Vytlačiť túto stránku

Piaggio Liberty oslavuje s Baci Perugina sté výročie

Napísal BZ 28. marec 2022

Dve ikonické značky, dvaja výnimoční predstavitelia talianskeho štýlu života, spoločne predstvujú špeciálnu verziu modelu Liberty, bestselleru, ktorý sa v priebehu rokov stal s viac než miliónom vyrobených kusov jedným z najobľúbenejších skútrov na veľkých kolesách.

piaggio_liberty_2_22

Predstavujeme Piaggio Liberty Baci Perugina, skutočné vozidlo každodenných emócií, milostných príbehov a priateľstiev, ktoré prináša tie najúprimnejšie pocity, rovnako ako historická značka Baci od roku 1922. V posledných 100 rokoch sa čokolády Baci vyvíjali a pritom si zachovali svoju nezameniteľnú podstatu. Dnes už storočná značka čokolády hrala v avantgardných kampaniach, doprevádzala známych umelcov a skvelé značky. Teraz sa znovu objavuje pri skútri Piaggio Liberty, ktorý je ikonou talianskeho spôsobu života a protagnostiom chytrej a jednoduchej mobility už 25 rokov.

Liberty zdobia klasické farby značky Baci s nezameniteľnou grafikou: elegantná, intenzívna modrá zdobená hviezdami na prednej maske a na bokoch, zatiaľčo na plexištíte sa vyníma slávne logo. Sedadlo v tmavej koži zasa pripomína farbu polevy z tmavej čokolády Luisa, ktorou Peruginove majstrovské dielo vždy vynikalo.

Liberty Baci Perugina sa predstavuje v jedinej exkluzívnej farebnej kombinácii a s klasickým motorom s objemom 125 cm3 z rodiny Piaggio i-get, ktorý patrí vo svojich segmentoch k najmodernejším. Extrémne moderné a technologické motory sú výsledkom filozofie dizajnu, ktorá zaručuje vyššiu úroveň kvality a spoľahlivosti, rovnako ako zníženú spotrebu a emisie.

Okrem skútru Liberty Baci Perugina je v ponuke aj špeciálna helma v dvoch rôznych farebných prevedeniach. Klasická verzia v rovnako elegantnej modrej ako skúter Baci Perugina, a strieborná, inšpirovaná elegantným strieborným papierom, do ktorého je zabalený každý kúsok čokolády. Obe verzie sú zdobené slávnym motívom hviezd, ktorý kontrastuje s farbou prilby – modrá verzia striebornými hviezdami a strieborná verzia modrými hviezdami. Logo Baci vyniká na oboch farebných prevedeniach.

piaggio_liberty_1_22

Piaggio Liberty je jedným z najobľúbenejších talianskych skútrov, synonymom nezávislosti a slobody medzi mladými ľuďmi, ale tiež praktickosti a racionality, pokiaľ ide o každodennú mobilitu. Ako jeden z mála produktov sa dokázal neustále vyvíjať z hľadiska technológie a štýlu.

#BaciPerugina #GoodBrands


Spoločnosť Faber moto

Od roku 2021 je výhradným importérom produktov koncernu Piaggio na Slovensku a prináša tak s motocyklami značiek Aprilia, Moto Guzzi, Piaggio a Vespa taliansky štýl na slovenské cesty. Faber moto s.r.o. je dcérskou spoločnosťou rakúskej spoločnosti Faber GmbH, ktorá je importérom produktov koncernu Piaggio na rakúsky trh už od roku 1964. Konateľ Josef Faber zosobňuje druhú generáciu zakladateľskej rodiny a úspešne vedie rodinnú firmu, ktorá má aktuálne dominantné postavenie na rakúskom trhu s jednostopovými vozidlami.

Spoločnosť Piaggio
Talianska spoločnosť Piaggio, ktorú založil Rinaldo Piaggio v roku 1884 v Janove, spočiatku vyrábala časti lodí. V súčasnosti je koncern Piaggio so sídlom v meste Pontedera a značkami Aprilia, Piaggio, Vespa, Gilera, Derbi, Scarabeo a Moto Guzzi symbolom mestskej mobility na dvoch kolesách. Spoločnosť Piaggio uviedla skúter „Vespa“ na trh v roku 1946. Piaggio vyrába viac než 530 000 vozidiel ročne v 6 výrobných závodoch (4 v Taliansku, 1 v Indii a 1 vo Vietname) a zamestnáva takmer 7000 pracovníkov.

Nestlé Group
Skupina Nestlé, ktorá pôsobí v 187 krajinách s viac ako 2000 globálnymi a lokálnymi značkami, je popredná svetová potravinárska spoločnosť, ktorá vyrába a distribuuje produkty pre výživu, zdravie a pohodu ľudí už od roku 1866. Dobré jedlo, dobrý život je naše motto a náš svet.

V Taliansku už viac ako 100 rokov spoločnosť Nestlé každý deň tvrdo pracuje na tom, aby prostredníctvom svojich produktov a značiek zdokonalila kvalitu potravín.

Spoločnosť pôsobí v Taliansku v deviatich kategóriách s významným portfóliom značiek, ktoré sa neustále zaväzujú ponúkať dobré, nutrične vyvážené produkty s transparentným značením. Značky, ktoré zahŕňajú: Meritene, Pure Encapsulations, Vitan Proteins, Optifibre, Modulen, S.Pellegrino, Acqua Panna, Levissima, Bibite Sanpellegrino, Aperitívi Sanpellegrino, Purina Pro Plan, Purina One, Gourmet, Friskies, Felix, Nidina, Nest Nespress , Nescafé, Nescafé Dolce Gusto, Orzoro, Nesquik, Garden Gourmet, Buitoni, Maggi, Perugina, Baci Perugina, KitKat, Galak, Smarties a Cereali Fitness.