Vytlačiť túto stránku

Jarné topánky: 3 trendy na jar 2018

Napísal KČ 15. marec 2018

Odrátavate dni do jari? Už je doslova za dverami. Čo je ale ešte pozitívnejšie sú vyššie teploty. Slnečné lúče žiaria a prinášajú príjemné oteplenie. Už nám nič nezabráni, aby sme konečne nazuli jarné topánky. Topánky v roku 2018 budú tvorené kombináciou kvality, pohodlia a komfortu. 

Jarné topánky sú vzdušné, bez zbytočnej teplej kožušiny, náročného zapínania a hrubých materiálov. Sú ľahučké, príjemne nositeľné a prebudením jarného štýlu. Aké trendy budú tento rok?

Špicaté rýchlobežky

Ešte pár rokov dozadu, sa o ostro-špicatých topánkach ani nechyrovalo. Prešiel však rok 2014-15 a dizajnéri sa priamo „dohodli“.  Modelky sa na mólach začali premávať so špicatou a nízkou obuvou. Tento výrazný prvok nie je len designérsky, ale je aj skutočne pohodlný a tieto baleríny či sandále sa budú nosiť skôr dámy s menšími nohami, pretože tieto predlžujú nohu. Ale však nie všetky trendy sú pre každého.

Oxfordky

Tie sú obľúbené už nejaký ten piatok. Ide o nízke, šnurovacie topánky, ktoré boli pôvodne kožené topánky, prebraté z mužského šatníka. Sviežejšie farby, ešte viac efektívne zdobenie, s ktorým budete ešte viac trendy. Skoro ako keby máte obuté lodičky.

Lodičky 

Dámske lodičky sú vo svete ženských topánok hitom a nič s nimi nepokazíte. Obľúbenou náhradou lodičiek v chladnejšom počasí sú látkové čižmy. Na módnych mólach ale aj v uliciach vidieť množstvo žien na nápadne vysokých podpätkoch, ktoré sú farebne a aj materiálovo bohatými.