Obmedzovanie nie je jediným riešením pri potravinovej intolerancii

Dobré jedlo je pôžitok. Nie každý si ho môže naplno vychutnať kvôli neznášanlivosti niektorej zložky. K pomerne rozšíreným patrí histamínová intolerancia, pri ktorej problém spôsobuje enzým diaminooxidáza (DAO), resp. jeho znížená aktivita.

zdravie_daosin22

Ide leto, čas grilovačiek a stravovania „vonku“ pod holým nebom a človek s histamínovou intoleranciou sa veľakrát musí kvôli zdravotným ťažkostiam v jedle obmedzovať. Existuje aj iná možnosť, ako sa striktne držať siahodlhého zoznamu zakázaných potravín? Ste naozaj odkázaní každý deň variť, aby ste členovi rodiny servírovali iba čerstvo uvarené pokrmy? Našťastie, existuje aj iné riešenie.

Strpčuje vám život „histamínka“?

DAO má na starosti odbúravanie histamínu v tele. Ak k nemu nedochádza, histamín sa hromadí. Jeho zvýšená hladina má za následok podobné ťažkosti ako pri iných potravinových intoleranciách – predovšetkým tráviaceho charakteru, ako sú bolesti brucha, kŕče, plynatosť, hnačky, ale častým príznakom sú aj kožné problémy, napríklad svrbenie, začervenanie pokožky, žihľavka alebo zhoršenie príznakov atopického ekzému. Podľa dostupných údajov trpia histamínovou intoleranciou asi 2-3% populácie, ale počet pacientov neustále narastá. Okrem relatívne prísnej diéty majú pacienti možnosť užívať telu vlastný enzým diaminooxidáza na odbúranie histamínu v tabletkách. Takých prípravkov je dnes už dostupných veľa, ale treba si správne vybrať. Dietetická potravina na osobitné medicínske účely Daosin® je na slovenskom trhu už mnoho rokov. Nielen, že sa osvedčil a výborne funguje, výrobca stále prichádza s inováciami, ktoré jeho kvalitu a účinnosť ešte zvyšujú. Daosin® sa vyznačuje najvyššou enzymatickou aktivitou spomedzi všetkých prípravkov s obsahom DAO na trhu. Vysoký obsah enzýmu DAO nie je jediným benefitom. Vďaka inovovaným tabletám teraz funguje ešte lepšie. Umožňuje to dôsledná ochrana tabliet pred vzdušnou vlhkosťou, ktorej pôsobením dochádza k degradácii enzýmu. Obsiahnutý enzým je pred ňou dôsledne chránený – tablety sú balené do blistrov a každý blister navyše zabalený v samostatnom obale, čím sa vylúči prístup vzdušnej vlhkosti Vďaka tomu je rokmi overený najznámejší prípravok s DAO vysoko účinný a je vhodným doplnkom pri neznášanlivosti potravín vyvolanej histamínovou intoleranciou.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.