Pstruh s dyňovo-hráškovým pyré

Dobrá ryba toho veľa nepotrebuje a pstruh medzi ne bezpochyby patrí. Jednoducho doplnený dyňou, hráškom a jemným korením. Dokonalá kombinácia na práve prebiehajúcu zimu.

zrodene_eu0120

Na 3 porcie budeme potrebovať:

  • 3 filety zo pstruha
  • 400g očistenej dyne (ideálne Hokaido)
  • 100g hrášku (môže byť čerstvý alebo zmrazený)
  • 50g masla
  • Muškátový oriešok, soľ, korenie

Postup:

Pstruha osolíme a okoreníme. Rybu nie je treba akokoľvek viac koreniť, sama o sebe má dokonalú chuť. Na panvici rozpálime menšie množstvo tuku a rybu na ňom osmažíme (ako prvú stranu osmažíme tú s kožou). Dyňu nakrájame na menšie kúsky a uvaríme do zmäknutia. Trvá to približne 10 – 15 minút. Akonáhle je dyňa mäkká, pridáme k nej hrášok (čerstvý stačí minútu povariť, zmrazený necháme rozmrznúť). Následne vodu zlejeme.
Do hrnca s dyňou a hráškom pridáme zmäknuté maslo a vyšľaháme pomocou mixéru na pyré. Ochutíme soľou, korením a nastrúhaným muškátovým orieškom.
Pstruha podávame s teplým zeleninovým pyré. Môžeme pokvapkať pár kvapkami kvalitného olivového oleja. 

TIP: K sladkovodným rybám, ktorých domovom sú jazerá a rybníky (kaprom, sumcom) sa hodia tiché, mladšie biele vína a ružové vína; pri tučnejších rybách možno servírovať aj mladé, svieže červené víno. K riečnym rybám (pstruhom, šťukám) sa hodia tiché biele vína s delikátnou kyselinkou. Vyprážané ryby sú pomerne ťažko stráviteľné a preto je vhodné servírovať k nim ľahšie vína, napríklad Gamay, Modrý Portugal.

Viac informácií na: www.zrodene.eu

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.