Čaká vás dovolenka? Tu je 7 rád, aby ste v cudzine finančne „neuviazli“

Slováci sa už oveľa zodpovednejšie poisťujú, napriek tomu ich počas dovolenky môže postretnúť viacero nástrah. Čo všetko vám poisťovňa preplatí, na čo máte nárok a čo môžete stornovať? Covid-19, opičie kiahne a opäť ďalšia koronavírusová vlna. 

kufre_0618

Aj také je súčasné leto, ktoré môžu mnohým Slovákom ohroziť pokojnú dovolenku. Hoci nemusí ísť o vážny priebeh ochorenia, pobyt môže skomplikovať aj povinná karanténa, skrachovanie hotela, prípadne zrušenie letu. Ako podotýka Pavol Michalec, odborný garant pre neživotné poistenie spoločnosti UNIVERSAL maklérsky dom, faktom je, že Slováci sa už začali zodpovednejšie poisťovať v porovnaní spred obdobia korony. „Slováci oveľa viac využívajú komplexné balíčky poistného krytia, častejšie ako v minulosti prikupujú aj pripoistenie storna zájazdu a hospitalizácie. V prípade, že cestujú na dovolenku vlastným autom, volia aj pripoistenie asistenčných služieb pre motorové vozidlo,“ konštatuje.

Na čo si teda dať pozor, aby dovolenka bola podľa predstáv a vy ste sa bezpečne vrátili aj domov? A aké chyby stále robia pri poisťovaní Slováci? Tu je sedem rád aj postrehov odborníka:

1.     Komplexný balík kryje aj karanténu

Hoci je o niečo drahší, výhodou je práve komlexnosť poistného krytia. Ako podotýka Pavol Michalec, oproti predkovidovému obdobiu sa už Slováci pred dovolenkou poisťujú zodpovednejšie. „Dané je to asi stále pretrvávajúcimi obavami z ochorenia a určite aj vyžadovaním poistenia zo strany niektorých cieľových destinácií,“ podotýka odborník. Napríklad Belgicko zaviedlo už v máji až 21-dňovú karanténu v prípade potvrdenia opičích kiahní. „Opičie kiahne sú považované za ochorenie ako každé iné. Pokiaľ nebude vyhlásená epidémia alebo pandémia, budú náklady na ošetrenie a hospitalizáciu kryté z poistenia liečebných nákladov,“ vysvetľuje Pavol Michalec  Komplexné balíky poistenia majú maximálne krytie a okrem poistenia liečebných nákladov poskytujú aj poistenie predĺženia pobytu z dôvodu nakazenia sa ochorením COVID-19, ako aj hlavné pripoistenia, napríklad batožina, úraz či zodpovednosť.

2.     Európsky preukaz poistenca nestačí

Európsky preukaz poistenca umožní v krajinám EÚ zdravotné ošetrenia v rozsahu, aký majú občania danej krajiny. No spoliehať sa na dovolenke len naň nemusí byť výhra. „Mnohí Slováci si ešte stále nedojednávajú cestovné poistenie, ak cestujú v rámci EÚ, a spoliehajú sa len na Európsky preukaz poistenca. Neuvedomujú si, že takto nemajú krytú repatriáciu späť do vlasti, prípadne všetky doplatky, ktoré platia domáci a ktoré si tak budú musieť uhradiť sami,“ upozorňuje Pavol Michalec.

