Trendy svadobných šiat 2022

Empírový štýl alebo v princeznovskom štýle, modely morskej panny alebo svadobné róby s vyšívanou čipkou, na jedno rameno alebo vo farbe, to všetko sú najnovšie trendy svadobných šiat na rok 2022.

svadba_1_0122

Najnovšie trendy prinášajú asymetrické strihy ako aj farebné modely. Obľúbená čipka sa uplatňuje na šatách v strihu morskej panny alebo v princeznovskom  štýle s veľkou krinolínou. Medzi novými modelmi si budúce nevesty môžu vybrať rôzne typy šiat od klasických strihov, empírových a v kratších dĺžkach. Minimalistické línie v hodvábe a mikáde (látka pripomínajúca satén odolná voči poškodeniu), sa striedajú s objemami tylu, s bižutériami a vyšívanými živôtikmi pripravenými zvýrazniť absolútnu eleganciou.

TRENDY SVADOBNÝCH ŠIAT 2022

Svadobné šaty 2022 využívajú najobľúbenejšie tvary, nadýchané princeznovské svadobné šaty a priliehavé línie morskej panny. Trendy na rok 2022 potešia každú budúcu nevestu, vrátane hladkých látok bez hrčiek či 3D čipkových výšiviek, trendy kabeliek na jedno rameno a honosných vlečiek.

svadba_2_0121

ZÁVOJE A ŽIVÔTIKY

Ľahký tyl, čipkované detaily a organzové svadobné závoje obohacujú najromantické svadobné šaty v princeznovskom štýle. Aby sme dekoltu dodali extra objem, zamerali sme sa na živôtiky s vyšívaním, reliéfnymi aplikáciami a svetlými flitrami, ktoré sa ale neodporúčajú majiteľkám s plným dekoltom.

svadba_3_0122

SVADOBNÉ ŠATY V EMPÍROVOM ŠTÝLE

Patria medzi najobľúbenejší svadobný strih a najvhodnejší pre nevestu s veľkosťou L a XL. Živôtik v tvare V podtrhujú rafinované tylové sukne.

JEDNODUCHÉ SVADOBNÉ ŠATY

Na modeloch sa uplatnia jemné saténové a mikádo látky a splývavé línie či línie v tvare písmena A. Úzky pás a detaily volánov sú ideálne na minimalizáciu bruška. Asymetrické strihy na jedno rameno, dodávajú jednoduchosti tkanín nádych pohybu a hrajú sa s 3D kvetmi a striebornými gorálkami. Lodičkové výstrihy a mašle v páse umocňujú najvycibrenejší minimalizmus bielych svadobných šiat.

KRÁTKE SVADOBNÉ ŠATY

Na menej formálne svadby sú vhodné najmä krátke modely, puzdrové šaty v štýle blejzrových šiat alebo v romantickej kvetinovej čipke. Nechýbajú mini svadobné šaty s plynulými líniami v trblietavom tyle, hlboké výstrihy v dekolte alebo na chrbte, to je perfektný mix štýlov, ktorý pôsobí moderne a žensky. Výber topánok bude základom pre krátke svadobné šaty, uzavreté pre cirkevný alebo občiansky obrad, ale v prípade svadby vonku poslúžia aj otvorené sandále.

svadba_4_0122

STRIHOVO ZAUJÍMAVÉ SVADOBNÉ ŠATY

Sem patria asymetrické svadobné šaty na jedno rameno, s veľkým výstrihom na chrbte, rôznymi dĺžkami na prednom či zadnom diele šiat. Zmyselnosť a harmóniu pohybu na modeloch vytvárajú rozparky na sukni. Nechýba bohaté zdobenie na ramenách a chrbte bižutériou, extravagantnými pierkami ako aj bohato nazberaným tylom na modeloch, ktorý môže byť dvojfarebný.

svadba_5_0122

AKÝ MODEL VYBRAŤ PODĽA POSTAVY?

Pre postavu v tvare presýpacích hodín sú vhodné strihy s vysokým pásom a živôtikom s ramienkami, ktorý pozdvihne poprsie či modely so širokými sukňami. Výstrihy v tvare srdca, sú vhodné pre menšie prsia alebo v tvare V na zoštíhlenie postavy.

Ľahké látky a splývavé línie potešia drobnejšie siluety a postavy v tvare hrušky, ktoré potrebujú minimalizovať spodnú časť tela, pričom všetka pozornosť je  zameraná na výrazné ramienka a maxi mašle v páse. Asymetrické strihy na jedno rameno,  šaty v strihu morskej panny s 3D kvetmi a celoplošnými gorálkami zdôraznia každú krivku tela  a sú ideálne pre chlapčenské postavy alebo nevesty s dlhými nohami.

Zdroj foto:

1 - NICOLE MILANO/NICOLE MILANO/CARLO PIGNATELLI

4 - OSCAR DE LA RENTA

2 - ROSA CLARA/NICOLE MILANO

3 - MARCHESA/NAEEM KHAN

5 - NAEEM KHAN/NICOLE MILANO

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.