Histamínová intolerancia vám zmení život. Ak viete ako na to, tak k lepšiemu

Trpia ňou 3 percentá populácie, najmä ženy, a väčšina je z nich je v strednom veku, hoci nezvyčajný nie je ani výskyt u mladších ročníkov. Histamínová intolerancia, o ktorej posledné roky počúvame čoraz častejšie, nemusí však znamenať nezáživný jedálniček s 10 položkami alebo lieky pred každým jedlom.

food_woman_21

Ochorenie viete dostať úplne pod kontrolu poznaním svojho vlastného tela a jeho potrieb i užívaním prírodných antihistaminík, ktoré šikovní Slováci u nás vyrábajú. 

Problémy sa u mňa začali približne pred 10 rokmi. Bývala som veľmi často chorá, asi dva roky som takmer každé dva týždne užívala antibiotiká. Chcela som zistiť prečo to tak je, tak som vyhľadala imunologičku. Ako prvá bola u mňa zistená intolerancia na kravskú bielkovinu. Prešla som na bezlaktózové produkty, avšak problémy neprešli. Následne sa k tomu pridala histamínová intolerancia (HIT), kedy som dostala typický zoznam zakázaných potravín, čo pre mňa znamenalo, že môžem jesť len sódu bikarbónu a ryžu (smiech) ,“ začína so svojím príbehom šikovná DIY blogerka Lucia Máliková, ktorá vystupuje pod menom Lucididit. Keďže nechcela žiť s pocitom, že jej život končí, začala sama postupne testovať, čo môže a čo nie, čo jej telu robí dobre a čo nie. No zlepšenie neprichádzalo ani tak, pretože už mala v zárodku ďalšie pridružené ochorenia (fruktózovú intoleranciu aj syndróm dráždivého čreva), o ktorých ani nevedela - stáva sa to vtedy, keď je histamínová intolerancia zistená príliš neskoro. „Nikto nedostane na podnose presne naservírované, čo presne môže a čo nie, každý je individuálny a je treba to zistiť na vlastnej koži,“ dodáva L. Máliková.

Histamín nie je strašiak

A s akými ťažkosťami sa Lucia a iní histaminici na začiatku cesty stretli? Najčastejšími príznakmi HIT sú problémy so zaspávaním, hnačky, nervozita, opuchanie sliznice nosa, senná nádcha, kýchanie, chrapot, problémy s dýchaním, únava, kŕče, kožné prejavy, búšenie srdca alebo zmena srdcového rytmu, zmeny krvného tlaku, tráviace či dýchacie ťažkosti a podobne. HIT však nie je alergia, ako sa veľa ľudí mylne domnieva, ale ochorenie, ktoré je charakterizované precitlivenosťou na histamín alebo porucha metabolizmu histamínu. Ten sa síce prirodzene vytvára v našom organizme, no do nášho tela ho prijímame aj potravinami. Je dôležitý pri mnohých procesoch, no ak je ho v tele priveľa, organizmus ho nedokáže odbúrať - nastáva nepomer medzi prísunom a mechanizmom odbúravania histamínu enzýmom diaminooxidáza. Hladina histamínu sa teda zvyšuje, telo sa s nim borí a vzniká histamínová intolerancia. To môže vzniknúť na základe viacerých činiteľov: zvýšeným obsahom histamínu v potrave, zvýšeným prísunom látok, ktoré uvoľňujú histamín (tzv. histamínovými liberátormi), prísunom látok, ktoré blokujú enzým rozkladajúci histamín, vyplavením telu vlastného histamínu vo zvýšenej miere či zníženou funkciou enzýmu pôsobiaceho na rozklad histamínu.

Príznaky tohto ochorenia sú naozaj rôznorodé a najmä individuálne. A keďže histamín plní rôzne funkcie v dýchacej, tráviacej, nervovej, endokrinnej, vylučovacej sústave a ovplyvňuje predovšetkým hladké svalstvo, je často veľmi náročné si príznaky spájať s jedlom a potravinami. To je dôvod prečo môže trvať roky, kým lekári prídu na to, čo problémy spôsobuje a často je to posledná možná alternatíva, keď sa „dostupné“ diagnózy vylúčili. Svoje o tom vie aj autorka blogu a kuchárskej knihy HIT je zdravo žiť s nízkohistamínovými receptami Patrícia Molnárová Turiničová. S týmto ochorením sa prvýkrát stretla v detstve a naplno u nej prepuklo počas dlhšieho pobytu v Anglicku a následnej dovolenky v Egypte, kde dostala anafylaktický šok. „Jej diagnostika je pomerne zložitá, je zisťovaná krvnými testami na základe určitej stupnice, preto nie je stanovovaná ako diagnóza, ale ako určitá pravdepodobnosť či syndróm,“ vysvetľuje. Na stopercentné zistenie HIT sú popri krvných testoch a eliminačnej diéte nutné aj vyšetrenia na vylúčenie intolerancie sacharidov, celiakie a funkčnej poruchy čriev, črevnej infekcie, pečeňové testy či testy na stanovenie zápalových markerov, alergie a ďalšie. Rovnako dobré je poznať vaše reakcie na potraviny, ktoré jete a lieky, ktoré užívate. Príčinami, s ktorými sa aj Patrícia stretáva, sú zväčša pridružené ochorenia, keď má niekto dlho nediagnostikovanú celiakiu alebo inú potravinovú alergiu, ale aj vírusové či zápalové ochorenie, je po prekonaní vážnejšieho ochorenia, po dlhodobom užívaní liekov (najčastejšie antibiotík), má nesprávnu životosprávu (alkohol, fajčenie, nočný život), zvýšený stres, nevhodné stravovanie či príliš veľký príjem histamínu zo stravy.

