Horehronie - obľúbená dovolenková destinácia v raji Nízkych Tatier

Región Horehronie sa v lete stáva nie len rajom turistov túžiacich po objavovaní, ale aj náruživých cyklistov. Počas letných prázdnin sa opätovne uskutoční výnimočný zážitok, ktorý spája výlet historickou Čiernohronskou železničkou a Bystrianska dolina sa zmení na koncertné mestečko.

horehronie_mix22

Unikátna jazda Hrončianskou dolinou nie len na horehronských cyklodrezinách

Nová letná sezóna so sebou prináša nové dobrodružstvá, ktoré môžete zažiť aj v Hrončianskej doline. ,,Okrem ponuky jázd na obľúbených bicykloch na koľajniciach si návštevníci môžu po novom zašliapať aj na horehronskej rikši a tandemovom bicykli. Vďaka nim zažijú všetci návštevníci i vášniví cyklisti plno zábavy s vetrom vo vlasoch. Rovnako sme pozmenili ponuku jázd na cyklodrezinách, ktorých rezervácia bude možná na poldenný výlet alebo naopak na celodenný výlet spojený s jazdou historickým vláčikom Čiernohronskej železnice. K dispozícii je možnosť doobjednania si piknikového balíčka s regionálnymi produktami“, uviedla destinačná manažérka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Mgr. Kristína Šajgalíková.

Zažite dobrodružstvo na dvoch kolesách naprieč Horehroním ekologicky

Región Horehronie sa v lete stáva nie len rajom turistov túžiacich po objavovaní, ale aj náruživých cyklistov, ktorí môžu vďaka elektrobicyklom z 10 e-biky požičovní v regióne okúsiť doposiaľ nepoznanú silu. Výber cyklotrás je naozaj bohatý, stačí si z nich už len vybrať a vydať sa zdolávať jednotlivé vrcholky, pláne či lúky na 865 km vyznačených cyklotrás. Ten, kto naopak túži po adrenalínovom dobrodružstve, spokojnosť mu zaručí zjazdové bicyklovanie v Bike parku Mýto.

Astrovlakom za hviezdnym divadlom

Počas letných prázdnin sa opätovne uskutoční výnimočný zážitok, ktorý spája výlet historickou Čiernohronskou železničkou, naprieč tajuplnou prírodou zahalenou pod rúškom noci, s predstavením na nočnej oblohe. Hviezde divadlo bude možné pozorovať za pomoci profesionálnych ďalekohľadov, čomu predchádza astronomický výklad zo strany odborníkov z Hvezdárne v Banskej Bystrici, ktorá je
org. súčasťou Krajskej hvezdárne a planetária M. Hella v Žiari n/Hr. Zážitok sa bude konať predbežne v dvoch termínoch, a to 20. júla a 17. augusta 2022. Okrem Astrovlaku bude vypravený zážitkový vláčik obohatený o ľudovú hudbu, školu tanca a ochutnávku regionálnych produktov.

Zážitkovými vlakmi po najkrajších tratiach Slovenska

Túto letnú sezónu sa môžu všetci priaznivci vlakovej dopravy opätovne tešiť na Horehronský expres, ktorý bude vypravený 19. a 26. augusta 2022 z mesta Brezna. Historický vlak bude prechádzať cez Červenú skalu až po Mlynky a späť. Okrem nostalgickej jazdy čaká na všetkých návštevníkov priamo vo vlaku aj nezabudnuteľný animačný programom, ktorý nie len zabaví, ale aj naučí.

Nostalgické sprevádzanie po Coburgovskej železnej ceste

Pre milovníkov histórie je pripravené komentované sprevádzanie po Coburgovskej železnej ceste. Ide o významnú kultúrnu trasu v cestovnom ruchu, ktorá prepája vzácne industriálne lokality na Horehroní s významnými sídlami šľachty rodu Coburgovcov na Slovensku. Od tohto roka bude projekt vystupovať pod ucelenou vizuálnou identitou.

,,Rod Coburgovcov a jeho pôsobenie v Pohorelskej Maši je späté s najvýznamnejším centrom železiarskeho podnikania v 18. až 20. storočí v strednej Európe. Prostredníctvom sprevádzania sa jeho história opäť preberie k životu, čo poslúži rozvoju cestovného ruchu v regióne, zachovaniu významnej priemyselnej identity Horehronia a zároveň prispeje k záchrane historicky a architektonicky významných objektov.“, uviedla výkonná riaditeľka OOCR REGIÓN HOREHRONIE, Ing. Petra Ridzoňová Hlásniková.

Foto: Chute Horehronia - čipkárstvo, e-kolebezky, Brezno, výhliadková veža

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.