Európske letné hudobné festivaly s voľným vstupom

Hudobné festivaly k letu patria a v Európe sa ich každý rok rozoznie stovky a tisíce. Ak sa za hudbou vyberiete radi aj za hranice, prinášame vám tipy Kiwi.com na obľúbené festivaly, kde navyše za vstup nezaplatíte ani euro. 

summer_party18

West End LIVE 

Pokiaľ plánujete na konci júna vyraziť do Londýna a  naviac ste fanúšikmi muzikálov, nemali by ste si nechať ujsť dva dni (26. a 27. júna) plné najlepších muzikálových predstavení v rámci West End LIVE. Víkend plný vybraných predstavení pod šírym nebom vás čaká na Trafalgar square a tohtoročný ročník ponúkne celú škálu slávnych kúskov - Rómeo a Júlia, Kráska a zviera, Frozen, Veľký Gatsby, Leví kráľ, Mama Mia, My Fair Lady, Bedári a ďalšie. 

Do Londýna sa dostanete najlepšie letecky, navyše aktuálne môžete na Kiwi.com uloviť výhodné spiatočné letenky s odletom z Drážďan od necelých 25 eur, jednosmernou z Košíc za 13 eur.

Lars Rock Fest 

Tento nezávislý hudobný festival sa každoročne koná v pôvabnom toskánskom mestečku Chiusi, tento rok od 8. do 10. júla. Tentokrát privíta nemeckú kapelu faUSt či americkú post-punkovú skupinu Algiers, rockovú kapelu Nothing, ale aj britskú punkovú skupinu Porridge Radio a aj ďalších umelcov. Súčasťou trojdňového festivalu bude tiež výstava fotografií, recyklačný workshop, lekcie varenia a jóga. 

Najjednoduchší spôsob, ako sa na tento festival dostať, je zaletieť si z Viedne do Ríma a následne cestovať vlakom či autobusom až na miesto. Jednosmernú letenku z Viedne do Ríma
s nízkonákladovou dopravou nájdete na Kiwi.com okolo 40 eur.

Danube Island Festival 

Najväčší európsky hudobný festival pod šírym nebom sa koná od 24. do 26. júna na mestskom ostrove Danube vo Viedni. V rámci tejto akcie se tento dlhý viedenský ostrov stane útočiskom miestnych umelcov, ale aj zahraničných hviezd ako je Mando Diao, Lisa Stansfield, Amy Mcdonald, Michael Bolton, Sean Paul a Sir Geldof. 

Viedeň leží kúsok od slovenských hraníc, a preto najjednoduchší spôsob dopravy do tohto mesta je po cestnej komunikácii, prípadne vlakom, ktorý Vás privezie na hlavnú stanicu behom hodiny. Za autobusový či vlakový lístok z Bratislavy do Viedne dáte necelých 5 eur.

Parkpop 

Posledný last minute tip je festival Parkop v Haagu. Jednodňová akcia, na ktorej každoročne vystupujú lokálni aj zahraniční umelci, sa koná už túto nedeľu 12. júna. Tohtoročný 40. ročník sa po prvý raz odohrá na trávnatej ploche Malieveld v centre mesta. Vystúpi tu birminghamská dub/reggae skupina UB40 či holandská kapela DI-RECT so svojím hudobným mixom rockových, soulových aj popových rytmov. 

Ak máte v pláne navštíviť Haag v túto dobu, nezabudnite sa na Malievelde zastaviť. A pokiaľ vás festival zlákal na poslednú chvíľu, jednosmernú sobotnú letenku z Viedne do Amsterdamu nájdete na kiwi.com približne za 240 eur. 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.