Začiatok zimnej sezóny v Korutánsku

So začiatkom studeného ročného obdobia prichádza očakávaný okamih pre milovníkov zimných športov. V Korutánsku, na slnečnej strane Álp, sa na začiatku novembra oficiálne začína zimná sezóna.

moelltaler_gletscher_23

(C) Mölltaler Gletscher

Ako prvé stredisko otvára 5. novembra 2023 svoje brány ľadovec „Mölltaler Gletscher“, ktorého horná stanica lanovky sa nachádza vo výške 3122 m n. m. Táto poloha garantuje nielen jedinečný výhľad na najvyššiu horu Rakúska Grossglockner a okolité trojtisícovky, ale aj optimálne snehové podmienky od novembra do začiatku mája.

Otvorenia ďalších stredísk sú naplánované na začiatok decembra Gerlitzen Alpe 1. decembra
Katschberg a Turracher Höhe 2. decembra
Nassfeld a Bad Kleinkirchheim 7. decembra

Prehľadná mapa otvorených stredísk s aktuálnou prevádzkou lanoviek je dostupná na webe www.korutansko.com.

V Korutánsku je 23 lyžiarskych stredísk.

Najväčšie z nich – Nassfeld – zvlášť obľúbené u slovenských hostí, sa pýši nielen svojimi perfektne upravenými svahmi, ale aj zaujímavými ponukami pre rodiny.
Bad Kleinkirchheim, známy svojimi termálnymi prameňmi, ponúka dokonalú kombináciu wellnessu a zimných športov. Po dni strávenom na svahoch môžu návštevníci relaxovať vo wellness centrách a termálnych kúpeľoch.

„Service is our success“

V stredisku Turracher Höhe vám komorník ponúkne pohár prosecca priamo na zjazdovke a poradí vám, kde sú najlepšie terény.
Na Katschbergu si vaše deti zalyžujú na detských zjazdovkách s komiksovými postavičkami.
Do strediska Gerlitzen Alpe pricestujete vlakom zo všetkých staníc v Korutánsku zadarmo.

moelltaler_gletscher_piste_23

(C) Mölltaler Gletscher

V korutánskych lyžiarskych areáloch je platný jeden skipas – TOPSKI. Paralelne k nemu sú k dispozícii aj regionálne skipasy s mnohými atraktívnymi službami v cene a veľmi obľúbenými ski for free ponukami.

Prehľad bonusových ponúk, napr. detský skipas za 1 euro v stredisku Bad Kleinkirchheim alebo ski for free v stredisku Klippitz, Weissbriach a Weissensee, 4=3 v Nassfelde a ďalšie zaujímavé informácie nájdete na https://www.korutansko.com/aktivity/zima/rodinna-dovolenka/lyzovacka-zadarmo/.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.