Je tu nevera, čo robiť?

Ako sa najlepšie vyrovnať s neverou vlastnou alebo páchanou na nás? Sú dve možnosti, odísť z pôvodného vzťahu alebo po pracovať naňom. Neveru najlepšie zvládnete, keď si vstúpite do svedomia a odpoviete si na otázku, prečo k nej vlastne došlo. 

3_par_0918

Každá nevera sa dá zvládnuť za predpokladu, že prestanete samu seba podvádzať. Či už bude vaše rozhodnutie radikálne, alebo dáte ešte šancu vášmu vzťahu, najskôr skúste prvotný šok z odhalenia v pokoji pre dýchať a až potom začať rozoberať dôvody. Najlepší spôsob analýzy spočíva vtom, že si všetky pre a proti vo vzťahu napíšete na papier.

A, Druhú šancu má len ten vzťah, v ktorom obidvaja zdieľajú rovnaký názor na záchranu. Ak jeden z dvojice nemá záujem o vzťah bojovať, potom je márna snaha druhej strany. Nezabúdajte, že jedna strana k tomu nikdy nestačí.

B, Ak ste sa rozhodli spoločne neveru zvládnuť a budovať vzťah na nových základoch, nikdy sa nevracajte k podrobnostiam neverníka, a nebuďte zvedavá (ý). Nieje nič horšie ako vedieť, kde sa to odohrávalo, koľkokrát a prípadne si čítať milostné e-mail a sms , ktoré sú určené druhej strane.

C, Dobrou radou psychológov je, podrobne rozobrať dôvody, prečo vlastne k nevere došlo, čo chýbalo „neverníkovi“ vo vzťahu a či išlo len o skrat.

D, Ak ste už dospeli do predchádzajúceho riešenia, tak ďalším úspešným krokom je neobracať sa do minulosti a nevyvolávať zbytočne pocity viny u neverníka alebo stavať sa do pozície obete. Obidvaja ste rovnocenní partneri, ktorí máte záujem obnoviť váš vzťah na nových, zdravších základoch. Vinník je povinný (á) sa za neveru úprimne ospravedlniť takým spôsobom, aby tomu druhá strana uverila. Nezabúdajte, že úcta a dôvera je to najcennejšie čo vo vzťahu máte.

E, Aby sa naštrbená dôvera spamätala, je dobré si stanoviť jasné a presné pravidlá, ktoré požadujete od Vášho partnera.

F, Určitý čas po vašej spoločnej analýze a dohodách sa budete obidvaja cítiť ako „slony v porceláne“, ale môže prísť prvá kritická situácia a podvedená osoba môže vybuchnúť a to najhorším možným spôsobom. Začne vyčítať neveru svojmu partnerovi a dostanú sa na začiatok problému. Preto, ak ste úprimne neveru odpustili (čo je jedna z najťažších vecí), tak už nikdy nevyčítajte!

G, Ak ste v pozícii „neverníka“, uvedomte si, že osoba, ktorej ste ublížili je teraz omnoho citlivejšia aj na malé neškodné lži, ktoré ste si predtým ani neuvedomili.

H, Ak ste v pozícii podvedeného/podvedenej nikdy neriešte svoje poníženie z nevery vlastnou neverou, ak máte záujem vzťah udržať. Prvotná pomsta nadobudne veľmi rýchlo horkastú príchuť.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.