Čo si dať na tanier?

Jedlo sa pre histaminikov so zistením ochorenia stáva nepriateľom. Pacienti odchádzajú domov s letákom obsahujúcim zoznam zakázaných potravín, zaseknú sa na jedálničku z 10 surovín, ktoré jedia stále dookola v domnienke, že všetky ostatné im budú škodiť a neuvedomujú si, že si tým škodí oveľa viac. Alebo dostanú odporúčanie na lieky pred každým jedlom, ktoré histamín pomáhajú odbúravať. Život sa HIT sa pre nich stáva katastrofou. „Intolerancia na histamín, rovnako ako všetkým, zmenila život aj mne. Ale u mňa to bolo k lepšiemu, nasmerovala ma a ukázala mi cestu, ako jesť zdravo. Pre mňa je to strava našich prastarých mám, kedy sa nezohrievali hotové jedlá, ale dbalo sa na čerstvosť a sezónnosť. Jedli sa obilniny, strukoviny, ovocie, vajcia, mäso, zelenina (je mýtus, že ju ľudia nesmú, sú len 4 druhy s vyšším obsahom histamínu - avokádo, paradajky, baklažán a špenát, ale tiež vo veľkom množstve). Histamín vzniká kazením, fermentáciou, kvasnými procesmi a zrením, preto je dobré jesť čerstvé suroviny, pestré pre črevo, a zrazu je to jednoduché a nie o zakazovaní a striktných zoznamoch. V lete si dokonca dám pár cherry paradajok zo záhrady, ale v zime si ich napríklad už nekúpim,“ vysvetľuje Patrícia s tým, že dáva telu, čo potrebuje a aj s týmto ochorením aktuálne čaká bábätko, čo je pre niektoré ženy náročné.

Lucia začala po diagnostikovaní histamínovej intolerancie eliminačnou diétou, kedy postupne pridávala do jedálnička jednotlivé potraviny, aby videla, ako jej telo reaguje. To však ešte nevedela, že trpí pridruženými ochoreniami. Po diagnostikovaní fruktózovej, laktózovej intolerancie a syndrómu dráždivého čreva dospela do štádia, kedy vyhľadala odbornú pomoc a pod dohľadom výživovej poradkyne sa rozhodla pre organickú vegánsku stravu. „To však znamená úplne zmeniť mindset - nejde o to dávať si vegánske náhrady jedál, ktoré som jedávala ako nevegánka, ale stravovať sa naozaj vedome - jesť výlučne čerstvé produkty, vyhýbať sa priemyselne spracovaným potravinám, dbať na “vyvážený tanier” a dostatočný príjem vitamínov,  dať si to, čo moje telo potrebuje a starať sa o to, aby mu nič nechýbalo. Telo vždy reaguje. Naučila som sa jeho signály pozorovať a vnímať. Takto sa mi podarilo dostať HIT i ostatné príznaky pridružených ochorení  pod kontrolu,“ vysvetľuje Lucia s tým, že treba myslieť aj na to, že žalúdok je prepojený s mozgom. Ak to nefunguje v jednom smere, preukáže sa to aj v druhom. A zanedbanie histamínovej intolerancie môže viesť aj k psychickým problémom a ochoreniam.

Výživová bomba na podporu

Skúsenosť s HIT u svojich blízkych mala aj Jarka Bartos, ktorá stojí za značkou prírodných výrobkov Moringa Caribbean. Keď pred 6 rokmi zavítala spolu s manželom Milanom na ostrov Svätá Lucia v Karibiku, domáci ju zoznámili s populárnym zeleným práškom z listov stromu moringa. Prezývajú ho aj strom zázrakov a tisícročia ho využívajú pre pozoruhodné účinky na zdravie. Rozhodli sa preto, že túto superpotravinu by chceli priniesť aj na Slovensko. Po opakovaných návštevách sa s miestnymi farmármi dohodli, že budú moringu pestovať priamo pre nich v súlade s okolitou prírodou a bez zásahu chémie či techniky. Postupne na ostrove zriadili prevádzku, zaobstarali sušičky a ďalšie potrebné vybavenie, zaškolili personál. Zelený prášok spracovávaný priamo na ostrove dnes dovážajú na Slovensko a vyrábajú z neho výživové doplnky, čaje a širokú škálu kozmetiky. 

