Cestovanie bez výčitiek

Slnko a teplé počasie priamo nabádajú k cestovaniu. Či už sú to víkendové pobyty alebo dlhšie dovolenky. Kúpanie, výlety, nové zážitky, dostatok času na relax a na príjemné veci, ktoré počas roka zanedbávame, pretože nemáme počas školského roka či pri práci čas.

food_180622

Všetko to znie úžasne, ale aj cestovanie môže mať svoje úskalia, ak práve chudnete alebo ste konečne dosiahli svoju vytúženú postavu. Na čo si dať pozor a ako vyzrieť na všetky tie nezdravé lákadlá?

Dovolenka „All Inclusive“

Dovolenka bez starostí. Žiadne varenie, umývanie riadov alebo nákupy potravín. Taký relax je snom každej ženy. S ohľadom na zdravý jedálniček by sa mohlo zdať, že ide o perfektný typ dovolenky. Ale omyl, táto dovolenka sa nehodí pre každého. Stoly prehýbajúce sa pod neuveriteľným množstvom jedla, ktoré je neustále k dispozícii, sú len pre niekoho s naozaj silnou vôľou. V prípade chudnutia ide o príliš veľké pokušenie, ktorému je len ťažko odolať. Aj keď ide o pobyt napríklad len na pár dní, riziko návratu do starých stravovacích koľají je obrovské. „Ľuďom, ktorí dreli mesiace na svojej postave a dosiahli vytúžený cieľ alebo sa k nemu blížia, rozhodne neodporúčam vybrať si dovolenku all inclusive. Nie je to o tom, že novo nastavený stravovací režim porušia, ale to celodenné pokušenie im odoberie vôľu vydržať,“ hovorí Tereza Vincourová, výživová špecialistka značky KetoMix. Pre toho, kto nemá pevnú vôľu, je určite lepšie si vybrať na dovolenke polpenziu alebo radšej vlastné stravovanie.

Tip: Aby bolo jedlo aj pri vysokých teplotách v aute v bezpečí, vsaďte na suchý ľad

V prípade, že prevážate mäso či iné pochúťky na chatu, chalupu alebo na grilovaciu párty, nepodceňujte počasie. Počas teplých letných dní vsaďte pri prevoze stravy na suchý ľad, teda oxid uhličitý v pevnej forme! S jeho pomocou nestratia potraviny na kvalite a vy si tak budete môcť užiť grilovačku naplno.

Vo väčšine prípadov vysoké teploty v aute jedlu škodia a potraviny ľahko strácajú svoju čerstvosť a kvalitu. Častokrát sa potom počas prevozu pokazia a do cieľa dôjdete s nepoužiteľným jedlom a aj vyhodenými peniazmi. Týmto situáciám môžete ľahko predísť vďaka oxidu uhličitému v jeho pevnej forme, známemu tiež pod názvom suchý ľad. Stačí dať jeden blok do spodnej časti chladiaceho boxu či autochladničky a potraviny si zachovajú svoju čerstvosť a sú v bezpečí a to aj na dlhších cestách. Na rozdiel od klasického ľadu sa suchý netopí, preto sa nemusíte obávať rozmočenia či znehodnotenia potravín. Manipuláciu s ním zvládnu v pohode aj laici, ale aj tak odporúčame venovať niekoľko minút naštudovaniu informácii. Pre viac informácií navštívte: www.suchylad.eu

suchy_lad_ryby

Suchý ľad SIAD s termoboxom zakúpite v balení od 2,5 kg už od 12,50 €. 

Nepravidelná strava

Nepravidelný režim počas dovolenky znamená často aj nepravidelné stravovanie. Pozor na to! „Pravidelnosť je na úspešnej ceste za zdravým a štíhlym telom základom,“ potvrdzuje Tereza Vincourová a dodáva: „Jednou z najčastejších chýb pri chudnutí je dlhé hladovanie počas dňa, po ktorom nasleduje vlčí hlad a s ním spojené večerné nájazdy na chladničku. Deň končí s preplneným žalúdkom a telo všetku  nespotrebovanú energiu uloží do tukových zásob.“ Myslite preto na pravidelný prísun potravín tak, aby ste počas dňa neboli hladní. V lete je to jednoduché. K dispozícii máte množstvo čerstvého ovocia a zeleniny. Pri cestách do Stredomoria využite aj možnosti dať si čerstvú rybu. Tým rozhodne nič nepokazíte, ba práve naopak.

Fast foody

Keď niekam cestujeme, vedú vaše kroky často do rýchleho občerstvenia. Je to bleskové riešenie pre hladný žalúdok. Navyše vás to po ceste príliš nezdržuje. Takže prečo nie? No práve pretože o výživových hodnotách jedla z fast foodu radšej pomlčíme. Vo väčšine prípadov ide o pokrmy plné rýchlych cukrov a nezdravých tukov. Ak si strážite váhu, radšej si nabaľte na cestu pár boxov zdravého jedla. Ideálne sú napríklad proteínové sušienky alebo proteínové tyčinky, na ktorých si môžete pochutiť úplne bez akýchkoľvek výčitiek. Výhodou je, okrem iného, že po nich nebudete, na rozdiel od jedál z fast foodu, ospalí a bez energie.

Riešenie

Dovolenka neznamená, že si musíte nutne odopierať dobré jedlo. To ani v prípade, že práve chudnete alebo sa bojíte jojo efektu. Ide o to, aby ste si dovolenku užili a netrápili sa tým, že ste niečo porušili. Hrešte s mierou a svoje hriechy kompenzujte nízkosacharidovými potravinami, ktorými sa nevzdialite od toho, čo ste si vydreli, a tým je úsmev pri pohľade na svoju postavu v zrkadle.

Tip

Či už cestujete do vzdialenejších krajín alebo zakotvíte v Tatrách či vo Fatre, môžete si so sebou vziať produkty KetoMixSlim Pasta. Všetky tieto potraviny pripravíte rýchlo a bez zložitého varenia. Na väčšinu z nich stačí len odmerka a panvička. Nič viac nepotrebujete. A nebojte sa, priestor na ochutnanie pizze, cestovín alebo na príjemné dovolenkové raňajky vo forme čerstvo upečenej bagety s maslom mať budete. „Dovolenka nie je o tom, aby ste sa bezmyšlienkovite napchávali, ale ani o odopieraní si jedla, dokonca hladovaní. Ak chudnete, je dôležité počas dní odpočinku premýšľať nad zložením jedálnička a správne kompenzovať energetický príjem,“ vysvetľuje Tereza Vincourová. Jedine tak môžete cestovať bez výčitiek.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.