Technické novinky od Logitech G a Kingston

Napísal Juraj Redeky 16. september 2023

Nová hráčska klávesnica Logitech G PRO X TKL LIGHTSPEED a hráčska myš Logitech G PRO X SUPERLIGHT 2 prinášajú pre špičkových e-športovcov výkon, presnosť a dizajn novej generácie. Kingston IronKey D500S rozširuje ochranu mobilných dát o zabezpečenie na armádnej úrovni.

1609_2023

Novinky Logitech G

Táto myš obsahuje aj úplne nový senzor HERO 2 s rýchlosťou trasovania vyše 500 palcov (12,7 m) za sekundu a rozlíšením až 32 000 DPI. Jej unikátna konštrukcia s dvojitým skenovacím poľom zvyšuje pracovný dosah a zabezpečuje plnú funkčnosť trasovania aj pri nadvihnutí alebo naklonení myši.

Na základe spätnej väzby od profesionálnych hráčov si nová myš PRO X SUPERLIGHT 2 zachováva osvedčený tvar a geometriu predchádzajúcej myši PRO SUPERLIGHT a taktiež celkovú hmotnosť iba 60 gramov.

Medzi ďalšie prednosti patria technológie triedy PRO, frekvencia 2 kHz, rozhranie USB-C, 95-hodinová výdrž batérie, kompatibilita s bezdrôtovou dobíjacou podložkou POWERPLAY, väčšie skenovacie pole a maximálna skenovacia frekvencia 25 kHz, najvyššia v tejto kategórii produktov. Klzáky myši sú vyrobené z teflónu (PTFE) bez pridaných aditív a zabezpečujú hladký chod pre okamžitú reakciu v akejkoľvek hre.

 

Nová bezdrôtová hráčska klávesnica Logitech G PRO X TKL bola rovnako ako hráčska myš PRO X SUPERLIGHT 2 navrhnutá v spolupráci s profesionálmi tak, aby im umožňovala hranie v turnajoch na najvyššej úrovni. Riešenie bez numerického bloku je vybavené programovateľnými klávesmi, RGB podsvietením s funkciou LIGHTSYNC, špeciálnymi klávesmi na ovládanie médií, valčekom na reguláciu hlasitosti a spoľahlivou bezdrôtovou technológiou Logitech G LIGHTSPEED. Okrem hardvérového adaptéru LIGHTSPEED sa môžu hráči pripojiť aj cez Bluetooth alebo pomocou priloženého USB-C/A káblu.

Klávesnica PRO X TKL má klávesy, ktoré sú vyrobené technológiou dvojmo vstrekovaného polybutylén-tereftalátu (PBT), aby vynikli RGB svetelné efekty LIGHTSYNC. Štandardné rozloženie kláves podporuje kompatibilitu s klávesmi iných výrobcov a prídavné mediálne klávesy umožňujú rýchly prístup pri opakovaných herných akciách (grindingu), čo bolo prianím mnohých profesionálnych hráčov. Absencia numerického bloku znamená viac priestoru pre pohyb myši – to je dôležitá prednosť pre mnoho súťažiacich.

Hráči si môžu vybrať medzi taktilnými spínačmi (GX Brown), lineárnymi spínačmi (GX Red) alebo clickacími spínačmi (GX Blue) a vďaka dodávanému prepravnému puzdru si môžu vziať klávesnicu všade so sebou. Nové vylepšenia v rade PRO, klávesnica PRO X TKL a myš PRO X SUPERLIGHT 2, boli navrhnuté s ohľadom na potreby hráčov.

U profesionálov môže aj tá najmenšia zmena vo výbave a nastavení rozhodnúť o tom, či budú môcť hrať s maximálnym nasadením alebo im len o vlások unikne prvé miesto. Dôležité sú všetky parametre – rozlíšenie, citlivosť, rýchlosť odozvy, snímaný povrch, hráčske nastavenia a ďalšie funkcie. Vďaka významným aktualizáciám softvéru G HUB a OMM majú teraz hráči ešte viac možností ovládania a konfigurácie:

●      Nové používateľské rozhranie v programoch G HUB a OMM na konfiguráciu predvolieb DPI so samostatnými ovládacími prvkami pre osi X/Y a ďalšími možnosťami.

