Liečivé kamene pre znamenie Váhy

Slnko je v znamení Váh od 23. septembra do 22. októbra, v skutočnosti ním prechádza od 16. októbra do 16. novembra. Je to jediný symbol zvieratníka, ktorý je neživý. Ak veríte na liečivé kamene a ste v znamení Váh, femme pre vás pripravila charakteristiku niekoľkých kameňov.

kamene_vahy_23

Ľudia v znamení Váh, sú zväčša rozvážni, vyvážení a harmonickí. Pôsobia sebaisto, napriek tomu za maskou stability niekedy uchovávajú vnútornú neistotu. Majú vyvinutý cit pre spravodlivosť a estetické cítenie.

Pre Váhy sú najvhodnejšie tieto kamene: Jadeit, Malachit, Obsidián, Smaragd, Jaspis, Akvamarín, Turmalín

Jadeit - posilňuje nervový a imunitní systém, zmierňuje migrény a bolesti, znižuje teploty, lieči infekcie, chrípku ak kŕčove žily.

Malachit – napomáha emocionálnej rovnováhe, navodzuje pokoj, dodáva energiu, trpezlivosť, harmonizuje rozum a cit, podporuje tvorivosť, posilňuje imunitu, priaznivo pôsobí na srdce a mierni bolesti pri zápaloch, obmedzuje ukladanie tuku.

Smaragd – sa nazýva aj kameňom všeobjímajúcej lásky, dodáva človeku harmóniu a súlad, regeneruje, omladzuje, upokojuje, uľahčuje medziľudskú vzťahy a komunikáciu, podporuje schopnosť empatie.

Akvamarín – je kameňom odvahy, mierni agresivitu, stres a strach, podporuje odvahu, lieči choroby horných dýchacích ciest, uvoľňuje napätia a zmierňuje bolesti zubov a ďasien.

Jaspis – kameň tolerancie a trpezlivosti, zbavuje nerozhodnosť, podporuje skromnosť, vôľu, potlačuje depresie, chráni pred zlobou a nenávisťou, odbúrava nechutenstvo, podporný kameň pri problémoch s bulimiou a anorexiou, pomáha pri liečbe gynekologických ochorení, pôsobí ako prevencia pri zhubných nádoroch.

1 Komentár

  • Komentár Tereza %AM, %30 %496 %2023 %10:%sep napísal Tereza

    Tiež som v tomto znamení a turmalín je moja srdcovka. Takže ešte doplním:
    Turmalín je kameňom dobrej nálady, priateľstva a lásky. Ovplyvňuje stabilitu vzťahov, podnecuje kreativitu a hovorí sa, že pôsobí ako ochrana zdravia.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.