Voľnočasový tip: Ekocentrum Stupava

V sobotu 10. septembra ekocentrum privítalo prvých návštevníkov. Ekocentrum Stupava sa bude venovať environmentálnej výchove, spoznávaniu prírodného bohatstva či spolupráci subjektov pôsobiacich v oblasti ochrany životného prostredia.

ekocentrum_stupava

Ekocentrum pôsobí v zrekonštruovanej budove tzv. Krupičkovho domu, interiér ponúkne priestory pre rôzne tematické semináre, stretnutia či workshopy, chýbať nebudú ani tvorivé dielne. Exteriér je venovaný senzorickej záhrade, nechýbajú ani pestovateľské záhony, ktoré sú určené pre aktivity s deťmi zo základných či materských škôl alebo pre verejnosť počas permakultúrnych workshopov. Priestor skeletu obnovného skleníka bude slúžiť ako oddychová zóna alebo čitáreň. Súčasťou Ekocentra je aj náučný chodník, ktorý návštevníkov oboznámi nielen s históriou záhrad, skleníka či budovy ekocentra, ale aj so vzácnymi lokalitami v tesnej blízkosti Stupavy.

"Som nesmierne rád, že sme mohli Ekocentrum Stupava pokrstiť spolu s partnermi či spolupracovníkmi a popriať mu veľa spokojných návštevníkov. Verím, že si ho obľúbia nielen obyvatelia Stupavy a okolia,  ale cestu k nám si vďaka nemu nájdu aj návštevníci spoza hraníc. Veď vďaka cyklomostom vzájomná spolupráca nebola nikdy bližšie," hovorí Peter Novisedlák, primátor Stupavy.

Prvých návštevníkov čakal počas otvorenia 10. septembra bohatý program. Jeho súčasťou boli informácie zo života včiel, ochutnávka medu, fermentovanej zeleniny alebo raw produktov. Nechýbal workshop o vodozádržných opatreniach, prezentácia a diskusia o prírodnom klenote Stupavy - Vrchnej hore ani výstava fotografií z Malých Karpát. Pre deti bolo pripravené tvorenie z prírodnín alebo spoznávacie stanoviská, kde si vyskúšali prácu s mikroskopom a spoznávanie rôznych zvierat a rastlín. Zaujímavý program čaká návštevníkov aj ďalšie soboty. Tá najbližšia, 17.9., bude venovaná témam Naša úroda a Tajomstvá lesa, ktorými deti prevedie lektorka od 14.00. 

Otvorené pre verejnosť:

streda: 10.00 - 17.00

sobota: 10.00 - 17.00

Kontakt:

Hlavná 9C, 90031 Stupava,

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.,

0917/760 559,  

FB/IG @ekocentrumstupava

Zdroj foto: Ekocentrum

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.