●      Senzor HERO 2 umožňuje skopírovať nastavenia z jednej myši do druhej, aby ste mali istotu, že budete mať rovnaké nastavenie DPI ako pri vašej starej myši.

●      Klávesnica PRO X 2 umožňuje naprogramovať funkčné F-klávesy ako herné G-klávesy a ovládať tak všetky potrebné akcie. Môžete meniť predvoľby hlasových funkcií Bluevoice alebo DPI myši, spúšťať makrá na kombináciu nákupov herných položiek, kombinovať kúzla a schopnosti alebo dokonca ovládať aj svoj herný stream pomocou výkonných zásuvných modulov, vrátane tých od spoločnosti Streamlabs.

●      Technológia mikrofónu Bluevoice umožňuje hráčom hovoriť hlasno a zreteľne so spoluhráčmi aj v tých najnapätejších momentoch. Štúdiovú kvalitu zvuku je možné doplniť trochou zábavy s moduláciou hlasu a zvukovými efektmi.

Riešenie pre lepšiu budúcnosť

Okrem navrhovania najvýkonnejšieho hráčskeho vybavenia na svete sa spoločnosť Logitech snaží vytvárať aj spravodlivejší a klimaticky priaznivejší svet tým, že aktívne znižuje svoju uhlíkovú stopu. Vďaka modernizovanej a sofistikovanej konštrukcii týchto nových hráčskych produktov môžu mať hráči pri ich používaní dobrý pocit, že svojou voľbou robia aj niečo pre životné prostredie. Produkty radu PRO obsahujú recyklovaný certifikovaný vyradený plast zo starej spotrebnej elektroniky, aby mohol byť opakovane zmysluplne využitý.

Papierové obaly pochádzajú z lesov s certifikáciou FSC™ a ďalších kontrolovaných zdrojov. Výberom týchto produktov podporujete zodpovedné hospodárenie so svetovými lesmi.

Všetky produkty značky Logitech G sú certifikované ako uhlíkovo neutrálne a pri ich výrobe sú pokiaľ možno využívané obnoviteľné zdroje energie. Keď si zakúpite produkt od Logitech G, máte istotu, že jeho uhlíková stopa bola znížená na nulu vďaka podpore lesníctva, obnoviteľných zdrojov energie a klímou ovplyvnených komunít.

Cena a dostupnosť

Novými produktmi, medzi ktoré patrí aj nedávno uvedený bezdrôtový hráčsky headset PRO X 2 LIGHTSPEED, pozdvihla značka Logitech G rad PRO na vyššiu úroveň. Všetky tri produkty sú teraz k dispozícii v čiernom a bielom farebnom prevedení. Produkty v magentovej farbe budú dostupné neskôr.

Odporúčaná maloobchodná cena hráčskej myši PRO X SUPERLIGHT 2 je 169 €, hráčskej klávesnice PRO X TKL 229 € a hráčskeho headsetu PRO X 2 LIGHTSPEED 269 €. Všetky produkty je možné objednať na Slovensku teraz na webových stránkach predajných partnerov Alza.sk, Datart a PGS.sk. Od 5. do 19. septembra navyše možno získať k novému produktu predobjednávkový bonus v podobe vybranej hráčskej podložky. Všetky informácie nájdete na predajných stránkach partnerov. Informácie o akciách nájdete na stránkach vybraných partnerov.

