Letné prázdniny prajú detským úrazom – oplatí sa vám deti poistiť?

Najčastejšie sa deti zrania v mesiacoch jún, júl, august. Zvyšujúci sa počet návštev maloletých na urgentoch a v nemocniciach teda presne kopíruje obdobie letných školských prázdnin. Pripájame TOP 10 detských úrazov.

deti_priroda1121

Podľa štatistík Union zdravotnej poisťovne sú na prvom mieste poranenia hlavy, nasledujú zranenia rúk a do tretice sú to poranené nohy. 

TOP 10 detských úrazov

Poranenia hlavy

Poranenia zápästia a ruky

Poranenia členka a nohy

Poranenia lakťa a predlaktia

Poranenia kolena a predkolenia

Poranenia pleca a ramena

Účinky cudzieho telesa, ktoré vniklo prirodzeným telesným otvorom

Poranenia brucha, drieku, driekovej chrbtice a panvy

Popáleniny alebo poleptania

Poranenia hrudníka

Keby sme sa na túto štatistiku pozreli z hľadiska veku, najviac zranení evidujeme u detí vo veku 10-16 rokov. Najmenej u 4 - 6 ročných. „Z hľadiska počtu návštev u lekára však „vyhrávajú“ detičky vo veku jedného roka. Rodičia nechcú rôzne pády a udretia u tak malých detí podceniť, a tak idú k lekárovi aj v prípadoch, kedy by už staršie dieťa len pozorovali v domácom prostredí,“ vysvetľuje revízna lekárka Unionu Ingrid Dúbravová.

Oplatí sa úrazové poistenie?

Detský úraz neprináša len bolesť pre dieťa a stres pre rodičov, ale aj nečakané finančné náklady pre rodičov. „Zdravotné poistenie síce pokryje náklady na ošetrenie, či lekársky zákrok, ale s úrazmi je spojený hlavne výpadok príjmu rodiča, ktorý sa doma stará o doliečenie dieťaťa. Peňaženku môžu zaťažiť aj výdavky na lieky, rehabilitáciu, či ďalšie zdravotné pomôcky,“ vyratúva hovorkyňa Unionu Beáta Dupaľová Ksenzsighová. Navyše, ťažké úrazy majú trvalý dopad na rodinný rozpočet. Je preto namieste zvážiť úrazové poistenie. Malo by obsahovať, bez ohľadu na zvolenú poistnú dobu, vždy poistenie trvalých následkov úrazu s rastúcim plnením, poistenie denného odškodného za dobu liečenia úrazu, poistenie hospitalizácie následkom úrazu, poistenie pre prípad zlomenín a pre prípad popálenín, prípadne aj poistenie pre prípad smrti.

„V prípade nášho Detského poistenia  pre nezbedníkov si klient vyberá poistnú dobu 5 až 15 rokov. Všetky ostatné parametre poistenia sú už vopred prednastavené poisťovňou tak, aby boli pokryté všetky možné prípady úrazov a ich následkov, ktoré sa deťom môžu prihodiť,“ uviedla Dupaľová Ksenzsighová. Ako ďalej dodala, priemerná výška jedného poistného plnenia v  detskom poistení za posledných 5 rokov je 361 eur, pričom na tejto sume sa najviac podieľa denné odškodné za dobu liečenia úrazu a poistné plnenie pri dožití sa konca poistenia.

Výhodou je, že okrem krytia úrazu produkt ponúka aj poistenie pre prípad dožitia sa konca poistenia, a tak po ukončení poistenej doby je zákonným zástupcom, resp. poisteným deťom, ktorí už dovŕšili 18 rokov vyplatená poistná suma 500 až 1650 €.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.