Trendy v jedle sa nevyhýbajú ani detskej strave

Dnešní rodičia vnímajú prikrmovanie nielen ako priestor na objavovanie nových chutí svojich najmenších, ale aj ako možnosť rozvíjať ich kreativitu, motorické a kognitívne schopnosti. Na vzostupe je aj rastlinná strava – od tohto leta môžeme na pultoch slovenských a českých obchodov nájsť aj nový rad kompletne rastlinných bio príkrmov.

baby_eat_food_22

Detské príkrmy sú jednou z najprísnejšie kontrolovaných produktových kategórií. Všetky výrobky musia spĺňať jasne stanovené predpisy ohľadom zloženia, kvality a výživových hodnôt pre určité vývojové štádium dieťaťa. Po prirodzenom dojčení materským mliekom je tak detská výživa v dnešnej dobe jednou z najzdravších možností, ktorú môžeme svojmu dieťatku dopriať.

Jedným z hlavných kritérií, ktoré sú pre rodičov pri nákupe detských príkrmov rozhodujúce, je ich zloženie. Veľa rodičov svojim najmenším rado dopraje stravu v bio kvalite. V posledných rokoch sa na Slovensku začína zvyšovať dopyt aj po čisto rastlinných produktoch. Vegetariánsky a vegánsky sa u nás stravuje stále väčšie percento populácie. Veľa Slovákov zároveň začína konzumáciu mäsa obmedzovať a jedia ho len výnimočne. Najmä pre mladších ľudí je dôvodom životné prostredie a ekologická udržateľnosť, ku ktorej tak mnoho z nich od útleho veku vedie aj svojich potomkov.

Rovnako dôležité je pre rodičov v rámci výchovy aj vedenie dieťaťa k samostatnosti. Jedna z prvých príležitostí, kde si ju môžu deti trénovať, je práve pri jedle. S tým súvisí aj tzv. „Baby Led Weaning“ alebo teda spôsob, kedy je dieťa od začiatku ponechané bez akejkoľvek pomoci a musí sa kŕmiť samo. Inšpiráciu pre kreatívne a zároveň rozvíjajúce aktivity veľa rodičov čerpá v metóde Montessori. Jednou z najobľúbenejších aktivít je aj spoločné varenie a pečenie, kedy si deti skúšajú činnosti dospelých a zlepšujú si vďaka tomu svoju pohybovú koordináciu. Z obyčajnej desiaty sa vďaka tomu aj pre tých najmenších stáva škola hrou.

Avšak, ponuka produktov, ktoré by spĺňali ideálne všetky z vyššie uvedených požiadaviek rodičov, je u nás zatiaľ vcelku obmedzená. Niektorí výrobcovia detských príkrmov však začínajú svoje produkty prispôsobovať tomu, aby vyhoveli všetkým nárokom a výber týchto produktov sa postupne rozširuje – od tohto leta môžeme v obchodoch nájsť chrumky prispôsobené pre malé rúčky. Vďaka menšej veľkosti a hravému tvaru sú lepšie uchopiteľné, takže sa dieťa zabaví samo a rodičia si tak môžu užiť pár drahocenných minút pokoja. Chrumky uviedla na slovenský a český trh značka GERBER v rámci svojho radu Organic a dostupné sú napríklad v tvare malých hviezdičiek.

Tou hlavnou novinkou, ktorú však značka na náš trh priniesla, je 100 % rastlinný rad bio príkrmov. Okrem nich a chrumiek môžeme v rade Organic nájsť napríklad kaše, rastlinné dezerty alebo kapsičky. Práve na kapsičky nedá veľa mamičiek dopustiť a v poslednom čase sa stávajú neoddeliteľnou výbavou kočíkov a cestovných tašiek. Obľúbené sú najmä vďaka svojej praktickosti a skladnosti. Rastlinnými príkrmami chce značka ponúknuť nutrične vyvážené produkty aj pre rodičov, ktorí sa snažia znižovať svoju spotrebu mäsa a žiť svoj život udržateľnejším spôsobom.

gerber_111022

Rastlinné príkrmy
Rastlinná strava sa vďaka svojej rozmanitosti v posledných rokoch teší veľkej popularite. Konečne ju môžeme nájsť aj medzi detskými príkrmami pre našich najmenších! 100 % rastlinné príkrmy zachutia aj tomu najnáročnejšiemu stravníkovi a zároveň sú aj lepšou voľbou pre planétu. Receptúra všetkých príchutí je prispôsobená veku bábätka a vďaka obsahu strukovín bohatých na vlákninu a bielkoviny dostane malý jedák všetko potrebné na svoj správny vývoj.

