Režú, štípu alebo pália? Pomôžte svojim očiam umelými slzami!

V súčasnej dobe je veľmi náročné nájsť povolanie pri ktorom by vás neohrozovalo modré svetlo, ktoré vyžaruje s rôznych digitálnych zariadení. Preto je dnes bežné, že v práci strávite niekoľko hodín za počítačom.

istockphoto_22922

Zdroj foto: iStockphoto

Čo na to vaše oči?

Počet ľudí, ktorí poznajú pocit unavených a začervenaných očí, ktoré režú, štípu alebo pália neustále narastá. Tieto nepríjemnosti spôsobuje škodlivé modré svetlo, ktoré na nás pôsobí z obrazoviek počítača, mobilov a rôznych ďalších digitálnych zariadení. Čo však môžeme urobiť v prospech našich očí?

Žmurk sem žmurk tam

Neustále pozeranie do obrazoviek telefónu a počítača vysušuje vaše oči. Práve pri sústredení zraku na jeden objekt človek zabúda žmurkať, čo je začínajúcim faktorom vysychania očí. Preto pri práci myslite na to, že žmurkanie vášmu oku pomáha zostať neustále vlhké.

Pozor na slnečné lúče

Do slnka sa nedá a ani neodporúča pozerať. Ak sa slnečným lúčom nedá vyhnúť stavte na kvalitné slnečné okuliare. Slnečné okuliare už dávno nie sú len módnym doplnkom ale spĺňajú množstvo ďalších dôležitých funkcií. Najdôležitejšou je ochrana vášho zraku pred nebezpečným UV žiarením. Rovnako ako pri klasických okuliaroch je dôležitosť a kvalita dôležitá aj pri tých slnečných, preto dajte prednosť overeným a kvalitným optikám a e-shopom.

Pravidelný prísun vitamínov

Mrkva a kvalitný zrak? Nie tak celkom. Samozrejme pre zdravý zrak je dôležitý prísun vitamínov. Mali by ste dbať aj na vyváženú stravu. Pre oči sú obzvlášť dôležité vitamíny A,B,C,D a E. S vekom však klesá aj množstvo výživných látok v krvi, tým pádom sa znižuje aj obranný systém oka. Ako udržať oči fit? Je vhodné využívať rôzne vitamínové doplnky zamerané na zrak, ktoré vašim očiam doplnia chýbajúce výživné látky.

Umelé slzy – záchrana pre oči

Inak nazývané aj kvapky do očí. Sú výborným pomocníkom pri každodennom živote pre ľudí, ktorí trávia väčšinu času za počítačom alebo trpia vysušovaním očí. Na trhu je množstvo kvapiek do očí, resp. umelých sĺz. Dbajte však na kvalitný výber. Je dôležité aby umelé slzy obsahovali kyselinu hyalurónovú, ktorá zabezpečí dostatočnú hydratáciu vašich očí.

Nenechajte svoje oči trpieť.

Trpíte častým slzením vašich očí, ktoré režú štípu alebo pália? Vedzte, že patríte medzi veľkú skupinu ľudí súčasnej generácie. Oči ako najcitlivejší zmyslový orgán sú vystavené rôznym negatívnym faktorom, ktoré nijako neovplyvníte. Nenechajte svoje oči trpieť aj naďalej a pomôžte im umelými slzami Artelac®Rebalance. Zdravotnícka pomôcka Artelac®Rebalance sú očné kvapky, ktoré účinne bojujú proti syndrómu suchého oka. S obsahom 0,15% kyseliny hyalurónovej dostanú vaše oči tú správnu vlhkosť, vďaka čomu už viac nebudú trpieť. Očné kvapky Artelac®Rebalance majú nezameniteľnú ružovú farbu a  môžete ich používať až 2 mesiace po otvorení. Nájdete ich vo vašich lekárňach a na e-shopoch za skvelú cenu.

s_artelac

Viac informácií nájdete na www.hyal.sk/produkty

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.