Ďalšie informácie o celom portfóliu radu PRO môžete nájsť na adrese https://www.logitechg.com/cs-cz/products/pro.html

Novinka Kingston IronKey D500S 

Kingston Digital Europe Co LLP, vyrábajúca produkty typu flash ako dcérska spoločnosť Kingston Technology Company, Inc., najväčšieho nezávislého výrobcu pamäťových produktov na svete, uvádza na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey™ D500S, s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni pre zabezpečenie tranzitu utajovaných dát.

kingston_ironkey_new_923

D500S má certifikát FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) s novými vylepšeniami od inštitútu NIST, ktoré pre vládne a vojenské použitie vyžadujú zabezpečený upgrade mikroprocesorov pre ešte silnejšiu bezpečnosť a ochranu proti útokom. Sebatestovanie disku D500S pri spustení zabezpečí, že prekročenie teploty alebo napätia povedú k vypnutiu disku. Disk je vybavený robustným zinkovým puzdrom, ktoré je vodotesné1, prachotesné1, odolné voči vibráciám a nárazom podľa armádnych štandardov2, odolné proti pretlačeniu a má špeciálnu epoxidovú výplň, ktorá chráni vnútorné súčiastky pred fyzickými útokmi.

Na prístup k dátam ponúka možnosť použitia viacerých hesiel s možnosťou režimu komplexného hesla alebo prístupovej frázy3 a umožňuje používateľom prevziať zodpovednosť za svoje dáta, čo uľahčuje zapamätanie hesla na odomknutie s prísnym zabezpečením. Správca môže resetovať heslo používateľa a povoliť jednorazové heslo na obnovu prístupu v prípade, že používateľ zabudne heslo. Správca aj používateľ môžu nastaviť režim iba na čítanie, ktorý chráni jednotku pred škodlivým softvérom na nedôveryhodných systémoch, a správca môže tiež nastaviť globálny režim iba na čítanie až do zresetovania. Aby sa dáta nedostali do nepovolaných rúk, môže správca zadať heslo Crypto-Erase, ktoré zničí dáta a resetuje disk, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu v kompromitujúcich situáciách.

Disk D500S ponúka mnoho možností personalizácie, vyhovuje požiadavkám TAA/CMMC a je vyrábaný v USA. K dispozícii sú rýchle dvojkanálové disky s kapacitou až do 512 GB, na ktoré sa vzťahuje päťročná záruka a bezplatná technická podpora. Dostupný je aj model Managed (D500SM), ktorý vyžaduje službu správcovskej konzoly5.

Kingston IronKey D500S/SM

Označenie modelu

Označenie „Managed“ modelu

IKD500S/8GB

IKD500SM/8GB

IKD500S/16GB

IKD500SM/16GB

IKD500S/32GB

IKD500SM/32GB

IKD500S/64GB

IKD500SM/64GB

IKD500S/128GB

IKD500SM/128GB

IKD500S/256GB

IKD500SM/256GB

IKD500S/512GB

IKD500SM/512GB

Vlastnosti a špecifikácie Kingston IronKey D500S/SM:

 • USB disk s hardvérovým šifrovaním na armádnej úrovni: 256-bitové šifrovanie XTS-AES s certifikáciou FIPS 140-3 Level 3 (v procese schvaľovania) a upgrade zabezpečených mikroprocesorov pre vyššiu bezpečnosť. Vstavaná ochrana proti BadUSB a útokom hrubou silou Brute Force. Nové sebatestovanie disku pri spustení a zisťovaní stavu prekročenia teploty alebo napätia vedúce k vypnutiu disku.
 • Možnosť použitia viacerých hesiel pre obnovu dát: Povolenie hesla pre správcov, používateľov a jednorazové obnovenie. Správca môže resetovať heslo používateľa a môže povoliť heslo pre jednorazové obnovenie, ktoré v prípade zabudnutého hesla obnoví prístup používateľa k dátam.
 • Režim komplexného hesla alebo prístupovej frázy: Umožňuje voľbu komplexného hesla alebo prístupovej frázy. Heslá môžu byť celé vety, niekoľko slov alebo dokonca texty, ktoré si pamätáte len vy – od 10 do 128 znakov. Symbol oka pri všetkých zadávaných heslách pomáha obmedziť preklepy.
 • Možnosť duálneho skrytého oddielu – prvý na trhu: Správca môže vytvoriť dva skryté oddiely vlastnej veľkosti pre správcov a používateľov ako skryté úložiská súborov, ktoré udržia dáta v bezpečí a neviditeľné, pokiaľ k nim nebude pristupované riadnym spôsobom. Duálne skryté oddiely môžu poskytnúť ďalšie zabezpečenie na nedôveryhodných systémoch alebo v prípade, že je vyžadované zdieľanie disku.
 • Heslo pre kryptografické vymazanie v prípade núdze: Heslo pre kryptografické vymazanie je určené pre núdzové situácie, kedy sa očakáva narušenie dát. Vymaže šifrovacie kľúče, navždy odstráni všetky dáta a zresetuje disk.
 • Odolné puzdro vyrobené podľa najprísnejších štandardov IronKey: Zinkové puzdro, ktoré je vodotesné, prachotesné, odolné proti preliačeniu a má špeciálnu epoxidovú výplň, ktorá chráni pred fyzickým narušením.
 • Plne prispôsobiteľný: Povolenie, zákaz a úprava funkcie a profilu disku. Potlač - firemné logo.
 • Globálny režim len na čítanie a režim relácie len na čítanie (ochrana proti zápisu): Obaja, správca aj používateľ, môžu nastaviť režim len na čítanie pre určitú reláciu, ktorý ochráni disk pred malwarom v nedôveryhodných systémoch. Správca môže tiež nastaviť globálny režim len na čítanie, ktorý prepne disk do režimu len na čítanie až do zresetovania.
 • Rozhranie: USB 3.2 Gen 1
 • Kapacita6: 8, 16, 32, 64, 128, 256 alebo 512 GB
 • Konektor: Type-A
 • Rýchlosť7:
  USB 3.2 Gen 1
  8GB –128GB: 240MB/s čítanie, 190MB/s zápis