Moringa je výnimočný strom, rastie mimoriadne rýchlo – za rok dokáže podrásť aj päť až osem metrov, V listoch je zastúpených 17 vzácnych mastných kyselín; najviac α-linolénová kyselina. Z vitamínov má najvyššie zastúpenie vitamín E a betakarotén – prírodné antioxidanty, ale aj vitamíny B1, B2, B3, či vitamíny rozpustné v tukoch – A, D, E a K. Vysoký je obsah vlákniny (mnohonásobne viac ako v mlieku), draslíka (viac ako v banánoch), lignínu a celulózy.  Napríklad vo forme kapsúl poskytuje moringa karibská dennú porciu všetkých spomínaných živín a vitálnych látok,“ vysvetľuje Pavel Hraška, ktorý dohliadal na vývoj produktu Moringa Caribbean Anti-Histamin. Motiváciou takýto výrobok na trh priniesť bola aj spomínaná zistená histamínová intolerancia v rodine zakladateľky.

Neexistujú totiž lieky, ktoré vyliečia HIT, ale existujú vitamíny, ktoré môžu príznaky ťažkostí zmierniť. Obe mladé ženy nie sú tiež zástankyňami pravidelného dlhodobého užívania liekov, ktoré pomáhajú odbúravať potrebný enzým a užívajú sa pred každým jedlom. Nie každému totiž môžu pomôcť. Okrem kompletnej zmeny životného štýlu teda obe stavili na prírodné antihistaminiká a dlhodobo užívajú jeden z najúčinnejších prírodných antihistaminík, ktorým je práve Moringa Caribbean Anti-Histamin pozostávajúci z kombinácie 3 zložiek: čistého prášku zo sušených listov moringy, 95-percentného kvercetínu a vitamínu C. Ide teda o výživový doplnok, ktorý je na mieru šitý, aby pomohol histaminikom zmierniť problémy spôsobené zvýšenou hladinou histamínu. „Okrem tráviacich ťažkostí sa mi pri dlhodobom užívaní zlepšila pleť i migrény,“ opisuje svoje skúsenosti Patrícia.

Trojkombinácia pre zdravie

„Keďže histamín je prirodzená súčasť organizmu, nepozeráme sa na naše antihistaminikum ako na zbraň proti HIT, ale pomáhame ním prirodzene sa telu vysporiadať s jeho nadmernou produkciou. Súčasná medicína rieši skôr symptómy, v tomto prípade sa pozeráme na príčiny,“ potvrdzuje Hraška. Účinky moringy už poznali, no pátranie po ďalších zložkách, ktoré by mohli byť súčasťou prírodného výživového doplnku pre histaminikov ich priviedlo až do Kanady, kde pracujú s najefektívnejšími technológiami na získanie kvercetínu. Ide o prírodný bioflavonoid, najprirodzenejšiu zložka flóry (ovocia a zeleniny), v tejto vysokej koncentrácii bežne sa vyskytuje sa v červenom hrozne, koriandri, cibuli či cesnaku. Nie je to novinka, ale Moringa Caribbean Anti-Histamin je prvý slovenský výrobok na báze kvercetínu. 95-percentný kvercetín Moringa Caribbean je účinný tiež pri pálení záhy a zníženej funkcii žalúdka, pankreasu, a poruchách tenkého a hrubého čreva, zvýšenom krvnom tlaku či regenerácii pri úrazoch.„Prišli sme na to, že prirodzene pomáha riešiť nadbytočnú tvorbu histamínu v ľudskom organizme, keďže priamo blokuje bunečné steny, aby sa histamín nedostával do krvi a svaloviny. Najlepšie funguje s vitamínom C a posledné informácie hovoria, že v tejto kombinácii ide o najvyšší level antioxidantov, ktorý je aktuálne k dispozícii,“ dodáva Hraška. 

Vitamín C, ktorý znižuje hladinu histamínu v organizme o približne 40 percent a jeho pôsobenie je založené na rozklade molekulárnej štruktúry histamínu, je preto rovnakou dôležitou zložkou tohto výživového doplnku. Keďže ľudské telo si samo vitamín C nevie vytvoriť, je nutné ho každodenne prijímať vďaka pestrej a vhodnej strave či doplnkom. Práve extrakt zo šípky je najčistejšia a biologicky najvhodnejšia forma vitamínu C pre ľudský organizmus. Pri HIT je odporúčaná denná dávka vitamínu C približne 500 mg, pričom samotná moringa je bohatým zdrojom tohto vitamínu.


Výživový doplnok Moringa Caribbean Anti-Histamin môžu užívať aj zdraví ľudia, nielen histaminici, pre jeho cenné účinky na organizmus.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.