrobu odevov určených na horolezecké a zimné športy, cyklistiku a trekking.

Gore - Tex Z - Liner (vyr. W. L. Gore a Associates) - chráni pred vodou a vetrom, je vzdušný. Používa sa na výrobu bežne nosených odevov.

Husky Vento (vyr. Christian Eschler) - charakterizuje ho značný objem a hustota, poskytuje výbornú tepelnú izoláciu, chráni pred vetrom a je vzdušný. Používa sa na výrobu odevov pre zimné športy - od bielizne až po vrchné časti odevu.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.