S príchodom zimy je nutné venovať pozornosť garáži

Zatiaľ čo prípravy záhrady a domu na prvé mrazíky sú pre veľa ľudí samozrejmosťou, na garáž sa často zabúda. Jej funkčnosť je pritom v zime, keď chráni auto pred nepriaznivými vplyvmi počasia, obzvlášť dôležitá. Garážové vráta, ako je to s ich výmenou v zime?

V chladnom počasí sa najviac opotrebovávajú garážové vráta, zvýšenú pozornosť by ste však mali venovať aj tak zdanlivo nenápadnej veci, ako sú zvyšky snehu na vašom aute.

Pozornosť venujte predovšetkým vrátam

Aby otváranie vrát fungovalo bezchybne, je potrebné zaistiť predovšetkým dostatočnú a bezproblémovú pohyblivosť ich mechanických častí. Najčastejším problémom býva zadrhávanie koľajníc pre špinu a prach, ktoré sa v nich usadzujú. „Taký problém je možné jednoducho vyriešiť dôkladným prečistením horizontálnych a vertikálnych koľajníc. Ďalej sa osvedčí premazať pánty vazelínou a torzné pružiny pomocou silikónového oleja, najlepšie v spreji,“ vysvetľuje Petr Přichystal, marketingový manažér spoločnosti Lomax. Detailnejšie informácie o tom, ktoré časti garážových vrát očistiť, sú v takzvanom mazacom pláne, ktorý seriózni výrobcovi k vrátam prikladajú. Väčšinou netreba kupovať špeciálne prípravky a na premazanie poslúži iba univerzálna vazelína.

Ak je zaistená dobrá pohyblivosť, na vrátach na diaľkové ovládanie zostáva už len jediné – vymeniť batériu v ovládači, aby otváranie bezproblémovo fungovalo po celú zimu. Pozornosť je vhodné venovať aj zámku na vrátach. Aby nezamŕzal, je dobré ho raz za čas nastriekať vhodným prípravkom. V prípade pevného zámku je najľahšie namazať kľúč a následne ho zasunúť a viackrát otočiť, aby sa zámok zvnútra premazal.

Až napadne sneh, dajte pozor hlavne na vlhkosť 

Samotná garáž je v období zimy ohrozená hlavne snehom, ktorý sa dostane dovnútra spoločne s autom. Kapotu, strechu a podvozok svojho vozidla by tak ľudia mali ľudia poriadne očistiť vždy ešte pred vjazdom do garáže. Topiaci sneh v nej totiž spôsobuje nechcenú vlhkosť. Vo vlhkom prostredí potom kovové materiály korodujú oveľa rýchlejšie než v suchých podmienkach. Tým sú ohrozené nielen časti vozidla, ale aj ďalšie vybavenie garáže, ako je náradie alebo policové regály.

Ak navyše v garáži nie sú odtokové kanáliky, voda, ktorá z auta pomaly odkvapkáva, sa drží na podlahe a môže poškodiť spodnú tesniacu gumu garážových vrát. „O vráta samotné však netreba mať obavy. Ak sú kvalitné a pozostávajú ideálne z pozinkovaných dielcov, ktoré sú spojené tak, že je jeden materiál vlisovaný do druhého, je riziko korózie prakticky zažehnané. Vďaka týmto bezzvarovým neskrutkovaným spojom sa nenaruší pozink a zostáva zachovaná odolnosť voči korózii,“ dodáva Petr Přichystal.

shutterstock_hand_carwash_22

Aby soľ nespôsobila viac škody než úžitku

Častým spôsobom, ako sa zbaviť námrazy pred garážou, je posypať vjazd soľou. Tá však pôsobí agresívne a okrem toho, že poškodzuje podvozky automobilov, mohla by závažne a dlhodobo poškodiť aj spodnú časť garážových vrát. Vhodnou alternatívou, ako bojovať proti poľadovici, je namiesto posypovej soli použiť radšej piesok.

Garážové vráta, ako je to s výmenou v zime?

Pri niektorých prvkoch neplatia v súvislosti s ročným obdobím prakticky žiadne obmedzenia. Týka sa to najmä tých častí plášťa, ktoré sa montujú čisto mechanicky. Inde, naopak, existujú limity z hľadiska komfortu či použitia stavebnej chémie v zime.

Výmena garážových vrát bez nutnosti zmien vjazdového otvoru

Montáž garážových vrát je úkon, ktorý sa veľa ľudí snaží vtlačiť skôr do letných mesiacov. Často to súvisí aj s ďalšími zmenami či výmenami ďalších častí plášťa domu. Podobne ako v prípade tienenia je však montáž garážových vrát možná aj v zime. Teoreticky jediným limitom tak môže byť to, že priestor garáže – podobne ako v prípade okien – môže z dôvodu montáže vrát na krátky čas prechladnúť. „Z praktického hľadiska to však nie je taký problém. Zároveň treba dodať, že zákazníci, ktorí sa pre výmenu vrát rozhodnú v zime, tak robia hlavne preto, že tepelno-izolačné vlastnosti súčasných vrát sú už nedostatočné. Namiesto zlej izolácie a obrovských nákladov na vykurovanie tak skrátka zvolia výmenu vrát,“ upresňuje Petr Přichystal.

shutterstock_garage_1122

Ako aj v prípade tieniacej techniky je montáž veľmi rýchla – opäť sa používa čisto mechanické upevňovanie, počas inštalácie sa potom jednotlivé časť vrát a ich konštrukcia zoskrutkujú k sebe. „Súčasné technológie nám umožňujú vymeniť vráta bez toho, aby bolo nutné nejako upravovať otvor pre ne určený. V mnohých prípadoch to zároveň ani nie je možné. Vďaka špeciálnemu rámu z hliníkových profilov tak môžeme vytvoriť potrebné ostenie a nadpražie, ku ktorému sa vo finále nové vráta pripevnia,“ hovorí Přichystal s tým, že montáž sa aj vďaka tomuto riešeniu môže výrazne skrátiť.

Zdroj foto: Shutterstock

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.