Späť do školských lavíc

Napísal KiK, ASKO Nábytok 16. august 2022

Začiatok školského roka sa už rýchlo blíži a triedy sa čoskoro zaplnia zástupmi novopečených i skúsených školákov. Nároky na vybavenie izbičky sa s pribúdajúcim vekom a nárastom množstva učiva veľmi rýchlo menia. Nie je ani priskoro riešiť nákupy do školy...

Ak sa však chcete vyhnúť stresu na poslednú chvíľu, je dobré si ich naplánovať vopred alebo postupne. S výbavou pre vaše školopovinné deti vám aj tentokrát pomôže KiK, v ktorom nájdete všetky potrebné školské pomôcky za priaznivé ceny.

V školskej výbave rozhodne nesmú chýbať základné písacie potreby, akými sú perá, farbičky či ceruzky. V obchodoch dnes nájdete rôzne celé sady, ktoré vydržia dlhšie a váš školák ich bude mať stále k dispozícii. Vhodné sú určite aj praktické balenia ,,dva v jednom“, kde môže byť k ceruzkám pribalené napríklad aj strúhadlo či guma. A keď už sme pri gumovaní, najväčšou vychytávkou medzi perami sú práve tie gumovacie. Obľúbené medzi školákmi sú najmä kvôli tomu, že aj keď sa náhodou pri písaní pomýlia, nemusia hneď všetko škrtať. Stačí chybu vygumovať a napísať správne slovo či písmeno odznova.

1_kik_16822

Najviac pozornosti pri nákupoch treba pravdepodobne venovať pomôckam, ktoré deti potrebujú v rámci výtvarnej výchovy. Tu môže byť zoznam naozaj dlhý. Avšak, v predajniach KiK ich teraz nájdete všetky pohromade – od voskoviek, vodových farieb, plastelíny až po bloky na maľovanie a kreslenie. Zoberte na jeden z nákupov aj vášho žiačika. Oboznámi sa s novými vecami a môže si vybrať z rôznych veselých motívov.

2_kik_16822

Pri učení si žiaci často zvyknú zvýrazňovať kľúčové pojmy. Aby sa váš školák v zošite rýchlejšie zorientoval a nestratil, použiť môže rovno celú sadu fixiek, ktoré môže striedať podľa farieb. Navyše, s fixkami so zvieracím vzorom to bude o to väčšia zábava a môžete si tak spoločne asociovať, ktorá fixka patrí akému zvieratku. Dôležité dokumenty, akými sú napríklad rôzne oznamy, potvrdenia či vysvedčenia, si zas môžete vložiť do zakladača alebo rýchloviazača, kde budete mať všetko pokope.

3_kik_16822

Škola volá: Ako zariadiť izbu pre školáka?

Je dobré na to myslieť už od začiatku. Niektorí rodičia vytvoria deťom hravé prostredie a neskôr izbu prerobia na študentskú. Pri výbere vhodného nábytku ale môže izba rásť s deťmi a kreatívneho ducha môžete nechať vyniknúť v doplnkoch či maľovke.

S nástupom dieťaťa do školy sa mnoho vecí zmení, a to vrátane interiéru izbičky. Zrazu sa nezaobíde bez pracovného stola a úložné priestory zaplnia učebnice a pracovné zošity. Veľmi obľúbené sú v posledných rokoch variabilné systémy nábytku, ktoré umožňujú postupnú výmenu jednotlivých modulov, ale jednotný dizajn zostane stále zachovaný. Izba tak doslova môže rásť spoločne so svojim obyvateľom. Nezabudnite, že už aj malí prváčikovia sa môžu chcieť na návrhu izby podieľať, berte teda ohľady na ich prianie. Všeobecne je ale lepšie výrazné farby a motívy uplatniť skôr na drobnejších doplnkoch, textíliách či maľovke.

1_asko_kids822

Pri vymýšľaní novej dispozície izbičky je dobré si izbu rozdeliť do niekoľkých zón – pracovnej, voľnočasovej a odpočinkovej. V pracovnej časti bude vládnuť stôl so stoličkou. Pri výbere stola je dobré myslieť nielen na jeho veľkosť, ale aj na dostatok úložných priestorov a výšku stola. Andrea Štěpánová, marketingová riaditeľka spoločnosti ASKO – NÁBYTOK k tomu dodáva: „Veľmi obľúbené sú tzv. rastúce stoly, ktoré deťom vďaka nastaviteľnej výške vydržia niekoľko rokov. Navyše je možné upraviť aj náklon samotnej dosky stola.“ Nezabúdajte ale ani na kvalitnú ergonomickú stoličku a dostatočné osvetlenie stola, bez ktorého sa nezaobíde žiadny pracovný priestor.

