Max Mara

... je talianska odevná značka, ktorej zakladateľom bol Achillo Maramotti a v súčasnosti ju tvorí Skupia Max Mara, ktorá spoluprácuje s talianskými a zahraničnými štylistami.

Max Mara dnes: vlastníctvo a podnik.

Skupina Max Mara dnes predstavuje model a vychádzajúci model pre taliansky a medzinárodný pret a porter, kde vášeň a dôslednosť zakladateľa tejto spoločnosti – Achilla Maramottiho, boli predávané novej generácii, ktorá pri svojej práci na vrcholných miestach podniku spoločne so skupinou profesionálne riadiacich pracovníkov pokračuje v novátorskej tradícií začatej pred 50 rokmi.Vlastnosťou výroby celej skupiny značky Max Mara bol vždy realistický a úplný zmysel a cit pre módu, ktorý umožnil podniku zachovať v čase nezmenené základy a prioritu. Hlavné črty značky Max Mara, ktoré ju odlišujú od iných značiek v Taliansku a vo svete sú vysoká kvalita, módna náplň, vzťah medzi kvalitou a cenou, spôsob obliekania, krajčírska presnosť, ale i rozšírená výroba, vývoj a výskum a v neposlednom rade distribúcia a komunikácia.

Kreativita značky Max Mara.

Max Mara sleduje a naplňuje svoju vlastnú filozofiu, ktorá vždy dávala prednosť kolektívnej spolupráci pred jednotlivými spolupracovníkmi a poradcami. Z tohto dôvodu nebola kreativita nikdy určená len individuálnym schopnostiam, ale je vyhodnotená počas celého výrobného procesu, ktorý zahrňuje vždy viac odborníkov: talent slávneho dizajnéra je vždy skombinovaný s talentom vývojových pracovníkov v oblasti látok, pracovníkov v krajčírskych dielňach a vo výrobe, expertov marketingu a komunikácie. V tomto zmysle môžeme slutočne hovoriť o podnikateľskej kreativite. Napr. Emamanuelle Kahn, Karl Lagerfeld, Luciano Soprani, Guy Paulin, Jean Charles Castelbajac, Dolce&Gabana, Anne-Marie Beretta, Narciso Rodriguez prispeli striedavo čas od času v priebehu niekoľkých rokov k určovaniu typu Max Mara.
Jedná sa o systém spolupráce s talianskymi a zahraničnými štylistami, ktorý zostal v časovom období jedným zo základných bodov Skupiny. Každý z týchto veľkých dizajnérov v skutočnosti prispel k spresneniu kreativity štýlu značky Max Mara so zachovaním celistvosti ideií pre výrobok, ktorý prechádza starostlivou tímovou spoluprácou.Firma Max Mara využíva tiež po niekoľko sezón spoluprácu s mladými talentami z najprestížnejších medzinárodných škôl, ako napr. Royal College of Art a Kingstone College v Londýne.

Komunikácia spoločnosti Max Mara.

Už 55 rokov firma Max Mara ponúka jasný a vyvážený výrobok, ktorý je syntézou veľkého množstva nápadov, zamyslenia a overenia, ktoré podnik neustále mapuje, aby zabezpečil jednotný a cielený návrh. I v tomto zmysle je potrebné chápať základnú úlohu, ktorú komunikácia tvorí v hlavnej činnosti Skupiny. Umeleckí a profesionálni fotografi, ako napr. Sarah Moon, Paolo Roversi, Fabrizio Ferri, Arthur Elgort, Steven Klein, Albert Watson, Giampaolo Barbieri, Peter Lindbergh, Steven Meisel, Richard Avedon a mnohí ďalší profesionáli v spracovaní obrazu, ktorí sa vystriedali v reklamných kampaniach zosilnením dynamiky módy a štýlov miliónov žien do historických obrázkov.
Medzi veľkým množstvom iniciatív, publikácií s ktorými sa MM Magazín vydáva už dvanástym rokom, tzn. od roku 1989, sa jedná o časopis, s ktorým spoločnosť Max Mara komunikuje s klientkami z celého sveta a doplňuje prostredníctvom kriedového papiera bohatého svojím obsahom na chápanie módy a jej zobrazenia. Ide v skutočnosti o šesťmesačný house-organ, o skutočný módny časopis o kráse, umení, vybavení a novinkách, s veľmi citlivým výberom služieb a obrázkov.
Časopis, ktorý sa vydáva nákladom 460.000 výtlačkov, je distribuovaný po celom svete prostredníctvom butikov Max Mara a od roku 1995 v Taliansku k dispozícií i v novinových stánkoch.

Obchody značky Max Mara.

Maxima vznikla v 60. rokoch ako obchodná spoločnosť Skupiny, ktorá riadi priame predajné miesta. Firemná image sa teda nezačína objavovať len prostredníctvom masmédií, ale i cez predajné miesta. V náväznosti na túto skutočnosť, presne v roku 1983, Max Mara zahájila s úspechom politiku franchisingu, ktorá sa orientovala na zahraničie, smerom k zaujímavejším a k ešte viac dynamickým trhom.
I v obchodoch je prítomná ona zvláštna podnikateľská vízia, ktorá preslávila podnik v Taliansku a vo svete. Neuskutočňuje sa len prostredníctvom miest predaja, ale i miest, v ktorých sa určuje špecifický vzťah medzi firmou Max Mara a klientkami.

U nás nájdete franchisingový obchod Max Mara  v Bratislave, kde vás vždy s radosťou obslúžia a poradia.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.