Viete, čo Slováci robia počas letu a čo im vadí?

Mnohí cestujúci sa rozhodnú cestovať letecky kvôli úspore času a pohodliu. V tom, ako samotný let trávia, čo im ho spríjemňuje a kazí, sa názory cestovateľov môžu líšiť, v základných aspektov sú si však podobné. Počas letu väčšina Slovákov spí, najviac im vadia kričiace deti, nedostatok miesta v lietadle, pijani či „sklápači“.

luggage-box-figure

Podľa cestovateľského prieskumu Kiwi.com viac než tretina Slovákov svoj let jednoznačne prespí. A čo im ho dokáže znepríjemniť? Najväčším nešťastím na palube lietadla je podľa väčšiny plač dieťaťa, za ním nasledujú hluční spolucestujúci.

Okrem spomínaných spáčov je medzi cestujúcimi silne zastúpená takzvaná „konverzačná skupina“ – s partnerom či spolucestujúcim sa rozpráva 24 % ľudí. O niečo menší podiel ľudí sleduje filmy a televízne programy, najmä komédie a akčné filmy. Malá, ale napriek tomu významná časť cestujúcich (6 %) rada sleduje počas letu katastrofické filmy. Čitatelia tvoria 13 % pasažierov.

Slováci majú jasno aj v tom, čo im môže znepríjemniť let. Najväčším strašiakom pre 21 % ľudí je detský plač. Mnohým (21 %) sa tiež nepáči, keď sú v ich blízkosti náruživí konzumenti alkoholu a spolucestujúci s hlasnými prejavmi. Nedostatok miesta alebo takzvaní „sklápači“, teda ľudia, ktorí sklopia svoje sedadlá do maximálnej polohy bez ohľadu na cestujúcich za nimi, môžu tiež mnohým ľuďom otráviť pohodový let. Sú tŕňom v oku takmer pätiny (19 %) cestujúcich. Svoje miesto (5 %) v zozname nepríjemných vecí na palube majú aj „tlieskači“ –  ľudia, ktorí nadšene aplaudujú po úspešnom pristátí lietadla.

Prieskum tiež ukázal, že viac ako 63 % Slovákov nemá problém osloviť cudzieho človeka počas letu, hoci mladší cestujúci (do 29 rokov) sú o niečo zdržanlivejší než staršia generácia. Viac ako polovica tak robí na základe vzájomných sympatií, 18 % nemá problém s oslovením kohokoľvek a dokonca aktívne vyhľadáva takéto príležitosti – najmä obyvatelia Trnavského kraja. Naopak 38 % sa interakcii s cudzími ľuďmi na palube úplne vyhýba. V tejto skupine je zrejmé najsilnejšie zastúpenie Bratislavčanov.

*Prieskum spoločnosti Kiwi.com uskutočnený v spolupráci s výskumnou agentúrou STEM/MARK, počet respondentov n=1010


O Kiwi.com

Kiwi.com je popredná travel-tech spoločnosť so sídlom v Českej republike, ktorá celosvetovo zamestnáva viac než tisíc ľudí. Jej unikátny algoritmus – virtuálne prepájanie – umožňuje užívateľom kombinovať lety tradičných aerolínií a nízkonákladových leteckých spoločností v rámci jedného itinerára. Spoločnosť Kiwi.com každý deň uskutoční viac než 2 miliardy cenových kontrol, a pokryte tak 95 percent globálnej ponuky letov. Zákazníci majú vďaka Kiwi.com prístup k lepším cenám a trasám, ktoré iné vyhľadávače nemôžu ponúknuť. Každý deň sa na Kiwi.com vyhľadá viac ako 100 miliónov položiek a predá sa viac ako 50 000 sedadiel.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.