10 zaujímavých faktov o augustových ľuďoch

Napísal Kristína Chudá 14. august 2023

Posledný letný mesiac plný slnka a horúčav je tu. A ak je to zároveň aj váš narodeninový mesiac, potom vám povieme, akým ste človekom. Ľudia, ktorí sa narodili v auguste sú veľmi zaujímaví a odlišní od všetkých.

freepik_august_month

Vo všeobecnosti ich ovláda Slnko a Mesiac a preto sú veľmi zvláštne stvorenia. Sú ohromujúci, intelektuálni a priam magneticky pôsobia na svoje okolie.

1. Sebavedomí a silní a so zmyslom pre detail

Augustoví ľudia v znamení leva sú si sebou vždy istí. Keďže je svojím spôsobom individualista, kým nevyžadujete, aby vás poslúchal, dovolí vám, aby ste mu poradili. Z levov sú silní ľudia a to fyzicky aj psychicky. Ich hrdosť a charizma vás očarí.  

Ste v znamení panny? Panny majú neuveriteľne príťažlivú osobnosť. Organizovanosť, presnosť a zmysel pre detail majú prosto v krvi. Pre panny sú charakteristické jemné spôsoby, racionálne uvažovanie a zodpovednosť. Rozum je najdôležitejší, poriadok tiež a dokonalosť to korunuje. Sebavedomie je priamo úmerné uspokojeniu potreby istoty a uznania. V živote sa iba postupne učí, že láska prináša viac šťastia ako zmysel pre povinnosť. Sú to spoľahlivé a sú tiež inteligentné, praktické detičky.

2. Sieň slávy

V auguste sa narodilo veľa populárnych a významných osobností ako Coco Chanel, Dustin Hoffman, Antonio Banderas, Alfred Hitchcock, Robert De Niro, Jennifer Lawrence či Paulo Coelho, máme pokračovať?

3. Pravdepodobne uspejú vo vedúcich pozíciách

Vždy majú pravdu. Zmierte sa s tým! Neradi argumentujú, ale milujú ten pocit mať navrch. Sú veľmi intuitívni a ľudí vo svojom okolí si vedia „prečítať“. Deväťkrát z desiatich prípadov budú mať pravdu. Ľudia, ktorí oslavujú narodeniny práve v tomto mesiaci majú tendenciu všetkým a stále rozkazovať. 

4. Depresie nehrozia

Štúdie ukázali, že ľudia narodení v zimných mesiacoch môžu mať väčšie sklony ku vzniku depresie a schizofrénie ako ľudia narodení v letných mesiacoch.  Prečo je tomu tak? Odborníci sa domnievajú, že nízke hladiny vitamínu D v maternici môžu negatívne ovplyvniť spôsob, akým sa vyvíja mozog dieťaťa.

5. Ich kvetom je Gladiola

Kvetom mesiaca august je gladiola. Predstavuje silu, morálnu integritu či temperamentnosť, presne ako augustoví ľudia. Neustále potrebujú skúšať niečo nové a bez dobrodružstva si svoj život nevedia predstaviť.

6. Malí inteligenti

Sú to veľké osobnosti. Dokonca už ako deti majú tendenciu byť vývojovo a mentálne vyspelejšie ako ich rovesníci. Ak spoja svoju inteligenciu s tvrdohlavosťou, sú nezastaviteľné.

7. Milujú svetlá reflektor

Ste radi stredobodom pozornosti? Niet divu! Nie je váš obľúbený herec alebo spevák narodený v auguste? Levom prosto patrí tvorivý svet.

8. Milujú pečivo viac ako ostatní

Áno, august je Medzinárodný mesiac pečiva a to, že milujete koláče nemusí byť náhoda.   

9. Môžu byť aj učitelia

Z augustových ľudí môžu vyrásť skvelí učitelia, pretože majú prirodzenú a vrodenú autoritu.

10. Ich kameň je Peridot

Tento zelený drahokam je často zamieňaný za smaragd, ale má svoj vlastný odtieň a je nádherný. Peridot kombinovaný so zlatom chráni pred magickými silami a môže dokonca eliminovať aj nočné mory.


https://www.goodhousekeeping.co.za/10-facts-about-august-born-babies/

https://www.redbookmag.com/life/mom-kids/g4578/facts-about-august-born-babies/?slide=15

https://zodiacthing.com/blogs/leo/12-unbelievable-traits-of-people-born-in-august

http://www.4to40.com/astrology/leo-child/

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.