Kúzlo hier

Najväčšie ihrisko zo všetkých nie je nikdy príliš ďaleko. Nová kolekcia AFTONSPARV prináša do detských izieb celý vesmír! Táto kolekcia má prebudiť v deťoch vo veku 3 – 7 rokov zvedavosť a túžbu hrať sa.

1_aftonsparv_ikea

Prináša celú paletu hračiek s vesmírnou tematikou vrátane plyšových astronautov a mimozemšťanov, kartónového stanu v tvare vesmírnej rakety, vesmírnej lode, bábok na prsty, lámp v tvare rakety, posteľnej bielizne s galaktickými obrázkami a závesu svietiaceho v tme.
Detská predstavivosť v jednom veľmi pripomína vesmír – tiež je bezhraničná, takže je vlastne najväčším ihriskom, aké existuje. Tak nasadajte na palubu, táto vesmírna loď vyráža ku hviezdam a poháňať ju bude predstavivosť!

Vytvorená spoločne s deťmi
Koncept kolekcie AFTONSPARV vznikol v spolupráci so skupinou malých vesmírnych nadšencov vo veku od 3 do 7 rokov.

Od začiatku projektu sme chceli vedieť, ako tieto veci vidia deti, preto sa ich dizajnérka Marta Krupińska pýtala na ich predstavy o vesmíre. Zaujímalo nás, čo podľa nich vo vesmíre žije, ako to tam vlastne vyzerá a akým spôsobom sa podľa nich dá vo vesmíre cestovať.
Odpovede na všetky tieto otázky sme s deťmi hľadali na niekoľkých workshopoch, vďaka ktorým potom vznikla táto kolekcia.

„Zistili sme, že deti toho vedia o vesmíre veľa. Nadšene rozprávali napríklad o asteroidoch, vesmírnom prachu, cestovaní do vesmíru, čiernych dierach a ďalších veciach. A tiež sme sa dozvedeli, že aj oni majú množstvo nevšedných nápadov.“
Marta Krupińska Dizajnérka

Pretože hraním sa učíme a pripravujeme na život

Hry sú okrem iného aj receptom na lepší život v domácnosti. Deti a dospelí sa pri nich učia nadväzovať vzťahy, tvoriť, doplniť si energiu, uniknúť z reality a skúmať svet fantázie. Pre deti je hra rozhodujúca pre ich vývoj a rast. Prostredníctvom nej sa učia vyjadrovať svoje ja a objavovať svet.

2_aftonsparv_ikea

Červená, modrá, zelená, biela... alebo iná farba? LED lampa AFTONSPARV v tvare rakety ponúka na výber až sedem farieb. Môžete si buď nastaviť jednu farbu podľa nálady, alebo automatické striedanie všetkých farieb. Životnosť zabudovaného svetelného zdroja je približne 25 000 hodín. Čiže keby svietil 3 hodiny denne, vydrží približne 20 rokov!

Objavovanie nových kreatívnych galaxií

Skvelými aktivitami, pri ktorých možno vesmírne sny a nápady premeniť na skutočnosť, je kreslenie, vyfarbovanie a vyrábanie vecí, preto sme vytvorili tvorivé pomôcky s vesmírnou tematikou, ktoré deťom umožnia ponoriť sa do hlbín vesmíru rolku papiera na vyfarbovanie, podložku na písací stôl a 15-dielnu súpravu šablón z kartónu.
Skvelým doplnkom k týmto pomôckam budú napríklad perá, farby, ceruzky a nožnice zo série MÅlA. Intergalaktická tvorivosť sa s nimi bude môcť rozvinúť naplno.

3_aftonsparv_ikea

Celý vesmír postavičiek

Kolekcia AFTONSPARV prináša množstvo zábavných a roztomilých postavičiek na vesmírne ladené hry – od bábok na prsty
a plyšových astronautov až po mimozemšťanov a dokonca aj vesmírnu loď. Užitočná informácia: Plyšové hračky sa zmestia do vesmírnej lode, takže sa môžu raz-dva vydať na cesty!

4_aftonsparv_ikea

Cesta do iného sveta

Je to náš prvý stan na hranie vyrobený čisto z kartónu, ktorý možno zvonka namaľovať, takže deti ho môžu premeniť na vlastnú neprehliadnuteľnú vesmírnu raketu.

„Chceli sme vyrobiť stan na hranie z recyklovaných materiálov. Tak sme sa rozhodli pre materiál, ktorý majú deti najradšej – kartón. Ten náš obsahuje minimálne 70 % recyklovaného materiálu.“
Marta Krupińska Dizajnérka

Všetko pre vesmírnu detskú izbu

V kolekcii AFTONSPARV nájdete aj doplnky ako modrý intergalaktický posteľný stan KurA, s ktorým ľahko vytvoríte v každej detskej izbe vesmírnu skrýšu.
Mimoriadne pohodlie prinesie do izby vyšívaný koberec s motívom slnečnej sústavy, ktorý poskytne deťom mäkučké miestečko na hranie a poslúži ako skvelá kulisa pri vesmírnych hrách.

Posteľné textílie, ktoré v izbe zahviezdia

S našimi posteľnými textíliami AFTONSPARV ľahko vytvoríte deťom vesmírny peliešok na spanie. Na závese svietiacom v tme s galaktickým motívom sa v detskej izbe rozžiari hviezdami posiata obloha vždy, aj keď bude obloha vonku zatiahnutá.
Tri súpravy obliečok na paplón a vankúš s motívmi padajúcich hviezd, planét, asteroidov a mimozemšťanov vytvoria dokonalé kulisy na zaspávanie a sladké sny vo vesmírnom svete.

5_aftonsparv_ikea

Zdroj foto: IKEA

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.