Voľnočasovú zónu môžete úplne prispôsobiť záujmom svojho dieťaťa. Pokiaľ si rado číta, chce to nejaké kresielko alebo taburet a knižnicu. V prípade, že miluje stavebnice, nechajte dostatok miesta na zemi a nezabúdajte ani na úložný priestor pre hračky. U menších detí sa všeobecne odporúča rozostavať nábytok po obvode miestnosti, aby mali dostatok priestoru na zábavu a hru.

Pre odpočinok poslúži pohodlná posteľ s kvalitným matracom. Niektoré disponujú úložným priestorom, iné majú výsuvné lôžko, ktoré deti ocenia pri prespávaní svojich kamarátov. V prípade, že sa musí do izby vojsť viacero detí, sú praktickou vychytávkou dvojposchodové postele, vďaka ktorým ušetríte trochu miesta. Pokiaľ si nebudete istí, aký variant je pre vás najvhodnejší, môžete sa obrátiť na pracovníkov v predajniach ASKO – NÁBYTOK, ktorí vám s výberom radi pomôžu.

Variabilný systém Faro

2_asko_kids822

Variabilný systém Faro na prvý pohľad zaujme moderným severským dizajnom. Masívne nohy dopĺňa kombinácia dubu s bielymi a šedými plochami. Nábytok sa hodí ako do izbičky malých detí, tak aj pre tínedžerov či vysokoškolákov. Veľkou výhodou variabilných systémov všeobecne je práve ich univerzálnosť. Na výber je množstvo rôznych elementov – od postelí, šatníkových skríň, komôd či knižníc, až po police či písacie stoly. 

Variabilný systém Luca

3_asko_kids822

Romanticky vyzerajúci nábytok vo vidieckom štýle programu Luca podčiarkujú dekoratívne reliéfy predných plôch a kombinácia bielenej pínie s odtieňmi dubového drevodekoru. Tento nežný nábytok sa skvele hodí nielen do detských izieb, ale aj do izby pre tínedžerov či do spálne. Iste tiež oceníte spomaľovací mechanizmus dverí pre tiché dovieranie. 

Posteľ Juletta

4_asko_kids822

Posteľ so strešným rámom Juletta je moderným a zároveň romantickým prvkom celej izbičky. Hodí sa ako do izby menších detí, tak aj do tej tínedžerskej. Môžete s deťmi zapojiť svoju kreativitu a na rám zavesiť ozdobné svetelné girlandy, splývavú látku, sieťovinu alebo obľúbené hračky. Posteľ má pevnú konštrukciu a je vyrobená z bielo lakovaného borovicového dreva, takže sa hodí pre chlapcov aj dievčatá. Cena postele je 279,90 €.

Polohovateľný stôl Baru

5_asko_kids822

Písací stôl Baru je vyrobený v dekore bielenej borovice. Vďaka nastaviteľnej výške ho môžu využívať ako prváčikovia, tak aj odrastenejší žiaci. Pracovnú plochu je možné naklápať, takže sa skvele hodí na kreslenie či nácvik písma. Zaujímavým detailom sú modré alebo ružové zarážky na odkladanie písacích potrieb. Stôl má aj úložnú zásuvku, kam môžete odložiť drobné nevyhnutnosti. Cena písacieho stola Baru je 139,90 €. 

Kancelárska stolička Lineus

6_asko_kids822

Kancelárska stolička Lineus sa hodí skôr do izieb starších detí. Anatomické operadlo s prešívaním poskytne dokonale ergonomické sedenie pri pracovnom stole. Na stoličke sa dá nastaviť ľubovoľná výška a pevná alebo hojdacia funkcia. Môžete si vybrať hneď z troch farieb – mentolovej, svetlo modrej a šedej. Stolička Lineus stojí 129,90 €.

Vedeli ste, že…?

Pokiaľ nechcete na svoj nový nábytok čakať ani chvíľku, vyberajte tovar, ktorý je označený „Ihneď k odberu“. Nájdete medzi ním ako najobľúbenejší a najpredávanejší nábytok, tak aj ďalšie vybrané kúsky. Zo širokej ponuky sortimentu, ktorý je okamžite k dispozícii, si môžete vybrať všetko vybavenie domácnosti, od kuchyne cez spálňu, obývaciu i detskú izbu až po predsieň či kúpeľňu.

Pokiaľ je váš nákup trochu väčší než ste predpokladali, radi vám zapožičiame dodávku nielen na odvoz vášho nového nábytku, ale napríklad aj na sťahovanie. Nákup u nás nie je podmienkou. Stačí si dodávku zarezervovať v predajni, a potom si ju jednoducho vyzdvihnete pred obchodom.

Zdroj foto: KiK, ASKO Nábytok

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.