5 tipov, ako ušetriť na vianočných darčekoch

Vianoce sú čoskoro tu, a preto nastal najvyšší čas zamyslieť sa nad tým, čím tento rok obdarovať svojich blízkych. Ako pristúpiť k nákupu darčekov tak, aby ste nadmieru nezaťažili rodinný rozpočet, no radosť zostala rovnaká? Inšpirujte sa týmito piatimi radami. 

freestocks_xms_shoping20

1. Využite poukážky za spätný odkup tovaru 

Niektorí predajcovia majú snahu vrátiť výrobkom, ktoré predali pred nejakým časom, nový zmysel a ponúkajú služby, ktoré ich vrátia späť do obehu. Okrem toho, že je to pekná myšlienka, môžu zákazníci týmto spôsobom získať prostriedky na veci, ktoré aktuálne potrebujú. Takýmito službami sú napríklad Knihovrátok od Martinusu, prostredníctvom ktorého od vás kníhkupectvo Martinus odkúpi knižky z domácej knižnice, a Druhý život nábytku od obchodného domu IKEA. Obe služby spočívajú v tom, že od vás vykúpia knižky alebo IKEA nábytok, ktoré už nepotrebujete, a ako odmenu vám ponúknu poukážky na nákup nového tovaru. Čím viac knižiek do Knihovrátka na knihovratok.sk ponúknete, tým väčšia je pravdepodobnosť, že k poukážke pri nákupe knižných darčekov nebudete potrebovať ďalšie financie. 

2. Handmade poklady 

Vlastnoručne vyrobené darčeky sa nikdy netešili takej obľube, ako je tomu v posledných rokoch. Či už ide o domáci sirup, koláčiky s odkazmi, zmes do kúpeľa či vyšívanú záložku do knihy, handemade výrobkom ukážete, že vám na obdarovanom záleží natoľko, aby ste do darčeka investovali vlastný čas a úsilie. Zručnejší sa môžu pustiť do výroby aktuálne veľmi populárnych aromatických voskových sviečok, ktoré dokonalo navodia príjemnú vianočnú atmosféru.     

3. Nákup z druhej ruky 

Kto povedal, že vec, ktorá má druhého potešiť, musí byť úplne nová? Existuje množstvo ľudí, ktorým vôbec neprekáža, ak majú veci zdedené po niekom. Dokonca vidia v ich novom využití pridanú hodnotu. Pri šperkoch, keramike či knihách, ktoré sú každoročne jedným z najobľúbenejších vianočných darčekov, to na kvalite a kráse vôbec neuberá.  

Čítané knižky vo výbornom stave ponúka aj internetové kníhkupectvo martinus.sk. Ak práve nie ste fanúšikom knižiek, darčeky z druhej ruky nájdete aj v rôznych second-handoch, starožitnostiach či bazároch. Veľakrát sa v nich nachádzajú veci, ktoré sú takmer ako nové. 

4. Zabaľte darčeky kreatívne 

Ceny baliacich papierov a darčekových tašiek dokážu pekne prekvapiť. Neraz stojí samotné balenie rovnako ako menší darček. K efektnému zabaleniu pritom netreba veľa. Stačí využiť papiere či noviny, ktoré máte doma, a namiesto drahých jagavých stužiek použiť prírodné špagáty. Najkrajšie prvky, ktorými môžete balenie vyzdobiť, nájdete aj tak v prírode a zadarmo. Navyše to môžete spojiť s prechádzkou a nadýchať sa príjemnej zimnej atmosféry už teraz.  

5.  Vyberajte včas a nenechajte sa ovplyvniť marketingovými ponukami 

Často sa stáva, že sa s výberom darčekov začne neskoro, a potom sú zákazníci tlačení kúpiť to, čo je rýchlo k dispozícii, prípadne nestíhajú štandardné doručenie a musia priplatiť za expresnú zásielku. Nenechávajte si výber darčekov na poslednú chvíľu. Vopred premyslený nákup je väčšinou výhodnejší a navyše bez stresu.


O Martinuse

Martinus vznikol v roku 1990 ako malé martinské kníhkupectvo. Minulý rok oslávilo 20. výročie spustenia e-shopu na stránke www.martinus.sk a má už 16 kamenných predajní po celom Slovensku.

Kníhkupectvo Martinus sa snaží prinášať všetkým knihomoľom a knihomoľkám čo najkvalitnejší zákaznícky zážitok a tento rok sa stalo už po štvrtýkrát zákaznícky najobľúbenejšou značkou podľa prieskumu KPMG Slovensko.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.