256GB: 240MB/s čítanie, 170MB/s zápis

512B: 310MB/s čítanie, 250MB/s zápis

USB 2.0

8GB –512GB: 30MB/s čítanie, 20MB/s zápis

 • Rozmery: 77.9×21.9×12.0 mm
 • Vodeodolnosť8: certifikát IP67
 • Prevádzková teplota: 0°C až 50°C
 • Teplota skladovania: -20°C až 85°C
 • Kompatibilita: USB 3.0/USB 3.1/USB 3.2 Gen 1
 • Možnosti prispôsobenia:

D500S: Povolenie, zákaz a úprava funkcie a profilu disku.

D500SM: Úprava profilu disku. Potlač – firemné logo. Voliteľne Managed verzia.

 • Záruka/Podpora:

D500S: 5 ročná záruka, bezplatná technická podpora

D500SM: 2 roky záruka, bezplatná technická podpora

 • Kompatibilný s: Windows 11, 10, macOS 10.15.x – 13.x, Linux9 Kernel 4.4+

Viac informácií nájdete na kingston.com.


 1 Viď špecifikácie v datasheete. Výrobok pred použitím musí byť čistý a suchý.

2 MIL-STD-810F certifikát pre mechanický náraz, pád a vibrácie.

3 Režim prístupovej fráze nie je podporovaný v Linuxe.

4 Virtuálna klávesnica: Podporovaná iba US English na Microsoft Windows a macOS.

5 Licencia SafeConsole sa predáva samostatne.

6 Časť z uvedených kapacít na pamäťových zariadeniach typu flash je využitá pre formátovanie a ďalšie funkcie, a nie je preto k dispozícii pre ukladanie dát. V dôsledku toho je skutočná kapacita dostupná na ukladanie dát nižšia, než je uvedené na produktoch. Podrobnejšie informácie nájdete v Sprievodcovi flash pamäťou spoločnosti Kingston na adrese kingston.com/flash_memory_guide.

7 Rýchlosť sa môže líšiť v závislosti od hostiteľského hardvéru, softvéru a spôsobu použitia.

8 IEC 60529 certifikát pre vodeodolnosť vyžaduje mať nasadený kryt. Výrobok musí byť pred použitím čistý a suchý.

9 Podpora funkcií v systéme Linux je obmedzená. Podrobnejšie informácie nájdete v používateľskej príručke. Niektoré distribúcie systému Linux vyžadujú oprávnenie superadmina (root), aby bolo možné správne vykonávať príkazy IronKey v okne terminálovej aplikácie.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.