3.     Adrenalínové zábavy vyžadujú dodatočné krytie

Vyskúšať na dovolenke adrenalínový šport láka. „Niektorí klienti si už uvedomujú, že ak si chcú na dovolenke užiť extrémny šport, potrebujú aj adekvátne pripoistenia,“ podotýka odborník. Pokiaľ sa klienti prídu poistiť vyslovene so zámerom o adrenalín, sprostredkovateľ si s nimi vždy prejde podrobne, či daný šport bude poisťovňou akceptovaný. „Väčšinou si dajú poradiť. No sú aj takí, ktorí si dojednajú cestovné poistenie len v rizikovej skupine turista, na dovolenke ich zláka vyskúšať si niektorý z adrenalínových zážitkov, a ak pri tom utrpia úraz, zostanú prekvapení a často aj nahnevaní na poisťovňu či sprostredkovateľa, že im napriek ich názoru takéto pripoistenie neuzatvoril,“ upozorňuje Pavol Michalec. Všetky liečebné náklady spojené s takýmto úrazom si totiž musíte v prípade poistnej udalosti hradiť z vlastného vrecka.

4.     Nespokojnosť s ubytovaním riešte u cestovky

Mali ste mať izbu otočenú na more, no je takmer v pivnici? Je špinavá, lozí tam hmyz, prípadne izba zapácha a posteľná bielizeň je fľakatá? Poistenie vám nespokojnosť s ubytovaním nepokrýva, no to neznamená, že sa nemôžete sťažovať či už na hoteli, alebo priamo u delegáta cestovnej kancelárie. Dôvodom na sťažnosť a požadovanie náhrady škody sú určite prípady, ak nie je zabezpečená čistota a hygiena ubytovania, ak je hmyz v hromadnom výskyte, špinavá posteľná bielizeň alebo neupratané izby. Cestovná kancelária musí sťažnosť vyriešiť do 30 dní, v zložitejších prípadoch do 30 dní oznámiť, ako sťažnosť bude riešiť a definitívne ju vyriešiť do 60 dní.

5.     Krach cestovnej kancelárie nie je v poistke

Zhoršená ekonomická situácia „položila na lopatky“ aj mnohé cestovné kancelárie. Ako však upozorňuje odborník, cestovné poistenie nerieši krach cestovnej kancelárie. Ešte pri kúpe zájazdu, prípadne pred odletom, si tak vyžiadajte potvrdenie o poistení cestovky proti insolventnosti aj s pokynmi, ako postupovať v prípade jej krachu.  „V prípade, že cestovná kancelária skrachuje a klient bude vtedy v zahraničí, rieši to poisťovňa, cez ktorú mala CK dojednané poistenie úpadku cestovnej kancelárie. Klient by sa vtedy mal obrátiť na delegáta CK, poisťovňu, ktorá CK poistila, alebo priamo na náš zastupiteľský úrad,“ radí Pavol Michalec.

6.     Zmena termínu nie je krytá

Obdobne, ak sa stane, že idete na dovolenku po vlastnej osi, našli ste si ubytovanie cez sociálne siete, no z rôznych dôvodov vám nevyhovuje termín, aj napriek cestovnému poisteniu to nie je dôvod na poistné plnenie zo strany poisťovne. „Nevynútená zmena termínu nie je predmetom žiadneho poistenia ani pripoistenia. Storno objednanej služby má svoje pravidlá presne vymenované v poistných podmienkach, kedy je možné uplatniť si náhradu storna objednanej služby. Dá sa to len v prípadoch akútneho ochorenia, úrazu, hospitalizácie, smrti poisteného alebo blízkej osoby, prípadne živelnej udalosti, náhlej a nedobrovoľnej straty zamestnania, či dopravnej nehody alebo udalosti, ktorá nedovoľuje pokračovať v ceste,“ vysvetľuje Pavol Michalec.

7.     Finančná rezerva je nevyhnutná

Ak už pri plánovaní na dovolenku zistíte, že na ňu máte len tak tak, je dôvod sa zamyslieť. Okrem výdavkov na dovolenku by ste totiž mali mať aj finančnú rezervu pre všetky neočakávané situácie a výdavky. Rezerva by mala dosahovať až 100 % nákladov na dovolenku. Ide o náklady na cestu a ubytovanie počas dovolenky pre prípad vzniku spomínaných neočakávaných škodových udalostí.

 

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.