Prvá IP záblesková sirénu pomáha odradiť votrelcov a zefektívniť premávku

Svetovou novinkou v oblasti IP zariadení je nová stroboskopická siréna AXIS D4100-E, umožňujúca vysielať svetelné i zvukové výstražné signály. Siréna je postavená na otvorených štandardoch, takže môže byť ľahko pripojená k akémukoľvek zariadeniu...

... Axis, prípadne k VMS spoločnosti Axis alebo VMS tretích strán. Farebné svetlo a/alebo výstražné zvuky sirény možno konfigurovať podľa potreby pre účely varovania, či upozornenia.

axis_sirena

Možnosti využitia novej IP sirény sú veľmi všestranné aj vďaka prispôsobiteľnému bielemu alebo farebnému RGB svetlu. Okrem dôležitej odstrašujúcej funkcie môže kamera slúžiť aj ako informačný svetelný semafor na zefektívnenie premávky.

Spoločnosť Axis Communications, svetový líder v oblasti IP kamier, predstavuje prvú sieťovú stroboskopickú sirénu AXIS D4100-E, prvú sieťovú zábleskovú sirénu na svete, ktorá pomáha odradiť narušiteľov, zaistiť bezpečnosť a navyše pomocou silného svetla a zvukových signálov dokáže zlepšiť efektivitu premávky. Toto zariadenie dokáže komunikovať cez protokoly VAPIX, alebo MQTT a SIP so systémami tretích strán. Prichádza s rôznymi svetelnými a zvukovými efektmi pre tú správnu efektivitu nasadenia v špecifickom prostredí.Použitie sirény je veľmi všestranné. Môžete ju použiť ako výstražné zariadenie na ochranu perimetra spolu s IP radarom, termálnymi kamerami, alebo IP kamerami s video analytikou. Využiť sa však dá aj ako farebný semafor napríklad pre lepšie premávky pri vjazde na parkovisko v kombinácii s IP kamerou a aplikáciou na rozpoznávanie EČV (ŠPZ), alebo na svetelnú (aj zvukovú) signalizáciu pri neoprávnenom vstupe u nejakých dverí. Siréna dokáže vysielať prispôsobiteľné biele, alebo farebné RGB svetelné signály, čo značne rozširuje možnosti jej nasadenia ako môžete vidieť aj v tomto krátkom videu:

Siréna má vysoké krytie a odolnosť voči prachu alebo vode, takže ju možno inštalovať nielen do interiérov, ale aj do exteriéru (v doplnkovom príslušenstve nájdete okrem montážnych pomôcok aj poveternostný kryt/slnečný štít). Treba zdôrazniť, že nejde o ďalší sieťový reproduktor. Je to zvuková siréna, ktorá dokáže vydávať rôzne zvuky, ale nie je určená na reprodukciu hlasu. V prípade potreby však môžete do siete veľmi ľahko pripojiť ďalšie audio zariadenia Axis a prepojiť sirénu aj s hlasovým zariadením alebo megafónom.Hoci v prípade prvej IP sirény ide vo svojej podstate o dve rôzne zariadenia, z pohľadu siete sa siréna správa ako jedno plne konfigurovateľné IP zariadenie. Napájanie je možné vyriešiť priamo prostredníctvom sieťového ethernet káblu (PoE), čo zjednoduší proces jej inštalácie. Siréna umožňuje vytvárať a nasadzovať vlastné používateľské profily, na nastavovanie využíva štandardné AXIS rozhranie a jej funkčnosť môžete v prípade potreby otestovať aj na diaľku.

Medzi kľúčové vlastnosti AXIS D4100-E patria:

  • svetelná a zvuková signalizácia v jedinom zariadení
  • profily s rôznymi úrovňami priority
  • integrácia VAPIX, MQTT a SIP
  • kryt s krytím IP66, IK10, NEMA-4X
  • 5-ročná záruka

Stroboskopická siréna AXIS D4100-E bude k dispozícii prostredníctvom distribučných kanálov a siete partnerov spoločnosti Axis v 2. štvrťroku 2022 za odporúčanú koncovú cenu 399€.

Napísať komentár

Uistite sa, že všetky požadované (*) polia ste vyplnili. HTML kód nie je povolený.