Jeseň chutne, zdravo a hravo

Jesenné ovocie a zelenina tvoria obľúbenú súčasť sezónneho jedálnička. Vychutnávať si ich môžete čerstvé aj tepelne upravené. Ideálnym spôsobom je úprava v pare, pri ktorej sa v pokrmoch zachováva nielen chuť, ale aj všetky vitamíny a živiny.

miele 1 220916 1000x666

Voľne stojaca parná rúra Miele DG 6010 sa stane neoceniteľným pomocníkom všetkých, ktorí chcú variť zdravo, chutne a s minimom času. Jej vnútorný objem 24 litrov je dostatočne veľký na to, aby ste v ňom naraz pripravili aj trojchodové menu. Pri príprave jedla pritom nedochádza k prenosu vôní a chutí a potraviny zachovávajú svoj vzhľad, chuť a živiny.
Výrobník pary je spolu so zásobníkom na vodu umiestnený mimo ohrevného priestoru. Zásoba vody postačí až na 90 minútovú prípravu. Prístroj má dotykové ovládanie, ktorým je možné regulovať teplotu a dĺžku prípravy. Po uplynutí zvoleného času sa automaticky vypne.
Na rozdiel od klasických parných hrncov je údržba a čistenie parnej rúry jednoduchá. V nerezovom ohrevnom priestore sa nevytvárajú usadeniny vodného kameňa, steny stačí len poutierať. Ak je potrebné odvápnenie, prístroj vás sám upozorní.
Parné rúry Miele DG 6010 sú zdravou alternatívou mikrovlnných rúr a vďaka kompaktnému prevedeniu sa hodia aj do menších kuchýň. Dodávajú sa spolu s príslušenstvom - dvomi nerezovými perforovanými miskami, záchytnou miskou, kuchárskou knihou a odvápňovacími tabletami.

Vedeli ste že:
• Brokolica z parnej rúry má o 50% viac vitamínu C ako varená?
• Paprika z parnej rúry má rovnaké množstvo minerálnych látok ako surová paprika a naopak varením stráca až 45% výživných látok?
• Šetrné varenie v pare uchováva typickú štruktúru a chuť rýb?

Zdroj foto: Miele

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.