SKI FOR FREE v Korutánsku – na slnečnej strane Álp

Napísal Jaroslava Pribylincová 16. január 2024

Nezáleží na tom, či ste začiatočníci alebo skúsení lyžiari – ak sa rozhodnete stráviť zimnú dovolenku v Korutánsku, prídete si tu naozaj na svoje. 30 lyžiarskych stredísk v Korutánsku a Východnom Tirolsku s viac ako 800 km zasnežených a upravených zjazdoviek.

Termálne kúpele, skitouringové trasy alebo aj korčuľovanie na zamrznutých jazerách vám zaručí veľkú rozmanitosť. V korutánskych lyžiarskych strediskách  panujú ideálne podmienky na pohodovú zimnú dovolenku na zjazdovkách aj mimo nich. Moderné lanovky s vyhrievanými sedačkami nájdete v Nassfelde alebo na Gerlitzene, náročné zjazdy na Turrachu a Katschbergu.

Najvyššie položené lyžiarske areály Korutánska, ľadovec MölltalerGletscher/Ankogel a lyžiarska oblasť Grossglockner/Heiligenblut uprostred trojtisícoviek tiež zaručujú zábavu na snehu až do jari. Menšie korutánske areály Goldeck, Lavanttal a strediská v pohorí Nockberge sa vďaka svojim prehľadným zjazdovkám hodia na rodinnú dovolenku.

1_nassfeld_0124

Nassfeld (C) Stabentheiner   

Jeden pre všetky“ - to platí v Korutánsku s TOP Skipasom. 

Ten je univerzálným kľúčom ku všetkým korutánskym a východotirolským lyžiarskym strediskám. Popri tom sú k v ponuke aj regionálne skipasy s mnohými atraktívnymi službami v cene. Je to napríklad ponuka voliteľnej aktivity – skipas alebo vstup do termálnych kúpeľov v Bad Kleinkirchheime alebo veľmi obľúbené rodinné týždne „Ski for free“ na Goldecku a v strediskách Weissensee, Weissbriach či Klippitz, ktoré veľkým aj malým lyžiarom umožňujú slnečné zimné zážitky. Zaujímavé ponuky sú aj v najväčšom korutánskom stredisku Nassfeld - zaplať 3, zostaň 4 noci.

2_roemerbad_0124

Römerbad (C)Johaness Puch, Kärnten Werbung

Viac informácií nájdete na stránkach https://www.korutansko.com/aktivity/zima/rodinna-dovolena/lyzovacka-zadarmo/ , https://www.topskipass.at/ .

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.