Svieža krása

Ani tie najdokonalejšie črty a najdrahšie šminky veľa nezmôžu, ak je vaša tvár unavená, zvädnutá a bez iskry...

>> Móda >> Aktuálne >> Svieža krása

Krása nie je zadarmo. No nemáme na mysli veľké (dosť nepríjemné) finančné investície, ale malé (celkom príjemné) každodenné zvyky, ktoré dláždia cestu k dobrému pocitu a krásnemu, pestovanému vzhľadu.

UVOĽŇUJÚCI KÚPEĽ
Teplý kúpeľ a dostatočne dlhý spánok sú základom celkovej regenerácie organizmu a odpočinutej, pestovanej tváre. Teplá voda znižuje svalové napätie a navodzuje príjemnú malátnosť, čo je ideálna predpríprava zdravého, hlbokého spánku. V prípade, že "padáte" od únavy rovno do postele, navyše s "rozježenými" nervami a spávate menej ako sedem hodín, vôbec sa nečudujte, že vyzeráte tak, ako vyzeráte. Pri nedostatku spánku sa zvyšuje hladina stresových hormónov, koža stráca prirodzenú vlhkosť a sviežosť, tvár opúcha, póry sa rozširujú a v mastnejších zónach sa tvorí ešte viac mazu ako zvyčajne.

ZDRAVÝ SPÁNOK
Aby sa vaše telo v priebehu noci naozaj zregenerovalo, potrebuje večer znížiť teplotu. Miestnosť, v ktorej spíte, by preto nemala mať viac ako 19 stupňov a štyri hodiny pred spaním by ste nemali konzumovať korenené alebo sladké jedlá, ktoré zvyšujú telesnú teplotu. Pohárik na dobrú noc tiež nie je najlepší nápad, pretože najskôr síce "uspí", ale potom klesne v krvi hladina alkoholu a cukru a spánok sa stáva nepokojný a prerušovaný. V prípade "kávičkovania", by ste poslednú kávu mali vypiť okolo 16-tej hodiny, lebo kofeín opustí vaše telo až po šiestich prípadne ôsmych hodinách (pri užívaní hormonálnej antikoncepcie až po desiatich hodinách). Viac-menej to isté platí o šálke čaju alebo čokolády. Dobrý nápad je tiež položiť do miestnosti nádobu s vodou a kvapnúť do nej 2 - 3 kvapky vonného oleja, ktorý má relaxačné účinky (nepomýľte si oleje s upokojujúcimi a povzbudzujúcimi účinkami), môže to byť napríklad levanduľový alebo harmančekový olej.

DÔLEŽITÉ DROBNOSTI
- Vo vykurovacom (aj temperovacom) období nezabudnite umiestniť do spálne zvlhčovač vzduchu a naučte sa spávať na chrbte, aby ste ráno nemuseli dumať nad svojimi "nočnými vráskami". Tvár zaborenú niekoľko hodín do vankúša od určitého veku nevyhladí ani ten "najomladzujúcejší" prípravok.
- Vaša pleť považuje za trestný čin, keď ju večer dôkladne neočistíte od nánosov dennej špiny a uspokojíte sa len s povrchným zotretím mejkapu. Ak máte viac ako pätnásť rokov, hneď ráno vám názorne predvedie, čoho ste sa dopustili. Neodpustiteľným zločinom je neodlíčenie mihalníc; nielen preto, že červenkastý pohľad zapálených očí ešte nikomu na kráse nepridal, hlavne preto, že si drobnými úlomkami z maskary ničíte aj rohovku.
- Nezabudnite, že nie je vhodné používať príliš agresívnu čistiacu kozmetiku, aby pleť počas noci nemusela vynaložiť všetky sily na zmierňovanie podráždenia.
- Zvyknite si nanášať takzvané nočné krémy ešte pred polnocou, aby mohli vykonať "rekonštrukčné práce" v optimálnom čase a zároveň mali dostatok "priestoru" sa prejaviť.
- Ak nemáte čas alebo chuť na "veľký večerný kúpeľ", dajte si po krátkej sprche aspoň nohy do vaničky s teplou vodou a ošetrujúcim olejom, niekedy to dokáže urobiť relaxačné zázraky.
- Za úvahu stojí aj nočné používanie špeciálnych hydratačných rukavíc (Hand Therapy Gloves), ktoré nádherne zjemňujú ruky a sú účinnou ochranou proti starnutiu pokožky (nech vás neodradí vyššia cena, môžete ich použiť až 40 krát).
- Pokiaľ máte (napriek všetkému) tendenciu zobúdzať sa s kruhmi pod očami aj po osemhodinovom spánku, naučte sa vypiť hneď po prebudení väčšie množstvo vlažnej vody (odplavíte tak nežiaduce soli), a potom si ešte chvíľu poležať s vysoko podloženou hlavou.
- A jedna dôležitá rada na záver: Pred spaním a po prebudení myslíte na niečo príjemné, aby vám zaiskrili oči a pery sa celkom mimovoľne roztiahli do úsmevu.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.