Pracovný obed

Chystáte sa na pracovný obed a hodláte na svojho obchodného partnera alebo klienta urobiť dobrý dojem? Nezabudnite na detaily.

>> Móda >> Aktuálne >> Pracovný obed

1. V prvom rade vyberte primeraný typ reštaurácie. Stretnutiu pri obede s niekym dôležitým, by mala predchádzať rezervácia stola v tichšom podniku s dobrým menom. No žiadny extrém(!): šepot namiesto rozhovoru a strieborné príbory nie sú žiaduce. V prípade väčšej skupiny ľudí je najvýhodnejšie objednať salónik.

2. Pokiaľ váš spoluobedujúci bude mimo kategórie "zvlášť dôležitý", vyberte jednoduchú slušnú reštauráciu, kde nebude despoticky vyrevúvať rádio (čo je však v Bratislave skutočný problém).

3. Neobjednávajte si jedlo, ktoré komplikuje komunikáciu: napríklad ťažké jedlo so šiestimi knedlíkmi alebo kapra plného drobných kostičiek. Myslite na potrebu sústrediť sa a nutnosť nepredlžovať stretnutie.

4. Vynechajte z rozhovoru pridlhé úvody a osobné historky; pracovný obed by nemal trvať viac ako 1 a 1/2 hodiny.

5. Jedlo objednajte skôr, než začnete jednať a najdôležitejšie otázky nenastoľujte až pri zákusku.

6. Nikdy nepite alkohol, ani v prípade, že sa vaša protistrana nezdráha obrátiť do seba viac pohárikov. Do úvahy prichádza len vínny strik.

7. Jednanie ukončite pred objednávkou kávy. Pri káve sa k riešeným otázkam už nevracajte, je to čas na výmenu vizitiek a niekoľko záverečných spoločenských frázi.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.