Kovania

Obchodná sieť má v ponuke kovania od niekoľkých výrobcov, štandardné, ktoré vyhovujú technicky všetkým dverám, dizajnové alebo štýlové...

>> Móda >> Aktuálne >> Kovania

Vyberáme dverové kľučky v byte
Skôr než pristúpite k výberu kovania, je dobré podrobne si preštudovať technické údaje.
Kovanie si budete vyberať podľa typu (štítové alebo rozetové), s danou veľkosťou, podľa dĺžky kľučky, v presne danom prevedení podľa typu kľúča.

Nezanedbateľný je materiál pri výbere, od ktorého sa odvíja aj cena. Pod materiálom si predstavujte aj povrch spracovania, ktorý vizuálne prvý upúta. Spracovanie kovania môže byť matné, lesklé, kombinované či matované.
Dôležitá je aj funkčnosť kovania, pod ktorou sa rozumie pohodlnosť uchopenia a kvalita materiálu a spracovania. V miestnostiach, kde je najväčšia prevádzka, by mali byť kľučky najpevnejšie a skutočne kvalitné.Kľučky by mali dotvárať vzhľad a štýl celých dverí v súlade so zárubňou a dverami.
Tip: Do bytu jednoduché dvere obohatia tvarovo zaujímavé kľučky

Vyberáme kovania do domu
Je jedno či staviate nový dom alebo renovujete starší, výber kovania bude vždy zložitejší.
Pri stavbe nového rodinného domu vyberáte všetky dvere naraz, niekedy sú v ponuke aj so štandardným kovaním. Ak sa vám ale ponuka kovaní výrobcu nepáči, je možné sa dohodnúť, že si kovanie kúpite inde. V takomto prípade musíte presne poznať technické údaje dverí a kľučiek. Čo sa týka materiálu a funkčnosti to isté platí, ako pri výbere kľučiek do bytu.

V byte ste prihliadali iba k dverám, pri dome je snaha spojiť štýl kľučiek dverových aj s kľučkami na oknách. Kľučky v relaxačných a pracovných miestnostiach (sauna, telocvičňa, práčovňa, pivnica..) môžu byť iného
Tip: Nenápadne kovanie napríklad umocňuje detail na dvernom krídle alebo zárubne. Nápadnejšie a tvarovo dokonalé kovanie zase doplní kvalitné, ale celkom jednoduché dvere, na ktorých bude vždy centrom pozornosti.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.