Toto na „nej“ muži chcú a toto zasa nie

Napísal Kristína Chudá 12. január 2022

Vzhľad sa síce považuje za dôležitý, no na to, aby s vami šiel chlap do vzťahu, to jednoducho nestačí. Čo mužov priťahuje? Vyberáme z internetového prieskumu, ktorý urobil istý veľmi navštevovaný anglický portál.

woman_sit_1118

1. Krása a inteligencia

Žena, ktorá „má v hlave“, a pritom nie je veľmi pekná ani šikovná v domácich prácach a neinklinuje k rodinnému životu, to pri hľadaní partnera ľahké rozhodne nemá. Samozrejme, nájdu sa i muži, ktorí sú inteligenciou žien nadšení a uprednostnia ju dokonca i pred krásou, ale povedzme si otvorene, takých je málo.

Všeobecne rozšírená domnienka je, že muži uprednostňujú ženskú krásu pred rozumom je skutočne pravdivá – česť výnimkám. Dokázalo to už mnoho prieskumov, najnovšie aj rozsiahly internetový prieskum, ktorý urobil istý veľmi navštevovaný anglický portál.

Z jeho výsledkov vyplynulo, že väčšiu šancu uspieť a získať si mužské srdce má skôr hlúpa krásavica ako inteligentná, ale pritom nie pekná žena. Pre väčšinu mužov je totiž prednejšia spoločnosť krásnej ženy po boku ako duchaplné diskusie na rôzne témy.

Prečo to tak je?

Zaujímavé je, že podľa odborníkov muži neuprednostňujú krásavice kvôli sebe, ale skôr kvôli tomu, aby urobili dojem na ostatných mužov. Tí totiž sú radšej, keď vidia po boku soka peknú ženu ako inteligentnú bytosť s bohatým duchovným životom. Z prieskumu tiež vyplynulo, že až osemdesiat percent mužov sa cíti po boku múdrej ženy trápne a neznesú inteligentnejšiu partnerku ako sú sami.

2. Zvodná a elegantná

Nenarážame na konkrétne črty tváre, ale celkový výzor. Pre mužov nie je nič krajšie, než elegantne upravená žena, ktorá pôsobí reprezentatívnym dojmom. To neznačí len spomínaný vzhľad, ale aj správanie, zvyky a vyžarovanie. Ak ste neustále náladová a nespoločenská, pravdepodobne tým svojho vysneného chlapa neočaríte. Naopak, ak z vás vyžaruje pozitívna energia a usmievate sa, máte šancu nielenže uspieť - ale aj zapísať sa do jeho srdca.

3. Nezávislosť je príťažlivá

Muži silne neznášajú priľnavé ženy a snažia sa od nich čo najviac vzdialiť. Nie je to žiadne prekvapenie, no muži majú tendenciu zameriavať sa na ženy, ktoré sú nezávislé a sebestačné.

4. Čítanie myšlienok? „Toto nenávidíme,“ vravia muži

Muži nenávidia, keď musia hádať, z čoho je ich žena nahnevaná alebo frustrovaná. Aj keď sa veci môžu zdať zrejmé, uprednostňujú otvorený a úprimný rozhovor so svojimi priateľkami. Transparentná komunikácia je to, čo každý vzťah vyžaduje, aby správne fungoval bez akýchkoľvek nedorozumení. Takže je lepšie povedať svojmu mužovi všetko na rovinu.

5. Najlepšia kamarátka v jednom

Muži nepotrebujú toľko priateľov, ako máme my ženy. Aj preto automaticky očakávajú, že ich polovička a žena, s ktorou budú tráviť čas, bude suplovať aj úlohu ich kamaráta. Pozor, to neznamená, že s vami bude pozerať futbal a tľapkať po pleci. Mal by vám však dôverovať a zverovať sa vám aj s detailmi, ktoré sa netýkajú vás. Po čase totiž každý chlap túži byť sám sebou, byť uvoľneným, žartovať a jednoducho správať sa tak, ako mu to je prirodzené... a to pri atraktívnej žene, s ktorou nemajú puto, nejde.

6. Pozornosť

Muži milujú byť v náručí svojich žien, no len vtedy, keď sa nikto nepozerá. Milujú sa cítiť potrební a oceňovaní. Okamžite sa rozsvietia, keď ich po náročnom pracovnom dni pohladíte po hlave. Náhodné bozky alebo akty lásky je všetko, čo muži občas potrebujú.

7. Nedostupná

Nič chlapa neodženie tak, ako žena, ktorá sa príliš snaží a tlačí na pílu. Pozor, to, že sa príliš snažíte, neprejavíte len neustálym vypisovaním a dlhými správami, ale aj tým, ako sa k mužovi chováte. Ak tlačíte na stretnutia, odpisujete mu do minúty a všetky svoje plány sústreďujete okolo neho a jeho rozhodnutí, mužovi to dáva jasný signál, že ste kedykoľvek k dispozícií. Bohužiaľ, takéto ženy zvyknú brať ako nudné a nie sú pre nich žiadnou výzvou. Nezabúdajte, že muži potrebujú loviť aj počas vzťahu, a tak sa v prvom rade zamerajte na seba a neberte chlapa ako prioritu číslo jeden.


https://timesofindia.indiatimes.com/life-style/relationships/love-sex/what-do-men-want-in-women/photostory/81111938.cms?picid=81111963

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.