Elektrosmog

Mobil, počítač, televízor, chladnička a mnoho ďalších prístrojov väčšinu z nás sprevádza vo dne v noci... Rátala s tým príroda? Chráni nás?

>> Móda >> Aktuálne >> Elektrosmog

Z roka na rok sa v domácom i pracovnom prostredí zvyšuje počet rôznych elektrických a elektronických "spolupracovníkov" alebo "zabávačov". Postupné zamorovanie elektrosmogom sa tak začína meniť na "morovú epidémiu" 21. storočia...

Negatívne vplyvy elektromagnetického žiarenia na ľudský organizmus sa intenzívne skúmajú, no zverejnené výsledky bádaní bývajú často rozporuplné. V akej miere túto skutočnosť ovplyvňujú záujmy veľkých firiem, t.j. peniaze, musí každý zvážiť sám.

Fakty:
- Za posledných desať rokov sa objem elektrosmogu zdvojnásobil.
- Pôsobením elektromagnetického žiarenia sa preukázateľne prehrieva mozog, v dôsledku čoho tento prioritný orgán stráca odolnosť a stáva sa zraniteľným.
- Predpokladá sa, že elektromagnetické polia zasahujú do zložitých informačných tokov buniek, a ovplyvňujú tak dedičný základ a enzýmy, ktoré sú dôležité pre hormonálny a imunitný systém.
- Nielen mobilné telefóny, ale všetky elektrospotrebiče sú obklopené magnetickým poľom. Aj v prípade, že sú vypnuté. Ak je ich kábel pripojený k elektrickej zásuvke, vytvára sa napätie, ktoré spôsobuje statické nabitie na povrchu tela. Pri zapnutých prístrojoch vzniká magnetické pole, ktoré do tela preniká.
- Na elektrosmog reagujú najvýraznejšie alergici a ľudia citliví na amalgám a kovy. Osobitne citlivé sú na elektrosmog aj deti (odborníci odporúčajú, aby mobilný telefón používali len sporadicky).
- K najtypickejším ťažkostiam, ktoré sú vyvolané elektrosmogom, patria: nervozita, stavy nepokoja, bolesti hlavy, srdcovo-cievne problémy, bzučanie v ušiach, dráždivosť očí, poruchy spánku a nočné potenie.

Tip: Používajte v domácnosti elektrospotrebiče, ktoré šetria elektrický prúd; uprednostňujte krátke elektrické káble a vyhýbajte sa chaotickej spleti rôznych elektrických káblov; dodržiavajte dostatočnú vzdialenosť od všetkých používaných prístrojov; dajte si zaviesť vypínače, ktorými možno odpojiť celé elektrické okruhy. A(!) v žiadnom prípade nedávajte televízor a telefón (akýkoľvek) do svojej spálne.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.