Dostupné príchute:
• Ratatouille s makarónmi
• Biele fazuľky s batátmi a quinoou
• Cícer s paradajkovou omáčkou a mrkvou
• Lahodná tekvica s fazuľkami a paštrnákom
Odporúčaná maloobchodná cena za 190 g pohár rastlinného príkrmu GERBER Organic je 2,09 EUR.

Klasické príkrmy
GERBER samozrejme nezabúda ani na malých milovníkov mäsa. Tí si môžu vychutnať klasiku v podobe mäsovo-zeleninových príkrmov v 4 rôznych príchutiach a naplno tak preskúmať nové a ozajstné chute! Vyvážené zloženie s kvapkou extra panenského olivového oleja dodá celému príkrmu tú správnu šťavu.

Dostupné príchute:
• Brokolica s hráškom a morčacím mäsom
• Hrášok a zemiaky s kuracím mäsom
• Mrkva a paradajka s morčacím mäsom
• Zemiaky s mrkvou, paradajkou a teľacím mäsom
Odporúčaná maloobchodná cena za 190 g pohár príkrmu GERBER Organic je 2,09 EUR.

100 % rastlinné dezerty s kokosovým mliekom
Dopriať svojej ratolesti chutnú, ale zároveň zdravú desiatu, môže byť občas oriešok. Jemné dezerty skokosovým mliekom aexotickým ovocím uspokoja maškrtný jazýček aj toho najväčšieho gurmána a 100 % rastlinné zloženie bez pridaného cukru zaručene nadchne aj ostatných členov rodiny.

Dostupné príchute:
• Mango a kiwi s kokosovým mliekom
• Ananás a jablko s kokosovým mliekom
Odporúčaná maloobchodná cena za 4x90 g balenie rastlinného dezertu GERBER Organic je 3,59 EUR.

Nemliečne kaše
Na raňajky, desiatu alebo na spokojný spánok – kašičky GERBER Organic zanechajú každé bruško pokojné a spokojné. Vďaka svojmu nemliečnemu zloženiu sú ľahko stráviteľné a vhodné na prvé príkrmy. Okrem obľúbenej vanilky si malí gurmáni môžu pochutnať aj na atraktívnej príchuti v podobe sušienky. Kaše sú prirodzene sladkasté vďaka špeciálnemu procesu výroby, takže uspokoja chuťové poháriky vášho dieťatka, aj keď neobsahujú žiadny pridaný cukor. Kaše sú zložené zo starostlivo vybraných celozrnných obilnín bio kvality a obohatené o železo a vitamín C. Vášho najmenšieho tak príjemne zasýtia a dodajú mu potrebné živiny.

Dostupné príchute:
• Vanilka • Sušienka
Odporúčaná maloobchodná cena za 200 g balenie nemliečnych kaší GERBER Organic je 3,49 EUR.

Chrumky
Ideálna desiata do kočíka alebo len tak „na zobkanie“? Vyskúšajte pečené chrumky! Jemné nadýchané hviezdičky sa ľahko rozpustia v ústach malého prieskumníka a zabavia ho počas dlhej chvíle. Vďaka svojmu unikátnemu tvaru navyše perfektne padnú do malých ručičiek a sú tak skvelým pomocníkom na väčšiu samostatnosť pri jedení.

Dostupné príchute:
• Mango
• Banán
• Malina a banán
• Mrkva a pomaranč
• Arašidy
Odporúčaná maloobchodná cena za 35 g balenie chrumiek GERBER Organic je 2,29 EUR.

Kapsičky
Ovocné kapsičky sú osvedčená záchrana na cestách kdekoľvek mimo domova. Sú vyrobené iba z ručne zozbieraného bio ovocia. GERBER Organic kapsičky v praktickom deväťdesiat gramovom balení zažehnajú každú krízu. Prirodzené dozrievanie ovocia zabezpečuje, že kapsičky sú príjemne sladké aj bez pridaného cukru.

Dostupné príchute:
• Hruška • Mango
• Hruška, jablko a banán
• Jablko, banán, čučoriedka a černica
Odporúčaná maloobchodná cena za 90 g kapsičky GERBER Organic je 1,09 EUR.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.