Dve filmové novinky, ktoré prídu budúci týždeň do kín

Napísal mc, Bontonfilm 14. september 2023

Vybrali sme pre vás dva filmové tipy, ktoré prídu do kín začiatkom budúceho týždňa. Jeden z nich je tragikomédia o rozdelení Česko-Slovenska inšpirovaná skutočným príbehom, s výborným československým obsadením a strhujúce finále romantickej ságy After.

O filme...

Rodinná tragikomédia inšpirovaná skutočným príbehom sa odohráva počas silvestrovského večera roku 1992. Domov do Banskej Bystrice prichádza Michal spolu so svojou kanadskou priateľkou Charlie, aby spoločne oslávili vznik samostatného Slovenska. Svoju rodinu však nachádza v totálnom zmätku. Otec Daniel utrpel infarkt po tom, ako ho syn Peter usvedčil zo spolupráce s ŠtB. Rodina listuje v spise a s každou ďalšou stránkou sa otriasa v základoch. Chaos naberá na obrátkach. V hlavných úlohách diváci uvidia Evu Holubovú, Bolka Polívku, Annu Šiškovú, Adyho Hajdua, Janu Kovalčikovú, Jana Budařa, Judit Pecháčkovú, Daniela Fischera, Dávida Hartla a kanadskú herečku Rachel Kramerovú.

Ako hovorí trailer, film zachytáva deň, keď sa menil osud jednej krajiny a jednej rodiny.

A máme, čo sme chceli je prvým celovečerným hraným filmom slovenského režiséra Michala Kunesa Kováča, oceneného za krátke filmy Sídlisková poviedka (2016) a Nauč ma Čardáš (2019). Pracoval ako tvorca hudobných, ale najmä naratívnych videoklipov pre českých a slovenských interpretov.

Réžia Michal Kunes Kováč Scenár Maroš Hečko (Amnestie, Kandidát), Tomáš Dušička (Invalid, Najväčší Slovák, Slovenský Panteón), David Cormican (Northern Rescue, Arthur C. Clarke's Venus Prime) Kamera David Hofmann (Grand Prix) Hudba Steph Copeland Architekt Pavol Andraško (Pouta, Nech je svetlo) Kostýmy Zuzana Bambušek Krejzková (Krajina ve stínu, Amnestie) Masky Juraj Steiner (Eva Nová, Hovory s TGM) Strih Matej Beneš (Amnestie, Kandidát)

O filme...

 Na piatu, záverečná kapitolu filmovej série After čakajú milióny fanúšikov z celého sveta. Posledný diel ságy s názvom After: Navždy nazrie hlbšie do Hardinovej duše a prinesie odpoveď na otázku, či osudová, no aj bolestivá láska Tessy a Hardina spojí ich životy v dobrom i zlom, alebo sa ich cesty navždy rozídu.

Po udalostiach z predchádzajúceho filmu After: Puto sa Hardin a Tessa uberajú životom každý sám. Ich spaľujúca láska, ktorá sa zdala byť nekonečná, je v troskách. Hardin utápa svoj žiaľ v alkohole a v dôsledku Tessinho zdrvujúceho odchodu ho pri písaní druhej knihy trápi spisovateľský blok. V najtemnejších chvíľach svojho života sa rozhodne zúčtovať s minulosťou. Odchádza do Portugalska, aby našiel dievča, s ktorým kedysi chodil a ku ktorému sa zachoval hrozne. Potrebuje nájsť odpustenie aj sám seba. Potrebuje sa vyrovnať so svojimi chybami, aby sa potom mohol pokúsiť získať Tessu späť. Bude ho však Tessa ešte niekedy chcieť vidieť? A ako by takéto stretnutie mohlo dopadnúť?

Pozrite si trailer k piatej časti filmu:

Pôvodne sa piaty diel neplánoval nakrúcať, ale počas dokončovania predchádzajúceho filmu After: Puto si tvorcovia uvedomili, že veľa otázok zostáva nezodpovedaných.  V poslednej časti ságy hereckú zostavu popri „stáliciach“, ako Josephine Langford, Hero Fiennes Tiffin, Louise Lombard či Stephen Moyer, doplnia aj nováčikovia, napríklad Mimi Keene, známa zo seriálu Sex Education. Obľúbená britská herečka si vo filme After: Navždy zahrá Hardinovu bývalku Natalie, u ktorej bude Hardin hľadať odpustenie za hriechy z minulosti. Novou tvárou je aj taliansky herec a spevák Benjamin Mascolo, ktorý v minulosti chodil s Bellou Thorneovou. V romantickej novinke stvárni súčasného priateľa Natalie.

Film After: Navždy totiž bude mať na Slovensku premiéru 21. septembra. Nenechajte si ujsť príbeh plný slnka, mora, vášne a silných emócií na veľkom plátne.

Zdroj: Bontonfilm

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.