Užite si jarné dni netradične - so športom, kultúrou a wellness v Mariánskych Lázňach

Svoje ľudské telo môžete naštartovať aj aktívnym kúpeľným pobytom - ideálne v hoteli Falkensteiner Spa. Jeho sídlo, Mariánske Lázne, je jedným z jedenástich kúpeľných miest v Európe, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO.

ml_f

V Mariánskych Lázních sa Vám určite nepodarí ani nudiť a ani len tak leňošiť. Jedným z důvodov je i spievajúca fontána s polomerom osemnásť metrov s dvanásťdielnou kamennou plastikou a viac ako 250 tryskami i s osvetlením. Od 30. apríla hrá každú nepárnu hodinu nielen Hapkovu Hudbu k fontáne a Smetanovu Vltavu, ale aj Vangelisovo Dobytie raja a Morriconeho Once Upon a Time in the West. V ten istý deň si môžete večer vychutnať tradičné české pálenie čarodejníc v parku Boheminium a v hoteli Krakonoš. Ďalším jarným podujatím je Vítanie vtáčieho spevu, ktoré odhalí život vtákov.

1_ml_f

Otvorenie kúpeľnej sezóny sa uskutoční 13. až 15. mája. Tradične bohatý program bude zahŕňať požehnanie prameňov na kolonáde a svätú omšu, remeselný a farmársky trh a hudobné koncerty. Západočeský symfonický orchester a Petra Janů predstavia program Gershwinova Rapsódia v modrom alebo kapela RoxetTe Revival, Suspended Coffee a Pokáč alebo žiaci Hudobnej školy Frederika Chopina. Spoločne oslávime aj Deň matiek.

Na prechádzku alebo na bicykel

Mariánske Lázne sú tiež mestom parkov, ktoré ponúkajú niekoľko vychádzkových okruhov s menami slávnych osobností, ktoré sem radi chodili. Napríklad Kráľovská trasa vedie po stopách saského kráľa Fridricha Augusta II, Eduardova trasa po stopách anglického kráľa na golfové ihrisko, Goetheho trasa objavuje prírodné scenérie slávneho nemeckého básnika a Metternichova trasa vás zavedie k prameňom.

Veľký turistický okruh severne od centra meria 40,7 km s prevýšením 1066 metrov. Vyhraďte si na to celý deň, poriadne si vymasírujte lýtka francovkou a odmenou vám bude objavenie tajomstiev Slavkovského lesa s vrcholom Lesné (983 m). Alebo sa môžete vydať na prechádzku do kopcov, na Kladskú alebo Dyleň, nad mesto, ktoré leží vo výške 600 metrov.

2_ml_f

Cyklistické trasy v okolí kúpeľov ponúkajú aj členité profily so stúpaniami a klesaniami, zatiaľ čo značené trasy vedú väčšinou po cestách s minimálnou premávkou alebo po spevnených lesných a poľných cestách.

Náš tip je:

Na hrad a zámok Bečov nad Teplou, malebnou krajinou Slavkovského lesa, kde je ukrytý relikviár svätého Maura. Vedie okolo priehrady Smraďoch, cez obce Prameny a Nová Ves na skalnatý vrch Krížky do údolia rieky Teplá. Celá trasa späť proti prúdu je dlhá 50 km s prevýšením 1030 metrov a dôkladne preverí vašu kondíciu a technické schopnosti. Naspäť sa môžete vrátiť vlakom.
Odporúčame aj tematický výlet nad rámec (nielen každodenných) cyklistických dní. Len kúsok odtiaľ, v nemeckom Waldsassene, sa nachádza základňa, kancelárie, montážne haly a distribučné centrum známej značky Ghost, ktorej bicykle vyrába niekoľko českých zamestnancov. Hneď vedľa majú obľúbené trate, kde testujú svoje bicykle, a neďaleko nájdete aj fourcrossovú trať, na ktorej zažiarili českí jazdci Tomáš Slavík a Michal Prokop. A pohraničná obec Bärnau-Pavlovský Studenec ponúka ako atrakciu historický stredoveký park. Samozrejme, môžete jazdiť aj na elektrobicykli.
Polmaratón na kolonáde, dlhá plochá dráha alebo golf

Koncom mája sa v Mariánskych Lázňach koná multižánrový festival kultúrnych liečebných procedúr miniKOK. Do neďalekých Karlových Varov sa môžete vybrať na slávny polmaratón zo série RunCzech (21. mája). V júni sa priamo v meste uskutoční jeden z pretekov seriálu Grand Prix majstrovstiev sveta na dlhej plochej dráhe. Tam určite stačí ísť do hľadiska štadióna, nemusíte do bojovej zóny...

Vokruhu 45 minút jazdy autom sa nachádza až šesť veľmi dobrých golfových ihrísk. Okrem známych Mariánskych Lázní sú tu aj mimoriadne aristokratické Kynžvart, priemyselný Sokolov, "škótske" Cihelny, športové Františkovy Lázne, svojrázna kopcovitá deviatka Luby a ako raritu môžete zaradiť prechádzku po zaniknutom ihrisku v Teplej. Ak uvažujete o golfovej výzve, prijmite naše pozvanie na Falkensteiner Cup v Mariánskych Lázňach 25.6., držíme palce!

3_ml_f

Uff, máte dost? Až teraz nastal čas na regeneráciu pohody v luxusných zariadeniach značky Falkensteiner Hotels & Residences, z ktorých ten mariánskolázeňský patrí do elitnej kategórie Premium Collection. Moderné wellness centrum je oázou pre chvíle oddychu a vhodným miestom na načerpanie nových síl. Už pri vstupe na vás dýchne vznešená história 19. storočia, obdobia fin de siécle.

V hotelovom zariadení nájdete prvotriedne wellness služby a môžete sa tešiť na päť bazénov, z ktorých jeden je so slanou vodou.
Kúpeľné medicínske centrum na ploche 2 500 m2 poskytuje 90 druhov liečebných a regeneračných procedúr alebo balneologických programov vrátane škótskych koktailov a postkoitálnych terapií v duchu hesla "Heal Restore Relax" - liečiť, obnovovať, relaxovať... Hotel má aj vlastný prameň Alexandra s vysokým podielom voľného oxidu uhličitého.
Originálny je Library Bar so skutočnou knižnicou, kde na troch policiach nájdete spisy klasika Johanna Wolfganga Goetheho, ktorý v Mariánskych Lázňach štyrikrát pobudol a prežil tu svoju lásku k Ulrike von Levetzow. Ale môžete sa dostať aj k českým autorom od Kunderu cez Škvoreckého až po Párala.

4_ml_f

Výhody a účinky miestneho regiónu využíval aj rímsky cisár a český kráľ Karol IV. Lepší odkaz by ste nenašli...


O skupine Falkensteiner:
FMTG - Falkensteiner Michaeler Tourism Group AG je jednou z popredných súkromných spoločností v oblasti cestovného ruchu v siedmich európskych krajinách. Spoločnosť zastrešuje divíziu Falkensteiner Hotels & Residences, ktorá má v súčasnosti 27 štvor a päťhviezdičkových hotelov, 3 apartmánové komplexy a prémiový kemp, FMTG Development a poradenskú spoločnosť v oblasti cestovného ruchu Michaeler & Partner. Viac informácií o hoteloch Falkensteiner nájdete na .www.falkensteiner.com.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.