Turistika na Gemeri

Napísal TS Region Gemer 12. júl 2022

Objavujte aj v tejto dovolenkovej sezóne skryté bohatstvo regiónu Gemer. Čaká na Vás množstvo kultúrnych podujatí, fascinujúce fresky v gotických kostoloch, významné technické pamiatky, šikovní remeselníci a folkloristi s veľkým srdcom, ale aj nedotknutá príroda národných parkov a tajomné jaskyne UNESCO.

gemer_1_22

TURISTIKA NA GEMERI

Milovníkom turistiky a aktívneho oddychu ponúka náš región nespočetne veľa možností vyžitia v náruči prírody a to nielen v národných parkoch. Vydajte sa po stopách známeho zbojníka Jakuba Surovca a navštívte náučný chodník, ktorý je pomenovaný po tomto legendárnom zbojníkovi na sedle Zbojská. Prebádajte vrchy ako Volovec-Skalisko, Kohút, Ragáč a navštívte nádherné ľudoprázdne planiny Slovenského krasu. Či si vyberiete Plešiveckú alebo Silickú na každej zažijete pocit nedotknutej prírody a krásnej turistiky. Zavítajte do CHKO Cerová vrchovina, ktorá je doslova veľkým geologickým skanzenom. Nájdete tu príklady sopečných kužeľov, vypreparovaných sopúchov a lávových prúdov.

PODUJATIA NA GEMERI

Dva dni plné hudby, divadla, vizuálneho umenia, literatúry, filmov, humoru a diskusií. Aj takto bude vyzerať Festival Fraj „pre ozajstných frajerov a frajerky“, ktorý začína 29.07.2022 a potrvá do 30. 07.2022. Spoznajte nových ľudí a načerpajte skvelú energiu, ktorá neodmysliteľne patrí k tomuto podujatiu.

Ľudové kroje, nádherná hudba a šikovní folkloristi do nášho regiónu neodmysliteľne patria. V druhej polovici augusta a to od 19.08. – 21.08. 2022 si môžete prísť zatancovať a zaspievať ľubozvučné piesne, ktoré sa našimi dolinami šíria už od nepamäti na Folklórny festival do obci Rejdová. Festival patrí medzi najväčšie podujatia tohto charakteru na Hornom Gemeri, kde vystupujú rôzne folklórne súbory zo širokého aj ďalekého okolia.

Už po tretí krát, v sobotu 03.09.2022, ožije stredovek pri gotickom kostole v obci Kraskovo. V jeho nádhernom vonkajšom areáli sa návštevníci môžu prostredníctvom šermiarskych spolkov a skupín, zaoberajúcich sa prezentáciou historického obdobia stredoveku, dotknúť histórie. Sokoliarstvo, lukostreľba, šerm, dobové tábory, odborné prednášky, komorné koncerty a mnoho iného osloví návštevníkov všetkých vekových kategórií. Nebudú chýbať ani žongléri, kaukliari i sokoliari.

Aj toto leto si môžete vychutnať vyhliadkové jazdy na motorovom vláčiku zvanom ZBOJNÍCKY EXPRES, ktorý vás z Rimavskej Soboty dovezie až na vychýrený Salaš Zbojská. Zažijete nádherný deň so svojimi najbližšími a spoznáte okolitú prírodu ale aj zaujímavé „zbojnícke“ príbehy. Samotná jazda historickej súpravy ponúka okrem atraktívnej železničnej trasy s viaduktmi aj zbojnícke legendy, ktoré ožijú vďaka hercom z ochotníckeho divadla z Hnúšte. Tento celodenný výlet s historickým vláčikom je garanciou krásne a najmä aktívne prežitého dňa s Vašimi blízkymi. Počas celej letnej sezóny si túto jazdu môžete užiť až štyrikrát v termínoch 07.05.;  04.06.; 30.07. a 27.08.2022.

gemer_2_22

Región Gemer-Malohont ponúka rovnako nové a moderné ubytovania na Prednej Hore, Hrádku, Muráni i Tornali. Viac informácii o možnostiach, ktoré v našom regióne máte sa dozviete na pravidelne aktualizovanej webovej stránke www.regiongemer.sk. Zároveň si nenechajte ujsť tipy na výlety a aktuálne podujatia, ktoré zverejňujeme na Instagrame a Facebooku Región Gemer.

Tešíme sa na každý Váš zážitok v našom regióne. GEMER stojí zato vidieť!

Zdroj foto: Region Gemer

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.