Nalaďte sa na vianočnú atmosféru

Napísal ASKO Nábytok 24. november 2022

Vianoce sú synonymom pre pokoj a pohodlie v krásne vyzdobenom domove. Málokto si ich dokáže predstaviť bez okúzľujúcich dekorácií, trblietavých vianočných ozdôb, svetla i vône sviečok a tichých melódií kolied.

vianoce_asko_1

Práve v čase, keď je okolo nás toľko stresu, sa môžeme dekorovaním trochu odreagovať a zapojiť aj členov rodiny. Nielenže si užijete príjemné spoločné chvíle, ale zároveň vpustíte do vášho domova aj kúzelného ducha Vianoc.

Vianočný stromček je základ

Dnes si už málokto dokáže predstaviť svoju domácnosť bez vianočného stromu. Možnosti jeho zdobenia sú prakticky nekonečné, ale v posledných rokoch sú veľmi obľúbené netradičné a osobité kúsky, ktoré nemusia byť na celom stromčeku. Stačí ich len pár a v kombinácii s tradičnými guľami bude vyzerať skvele.

vianoce_asko_2

V prírodných tónoch

Prírodné materiály a farby sú už vianočnou klasikou a vyzerajú skrátka skvele. Teplé zemité odtiene dokážu priestor zútulniť a s jemným osvetlením dodajú izbe tú správnu sviatočnú atmosféru.

vianoce_asko_3

Trblietavé vianočné kúzlo

Lesklé a ligotavé dekorácie sú dnes skôr na ústupe. Obdobie adventu si ich ale žiada. Čo iné vykúzli sviatočnú atmosféru ako trblietavá výzdoba? Jej jedinečná krása dodá vašej domácnosti ten vytúžený magický efekt, na ktorý sa všetci tak tešíme. Vianočnou stálicou je zlatá a strieborná. Blýskavé ozdoby ale vyzerajú skvele na akomkoľvek podklade, a tak môžete trochu popustiť uzdu svojej fantázii a zladiť váš domov napríklad do lila odtieňov, ktoré sú tento rok veľkým trendom.

vianoce_asko_4

Sviečky podčiarknu atmosféru

Tlmené osvetlenie dodáva priestoru pocit tajomna, a tiež vytvára pocit slávnostného okamihu. Preto by sviečky a nežné LED reťaze nemali chýbať ani vo sviatočnej výzdobe.

viancoe_asko_25

Stôl vo sviatočnom

Také výnimočné chvíle, aké zažívame počas Štedrého večera, si zaslúžia špeciálne prestieranie. Vianočná tabuľa sa tak v takmer žiadnej domácnosti nezaobíde bez sviatočného jedálenského servisu, dekoratívnych obrúskov a chýbať nesmú samozrejme ani sviečky či drobná výzdoba, ktorá dodá celému stolu kúzelný vzhľad.

viancoe_asko_6

Slávnostné prestieranie

Dôležitou súčasťou Štedrého dňa je večera, pri ktorej sa stretnete s rodinou a možno aj s blízkymi priateľmi. Lahodné pokrmy a nápoje si v tak významný deň zaslúžia servírovanie na sviatočnom servise, ktorý podčiarkne výnimočnosť okamihu.

vianoce_asko_7

Ozdobte celý domov

Napriek tomu, že je v dnešnej dobe trendy minimalizmus, počas Vianoc si  môžete dovoliť trochu viac. Sviatočná atmosféra počas adventu veľmi často prenikne do všetkých kútov domácnosti. V obývačke najlepšie vynikne napríklad betlehem, rôzne figúrky a závesné dekorácie. V spálni môžete do sviatočného obliecť posteľ a lôžkoviny.

vianoce_asko_8

Vedeli ste, že…?

Široký sortiment dekorácií a doplnkov do domácnosti nakúpite nielen v predajniach, ale aj on-line? Využite možnosti click & collect a vyzdvihnite si svoj vybraný tovar v predajni alebo si nechajte doviesť vaše obľúbené dekorácie a nábytok až k vám domov.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.